Басейн в приватному будинку
Басейн в приватному будинку
Про своєму заміському будинку з басейном не мріє, напевно, тільки тієї, у кого він вже є. Басейн давно перестав бути предметом розкоші. Швидше це свідчення того, що його власник високо цінує комфорт і піклуватися про своє здоров'я. Якщо ви вирішили стати щасливим володарем власного басейну, то питання першорядної важливості, яке вам належить вирішити: відкритий або закритий басейн побудувати?
Закритий басейн можна побудувати як усередині самого будинку, наприклад, облаштувавши під нього цокольний поверх або підвал, так і прибудувати до будинку спеціальне приміщення. Такий басейн дозволить вам насолоджуватися плаванням у будь-який час рокі незважаючи на погоду. Також сам басейн можна доповнити окремим санвузлом і сауною, що неодмінно зіграє на користь комфорту.
Відкритий басейн може стати центральним елементом ландшафтного дизайну вашої ділянки. Якщо ваш будинок знаходиться в мальовничому місці, то перебування в басейні може стати справді незабутнім. А біля басейну можна влаштовувати вечірки з друзями, або просто насолоджуватися зірками, відбиваються від гладі води по вечорах. Але не можна забувати про такі прозаїчні речі, як чищення басейну від сторонніх забруднень і листя. І насолоджуватися відкритим басейном ви зможете заледве кілька місяців у році. А на зиму доведеться подбати або про постійне підігріві води, або зливати її, щоб перемерзлий рідина не зруйнувала чашу басейну, що спричинить за собою дорогий ремонт.
Що стосується розміру, форми і глибини басейну, то ці параметри обмежуються, хіба що, вашою фантазією і наявністю вільного простору. Рекомендована площа плавального басейну становить не менше 15м3. Для комфортного плавання глибина чаші повинна становити 1,5 ― 2м. При цьому, дно може бути рівним по всій площі басейну, а може бути похилим з поступовим збільшенням глибини. Форма басейну може бути абсолютно будь ― від простої прямокутної до багатоскладової з декількома чашами, наприклад, великий і глибокої для дорослих і маленькою, з невеликою глибиною для дітей.
Найчастіше будують басейни прямокутної форми, тому це менш трудомісткий і фінансово затратний процес, особливо якщо мова йде про будівництво закритого басейну. Якщо ж ви будуєте басейн на відкритій ділянці, має сенс пофантазувати над вибором його форми, тому це може стати прекрасним доповненням ландшафтного дизайну.
Визначившись з місцем розміщення і формою майбутнього басейну, варто перейти до його технічними параметрами:
· Котловина
· Матеріал, для виготовлення чаші
· Принцип роботи систем подачі води
· Внутрішнє оздоблення та оснащення
При будівніцтві котловану всередині будівлі необхідно врахувати, що його глибина не може бути більше глибини розташування фундаменту. В іншому випадку це спричинить руйнівні наслідки. Зводячи басейн на відкритій ділянці, майте на увазі, що котлован повинен бути більше майбутньої чаші, оскільки буде зводитися опалубка і монтуватися гідроізоляція. Після того, як котлован виритий, слід обов'язково облаштувати дренаж і спорудити стяжку. Таким чином фундамент для майбутнього басейну готовий.
При виборі чаші, у вас є два шляхи: купити готову і просто встановити її в котлован, або ж побудувати самостійно.
Готові чаші звичайно бувають двох видів: виготовлені з пластику або композитних матеріалів. Пластикові виготовляються з поліпропілену. Це матеріал стійкий до вигорання і механічному впливу, простий у догляді, не вимагає внутрішньої обробки і зливу води на зиму. Єдиний його мінус ― постійно перебуваючи на спеці він розширюється, внаслідок чого поверхня деформується, альо при охолодженні все нормалізується.
Композитні чаші, що виготовляються з скловолокна, позбавлені цієї проблеми, при цьому володіють всіма перевагами пластикових. Їх єдиний мінус ― висока вартість.
При установці готової чаші, ви безумовно заощадите і час, і гроші. Серед різноманіття готових чаш для басейнів ві швидше за все підберете модель, яка підходить саме вам за формою і розміром. Але якщо ж все-таки ваш ландшафтний дизайн або інтер'єр будинку вимагає індивідуального підходу, то тоді варто подумати про будівництво чаші для басейну самостійно.
Виготовлення чаші своїми руками ― це дуже трудомісткий і фінансово затратний процес, що складається з декількох етапів: зведення опалубки, гідроізоляція, обробка. Що стосується матеріалу, з якого виготовляються чаші для басейну, то це може бути: цегла, залізобетон, пластик.
Найчастіше застосовують бетон ― це класичний варіант, не позбавлений недоліків. По-перше, дуже дорого і трудомістким обходитися будівництво бетонної чаші. По-друге, бетонна чаша досить вимоглива до процесу експлуатації та періодичному ремонті.
На зміну звичним матеріалами приходять сучасні технології, що дозволяють усунути недоліки і зробити процес будівництва простіше і дешевше. Йдеться про пластик. Пластикові чаші набагато менш вимогливі у догляді, ремонтуються простіше, процес їх зведення займає менше години і не так б'є є по кишені.
Загалом, вибір чаші ― це ще не все. Так само варто подумати про систему фільтрації. За принципом подачі води ці системи бувають: переливні і скіммерние.
Скімер ― це функціональне отвір бічній частині басейну, через яке здійснюється забір води, прогін її через фільтри, і подача тому у чашу через форсунки. При цьому рівень води знаходиться трохи нижче бортика басейну.
У переливного ж басейну кромка води знаходиться на одному рівні з бортом. Витісняється вода переливається у спеціальні жолоби і потрапляє в систему фільтрації.
Будівництво басейну з переливний системою фільтрації є більш складним завданням, у порівнянні зі скіммерній. Альо очищення води в переливних басейнах відбувається краще. Тому вибір системи фільтрації може бути обумовлений розміру басейну і кількістю його користувачів.
Що стосується внутрішньої обробки, то це швидше актуально для залізобетонних чаш. Облаштувати внутрішню поверхню можна за допомогою кахлю, каменю або керамічної мозаїки ― наскільки вистачить фантазії. Оздоблення для таких сучасних матеріалів, як пластик або скловолокно не потрібно.
Оснащення басейну можна умовно розділити на дві категорії: обов'язкове і додаткове.
До обов'язкових приладів, крім системи фільтрації, можна віднести електропідігрівачі або теплообмінники, підтримуючі встановлену температуру води.
Додаткове ж обладнання може істотно підвищити ступінь комфорту під час купання. Це і різні системи гідромасажу, світильники, сходи.
Загалом, вас чекає нелегкий вибір. Головне, підійти до цього питання з усією відповідальністю. Будівництво басейну ― процес нелегкий і фінансово з'ємний, тому варто звернути за допомогою до фахівців, щоб не наробити помилок. І тоді ви отримаєте можливість відмінно проводить час і тілом, і душею прямо у себе вдома.