Як заощадити на опаленні 2017

Як заощадити на опаленні
З настанням опалювального сезону рахунки за комунальні послуги виростають буквально вдвічі. Виною тому поява в квитанції графи «опалення». В силу того, що в нашій країні опалювальний сезон триває півроку, багато хто задається питанням: «Як же заощадити на опаленні?»
Що стосується жителів багатоквартирних будинків, то надмірні витрати на тепло складаються з двох складових:
· Перевітрата електроенергії у зв'язку з використанням додаткових джерел тепла в холодну пору року.
· Оплата за тепло здійснюється за встановленими нормативами, які перевищують реальне споживання мало не в два рази.
Справа в тому, що проблемою багатьох будинків, особливо старих, є велика втрата тепла. Коли стовпчик термометра за вікном досягає своїх мінімальних значень, багато людей починають відчувати дискомфорт у зв'язку з тим, що централізована система опалення не справляється з забезпеченням квартир необхідним теплом. Жителі активно підключають різні обігрівачі, що в свою чергу негативно відбивається на рахунках за електроенергію.
Вирішити цю проблему досить легко. Потрібно встановити або замінити старі вікна на енергозберігаючі. Якщо промерзають стіни, то їх так само можна утеплити за допомогою сучасних матеріалів. Крім індивідуальних заходів, необхідно так само подбати про те, щоб і в під'їзді були встановлені герметичні вікна, вхідні двері завжди була закрита. Утеплили таким чином своє житло, необхідність в додаткових джерелах обігріву відпаде, оскільки тепло, що виділяється централізованою системою, що не буде випаровуватися.
Що стосується оплати рахунків за опалення за існуючими нормативами, тут мова піде про тепловому лічильнику. У багатьох будинках кожна кімната має окремий стояк. У зв'язку з цим, тепловий лічильник потрібно встановлювати у всі приміщення, але цей варіант фінансово неприйнятний. У такому випадку рішенням проблеми стане встановлення загальнобудинкового теплового лічильника. Витрати на його установку повернутися вам у перший же опалювальний сезон, оскільки плата за опалення знизитися на 25-35%.
Власники приватних будинків, віддалені від централізованої системи опалення, так само схвильовані питанням економії коштів на обігріві власного житла.
По-перше, як і мешканцям квартир, так і мешканцям котеджів, необхідно подбати про утеплення будинку. Установка якісніх вікон і дверей, утеплення стін і фундаменту ― ці заходи допоможуть виключити втрату тепла, знизивши тим самим перевітрата енергії на опалення.
По-друге, для раціонального використання виробленого тепла, необхідно встановити терморегулятор. Це прилад допоможе вам регулювати температуру в будинку в залежності від погодніх умов або часу доби. Так само можна встановити певний температурний режим для кожного приміщення окремо.
У сукупності ці заходи допоможуть знизити витрати на опалення свого житла до 50%, що безсумнівно позитивно позначиться на сімейному бюджеті.