Підлога з пробки - комфорт в будинку

Підлога з пробки ― комфорт в будинку
Тепло, затишок і краса нашого будинку залежать від кожної деталі, що вже говорити про стати! Хочеться, щоб він був приємним, екологічним і, звичайно, гідно виглядав. Все це і багато інших якостей є у коркових підлог.
Матеріал більш натуральний, мабуть, знайті досить складно. Адже коркове покриття виробляють з кору коркового дуба, що виростає в країнах Середземноморського басейну. До речі, за збереження дерев не варто переживати ― кору акуратно знімають зі стовбура, і потім вона відростає заново. Виходить, що покриття зберігає всі природні властивості кору ― повітропроникність, міцність і еластичність. Структура матеріалу нагадує стільники або порі, завдяки чому коркове покриття зберігає тепло і поглинає різні шуми (у м'яких матеріал звук «тоні»).
Існує кілька способів монтажу коркового статі ― замковий і клейовий.
Замкова укладання. Цей процес дуже схожий на монтаж ламінату ― панелі з'єднання єднуються між собою спеціальними «замками» і утворюють плаваюча підлога (не приклеюються до основи). Плашки мають багатошарове будова: знизу пробкова підкладка, посередині вологостійка HDF плита, потім ще один шар пробки покрить лаком. Зібравши таку підлогу, залишиться тільки встановити плінтус і насолоджуватися комфортом. До речі, укладати пробкова підлога замковим способом можна і на колишнє покриття, наприклад, дерево або лінолеум. Головне, щоб поверхня була досить рівною, міцною, чи не хвора грибком і очищена від пилу та сміття. Замковий метод дозволяє і легко замінити пошкоджену плашку.
Клейовий спосіб укладання трохи більше трудомісткий, адже кожну панель (квадрат пробки) доведеться приклеїти на основу. Важливо ― у цьому випадку монтаж починають з середини кімнати. Для цього потрібно накреслити (або натягнути нитку) спочатку 2 діагоналі, точкою їх перетину і буде центр, в якому повинні зійтися 4 кута першого плиток. Після укладання необхідно покрити підлогу лаком, оскільки будова такого коркового статі дещо інше: нижній шар складається з щільно спресованої агломерованої пробки, а верхній ― це декоративний корковий шар, який необхідно захищати. Від лаку безпосередньо залежить довговічність коркового покриття і збереження його властивостей. Більш привабливим і натуральним вважається, взагалі, масляне покриття пробки.
Воно більш екологічно, приємно на дотик, через нього яскравіше проступає текстура матеріалу. Альо, пробка, покрита маслом, менш стійка до механічних пошкоджень, ніж лакована.
Тім не менш, саме клейові пробкові покриття краще використовувати в приміщеннях з підвищеною вологістю: кухня, ванна, лоджія, передпокій або заміський будинок. Лаковані плити, міцно приклеєні до основи, створюють герметичну поверхню, яка не боїться і короткочасного контакту з водою і навіть здатна витримати потоп гарячою водою. При замкової укладанні, волога швидко просочується через щілини між плашками і згубно впливає на характеристики статі. І все ж, якою б вологостійкої ні була пробка, не варто піддавати її тривалого контакту з водою та іншими рідинами. Крім того, кольорові напої, такі як чай або вино здатні зіпсувати зовнішній вигляд підлоги, адже він має пористу структуру.
Коркове покриття вважається теплим саме по собі, зазвичай такий підлогу тепліше навколишнього середовища на 3-4С. При бажанні, пробку можна укласти і на підлоги з системою підігріву. Але потрібно пам'ятати, що пробка має досить низьку теплопровідність, так що спека чекати не доведеться.
Пробкова підлога антистатичний, до нього не пристає бруд, тому і догляд особливий для нього не потрібно. Досить регулярної сухого та вологого прибирання ― для цього підходять ті ж миючі засоби, що і для паркету.
Головне, щоб у складі не було розчинників і абразивних компонентів. І такі комфортні, натуральні, затишні і красиві пробкові підлоги будуть радувати вас дуже довго!