384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Який вид опалення найвигідніший.

Який вид опалення найвигідніший.

 

Який вид опалення найвигідніший.

При будівництві будинку або котеджу кожен господар стикається з проблемою вибору системи опалення. В силу того, що в нашій країні опалювальний сезон триває близько півроку, то закономірним буде питання, який саме вид опалення найвигідніший. Щоб відповісти на нього, для початку розглянємо існуючі віді опалення та їх особливості:

· Пічне
· Водяне
· Електричне
· Інфрачервоне


Пічне опалення ― найдавніший вид опалення, який в силу розвитку сучасних технологій втратив свою актуальність. Справа в тому, що при пічному опаленні тепло розподіляється вкрай нерівномірно ― поруч з піччю ви можете задихатися від спеки, а у віддалених від неї приміщеннях можна замерзнути. Та й ціни на дрова або паливні брикети низькими не назвеш.


Водяне опалення ― навпаки, найпопулярніший спосіб забезпечити своє житло теплом. Але справа в тому, що використання такої системи опалення увазі складний і дорогий процес проектування і монтажу всього опалювального обладнання. А так само вартість опалювального сезону напряму залежатиме від цін на електрику, газ або ж дизельне паливо ― в залежності від того який котел буде встановлений. З огляду на те, що газ є найбільш дешевим видом палива, то водяне опалення з газовим котлом ― найвигідніший варіант, з погляду вартості опалювального сезону.

 

 


Електричне опалення ― найбільш прийнятний варіант при неможливості підключення до газової магістралі. Можна цілком обійтися і без електричного котла, просто використовуючи електричні обігрівачі в кожному приміщенні будинку. Але з точки зору вигоди, економічним такий спосіб обігріву свого житла не назвеш. Тут все безпосередньо залежить від величини площі приміщень і енергоспоживання обігрівачів.
Інфрачервоне опалення ― найпрогресивніший спосіб забезпечити свій будинок теплом. Справа в тому, що інфрачервоне випромінювання нагріває не повітря, а поверхні, на які воно потрапляє. Завдяки цьому втрати тепла мінімальні, що дозволяє знизити температуру нагрівання, тим самим заощадивши споживання електроенергії. Такий вид опалення цілком можна назвати економічним, хоча і він теж не позбавлений недоліків. По-перше, є люди, яким інфрачервоне випромінювання протипоказано за станом здоров'я. По-друге, без електроенергії інфрачервоні панелі просто не будуть працювати. Тому варто подбати про альтернативні джерела тепла на випадок перебою в подачі електрики.


Справедливості заради, потрібно відзначити, що вартість опалювального сезону складається не тільки з витрат на споживання електроенергії чи газу, а й цін на обслуговування тієї чи іншої системи опалення. Так при достатня низькій вартості газу, ціна на монтаж обладнання та облаштування котельні може скласти до 30% вартості споруди всього будинку. А необхідність регулярного обслуговування всієї системи додасть статтю витрат до щомісячним платежам. При використанні інфрачервоних плівкових стельових нагрівачів, ві можете більше витратитися на оплату рахунків за електрику. Але беручи до уваги той факт, що ця система не вимагає регулярного обслуговування, в кінцевому рахунку ви можете заощадити на витратах у графі «опалення».


Немає однозначної відповіді на питання, який вид опалення найвигідніший. Тут все залежить від особливостей споруди і ваших особистих переваг. Головне в гонитві за копійкою не нехтувати здоровим глуздом і крім вигоди думати про ті, як це відіб'ється на вашому здоров ї і комфорті.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner