Маркування шпалер ― ці загадкові знаки

Маркування шпалер ― ці загадкові знаки
Шпалери ― найбільш безпрограшний, шикарний і одночасно доступний варіант перетворення кімнати і всього будинку. Шпалери дозволяють вписатися в будь-яку кошторис і підійти до кожного інтер'єру єру, адже різноманітність цих полотен не тільки надихає, але іноді і відверто шокує ― так складно вибрати варіант, який би сподобався всім членам родини. А крім того, потрібно ще й переконатися, що за складом і призначенням, вподобаний варіант, підійде до конкретної кімнаті і умовам. Але як це зрозуміти і полегшити собі життя? Елементарно! Маркування та поради на упаковці шпалер розповідають навіть більше, ніж потрібно.
Наприклад, вибравши шпалери з візерунком (квіти, орнамент і тд) необхідно відразу ж знайті на етикетці таку величину, як довжина раппорта. Це ні що інше як відстань між повторюють елементами. Відповідно, чим воно більше, тим більше буде витрата шпалер, а це безпосередньо впливає на вартість ремонту. А крім того, допомогу у укладанні надають стрілочки ― вони вказують, як відносно один одного повинні розташовуватися полотна. Якщо ж намальовано стрілочки і разом з нею вказана цифра 0, значити полотна розташовувати можна як завгодно. До речі, майте на увазі, що стрілка Завжди вказує в стелю!
Альо повернемося безпосередньо до маркування. Шпалери виготовляють і спеціально для різних поверхонь, про що також говорити відповідне маркування:
Передпокій, коридор ― Б, А, ВВ, ПВ, РВ, СТОР, СТЛ
Вітальня ― Б, А, ВВ. ПВ, ТКС, СТОР, СТЛ
Спальня ― Б, А, ВВ, ПВ, ТКС, СТОР, СТЛ
Дитяча ― Б, ВВ, СС, СТЛ
Кухня ― ВР, ПВ, РВ, СТОР, СТЛ
Ванна ― РВ, СТЛ
Встеляючи ― ВВ, СС, СТЛ
Про склад ваших шпалер розкажуть зовсім інші літери:
А ― акрилові
Б ― паперові
ВВ ― спінений вініл
ПВ ― плоский вініл
РВ ― рельєфний вініл
ТКС ― текстильні шпалери
СТР ― структурні шпалери під фарбування
СТЛ ― склошпалери
Так відразу стає зрозуміло, які «підводні камені» можуть чекати під час поклейки шпалер, і як доглядати за тім чі іншім полотном.
― Миються дозволяють чиститися собі водою і слабким мильним розчином, але погано «розлучаються» з жирними плямами.
― Зносостійкі можна мити водою і губкою, щіткою і миючими засоби без побоювання пошкодити їх. Крім звичайних плям, частково видаляються свіжі жирні плями
― Самоклеючі покриті клеєм з виворітного боку, щоб активувати його властивості, шпалери необхідно намочити
― Східчасте вирівнювання, коли у кожного полотна малюнок зміщується буквально на половину узору
― Зсув малюнка ― висота зсуву малюнка (см)
― Реверсивне наклеювання, коли полотна розташовуються один до одного до верх ногами