384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Секрети установки теплої підлоги під плитку

Секрети установки теплої підлоги під плитку

 

Секрети установки теплої підлоги під плитку


Бездоганна робота будь-якого засобу обігріву на 80% залежить від якості його монтажу. А про теплу підлогу під плитку можна сміливо стверджувати, що його працездатність на всі 100% залежить від вірної встановлення нагрівальних елементів. Отже, конфігурація теплої підлоги обібрана, підготовлені інструменти для його установки, закуплені необхідні будматеріали, можна приступати до монтування. Загальна картина монтажу будь-яких нагрівальних елементів під підлогове покриття майже однакова: підготовка чорнової підлоги, тепло - і гідроізоляція, укладання нагрівального механізму, підключення до мережі ― і все, можна сміливо експлуатувати систему обігріву. Але поняття «тепла підлога» має на увазі кілька варіацій виконання нагрівальних елементів. Від особливостей їх конструкції та залежить подальша технологія установки.
Загальний алгоритм установки теплої підлоги під плитку


1. Створити план розташування обігрівальних елементів. Автономний двожильний або одножильний кабель можна як завгодно укладати на поверхню, головне ― уникнути пересічний струмопровідних елементів. Варто пам " ятати, що одножильний кабель двома кінцями прив'язана язаний до терморегулятора, слід залишити буферну зону на підлоговому покритті для повернення залишкової гілки дроти. При укладанні теплових матів і термоплівок необхідно намалювати схему підключення на аркуші паперу, а після перенести розмітку на підготовлене покриття. План повинен складатися з урахуванням головного правила: нагрівальні панелі не повинні розміщуватися в місцях установки важких меблів, стаціонарно підключених побутових приладів, предметів, що створюють сильний тиск на локальні зони статі.
2. Вибрати оптимальне місце розташування терморегулятора і датчика температури. Модуль регулювання роботи системи обігріву повинний знаходитися в зручному місці (наприклад, біля вимикача). У кімнатах з підвищеною вологістю рекомендують використовувати додатковий захист від вологи або виносити регулятор за межі небезпечної зони.
3. Встановити датчик контролю температури і терморегулятор, заховати живлять дроти в паз.
4. Підготувати підстава під нагрівальне обладнання: вирівняти нерівності, зашпаклювати тріщини, усунути бруд і сміття.
Секрет! Під нагрівальний кабель і сітки із зафіксованими нагрівачами поверхню можна не настільки ретельно вирівнювати, адже поверх них все одно робити стяжку, яка і стані фінішним вирівнює шаром.
5. Розмістити нагрівальні елементи системи на підставі статі, подбавши про те, щоб витки кабелю не плуталися і не перетиналися
Секрет! Найпростіше встановлювати двожильний кабель, адже він укладається хвилеподібними витками в одному напрямку, не вимагає повернення до терморегулятора, закінчення дроти фіксується заглушкою. При його монтажі не потрібно нічого розрізати, як при установці теплових матів на армуючої сітки.
6. Закріпити нагрівальні елементи до основи. Цей пункт особливо важливий при установці теплої підлоги під плитку, адже дані покриття не є монолітним, рухливість його окремих частин може призвести до зміщення нагрівачів, до пошкодження контактів.
Секрет! Кріпити теплові мати варто тільки шляхом фіксації самої сітки, а не кабелю. Для цього підійде клей, цвяхи, скобі або звичайний скотч (при використанні теплої підлоги на основі ІЧ плівки).
7. Перевірити опір вийшла конструкції. Допустимі відхилення ― 10%.
8. Нанести рівний шар клею або зробити стяжку на основі пластифікаторів.
9. Завершальний етап ― укладання плитки. Вона може фіксуватися на самій стяжці або за допомогою спеціального клею.
10. Затерти шви гнучкими сумішами.

 

 


Основний секрет при устілке статі плиткою ― міцно з'єднання єднати оздоблювальний матеріал з основою. Тільки нерухомість фрагментів кахлю забезпечить точну і покірливу роботу теплових систем. При установці під плитку теплої підлоги кабельного типу проблем по зчепленню покриття з основою не виникає. А вісь термоплівка і плитка зовсім не можуть подружитися. Клей не фіксується на слизькій поверхні обігрівальних листів, отже, плитка не може стати надійним покриттям підлоги. Деякі різновиди подібних систем покриваються спеціальними речовинами, що підвищують адгезію поверхонь. Також використовуються скловолоконні сітки, листи гіпсокартону, які укладаються поверх нагрівачів і служать підкладкою під наступні шарі клею і плитки.

Тепла підлога під плитку: особливості експлуатації


Тепла підлога під плитку зможе радувати безперебійністю в роботі, якщо дочекатися повного висихання стяжки або плиткового клею. Покриття на основі бетонної суміші має сохнути не менше 20 днів, плитковий клей ― 2 доби. Через термальних перепадів звичайний клей під плитку не підійде, він пересохне і розпадеться, а з ним розійдеться і плитка. Для фіксації підлогового покриття потрібно використовувати еластичну суміш підвищеної термостійкості. Заповнення швів між кахлем варто робити тільки через добу. Краще обтяжити з маніпуляціями на погано просохле підлозі і почекати 24-36 годин. Годину просихання укладання варіюється залежно від температури повітря в приміщенні, від якості клею.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner