384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Секрети установки теплої підлоги під плитку

Секрети установки теплої підлоги під плитку

 

Секрети установки теплої підлоги під плитку

 

Бездоганна робота будь-засоби обігріву на 80% залежить від якості його монтажу. А про тепла підлога під плитку можна сміливо стверджувати, що його працездатність на всі 100% залежить від вірного встановлення нагрівальних елементів. Отже, конфігурація теплої підлоги обрана, підготовлені інструменти для його установки, закуплені необхідні будматеріали, можна приступати до монтування. Загальна картина монтажу будь-яких нагрівальних елементів під підлогове покриття майже однакова: підготовка чорнової підлоги, тепло - і гідроізоляція, укладання нагрівального механізму, підключення до мережі – і все, можна сміливо експлуатувати систему обігріву. Але поняття «тепла підлога» передбачає кілька варіацій виконання нагрівальних елементів. Від особливостей їх конструкції і залежить подальша технологія установки.

 

 

 

Загальний алгоритм установки теплої підлоги під плитку

 

 

  1. Створити план розташування обігрівальних елементів. Автономний двожильний або одножильний кабель можна як завгодно укладати на поверхню, головне ― уникнути перетинів струмопровідних елементів. Варто пам'ятати, що одножильний кабель двома кінцями прив'язаний до терморегулятора, слід залишити буферну зону на підлоговому покритті для повернення залишкової гілки дроти. При укладанні теплових матів і термопленок необхідно намалювати схему підключення на аркуші паперу, а після перенести розмітку на підготовлену покриття. План повинен складатися з урахуванням головного правила: нагрівальні панелі не повинні розміщуватися в місцях установки важкої меблів, стаціонарно підключених побутових приладів, предметів, що створюють сильний тиск на локальні зони підлоги.
  2. Вибрати оптимальне місце розташування терморегулятора і датчика температури. Модуль регулювання роботи системи обігріву повинен перебувати в зручному місці (наприклад, біля вимикача). В кімнатах з підвищеною вологістю рекомендують використовувати додатковий захист від вологи або виносити регулятор за межі небезпечної зони.
  3. Встановити датчик контролю температури і терморегулятор, заховати живлять дроти в паз.
  4. Підготувати підставу під нагрівальне обладнання: вирівняти нерівності, зашпаклювати тріщини, усунути бруд і сміття.

Секрет! Під нагрівальний кабель і сітки з зафіксованими нагрівачами поверхню можна не настільки ретельно вирівнювати, адже поверх них все одно робити стяжку, яка і стане фінішним вирівнюючим шаром.

  1. Розмістити нагрівальні елементи системи на підставі статі, подбавши про те, щоб витки кабелю не плуталися і не перетиналися

Секрет! Найпростіше встановлювати двожильний кабель, адже він укладається хвилеподібними витками в одному напрямку, не вимагає повернення до терморегулятора, закінчення проводу фіксується заглушкою. При його монтажі не потрібно нічого розрізати, як при установці теплових матів на армуючої сітки.

  1. Закріпити нагрівальні елементи до основи. Цей пункт особливо важливий при установці теплої підлоги під плитку, адже дане покриття не є монолітним, рухливість окремих його частин може призвести до зміщення нагрівачів, до пошкодження контактів.

Секрет! Кріпити теплові мати стоїть тільки шляхом фіксації самої сітки, а не кабелю. Для цього підійде клей, цвяхи, скоби або звичайний скотч (при використанні теплої підлоги на основі ІЧ плівки).

  1. Перевірити опір отриманої конструкції. Допустимі відхилення – 10%.
  2. Нанести рівний шар клею або зробити стяжку на основі пластифікаторів.
  3. Завершальний етап – укладання плитки. Вона може фіксуватися на стяжці або за допомогою спеціального клею.
  4. Затерти шви гнучкими сумішами.

 

 

 

Основний секрет при устилке підлоги плиткою – міцно з'єднати обробний матеріал з основою. Тільки нерухомість фрагментів кахлю забезпечить точну і покірливу роботу теплових систем. При установці теплої підлоги під плитку кабельного типу проблем щодо зчеплення покриття з основою не виникає. А ось термоплівка і плитка зовсім не можуть подружитися. Клей не фіксується на слизькій поверхні обігрівальних листів, отже, плитка не може стати надійним підлоговим покриттям. Деякі різновиди подібних систем покриваються спеціальними речовинами, що підвищують адгезію поверхонь. Також використовуються скловолоконні сітки, листи гіпсокартону, які укладаються поверх нагрівачів і служать основою під наступні шари клею і плитки.

Тепла підлога під плитку ― раціональне вкладання праці і грошей

Тепла підлога під плитку зможе радувати безперебійністю в роботі, якщо дочекатися повного висихання стяжки або плиткового клею. Покриття на основі бетонної суміші повинен сохнути не менше 20 днів, плитковий клей – 2 доби. З-за термальних перепадів звичайний клей під плитку не підійде, він пересохне і розпадеться, а з ним розійдеться і плитка. Для фіксації підлогового покриття потрібно використовувати еластичну суміш підвищеної термостійкості. Заповнення швів між плитками варто робити тільки через добу. Краще обтяжити з маніпуляціями на погано просохшем підлозі і почекати 24-36 годин. Час просихання укладання варіюється в залежності від температури повітря в приміщенні, від якості клею.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner