Практичний термін служби «теплих підлог» ― більше 50 років

«Навіщо все так ускладнювати, коли можна просто повісити на стіни звичайні батареї?» Відповідь тільки одна ― для комфорту. Автор особисто випробував то майже райське блаженство, яке забезпечує така система. Перебуваючи одного разу в будинку, де єдиною системою опалення були «теплі підлоги», я був, м яко кажучи, здивований, якщо не захоплений, тим, що температура повітря в приміщенні не перевищувала 18-19 ° С. На дворі ― січнева холоднеча з вітром відзначилася на рівні -24 ° С, а загальне відчуття комфорту було явно вище середнього. По всьому будинку розливалося м'яке приємне тепло. Нахабного кота була не зігнати з кахельної підлоги, де це тварина відігрівалися після недовгої прогулянки по вулиці. Пояснення цьому факту можна знайте на графіку розподілу температур залежно від висоти приміщення. Всім відомо, що при традиційній системі опалювання (радіатори і конвектори) нагріте повітря піднімається вгору і, остигаючи, опускається вниз.
Звідси результат: під стелею дуже жарко, на рівні підлоги прохолодно, а на висоті голови температура десь близько 22-24 ° С. Не треба бути великим фізиком, щоб зрозуміти просту істину: хочеш не хочеш нам доводитися гріти повітря під стелею. Зовсім інша картина виникає в приміщенні, якщо джерелом тепла є підлогу. Тут теплі повітря точно так само піднімається наверх. Але є й істотні відмінності від традиційної системи опалення, а саме: температура батарей або конвекторів досить висока і знаходиться на рівні 70 ° С. При цьому градієнт температур досить великий, велика і швидкість повітря в конвективних потоків. Неминучі протяги, тому розміри радіаторів або конвекторів обмежені, і повітря, нагріваючись, піднімається вгору строго над радіатором, а опускається в іншому місці. Таким чином, в приміщенні утворюється постійний і стійкий струм повітря, разом з яким переміщається пил, шерсть домашніх тварин і інші побутові забруднення.
Системи електрообігріву Raychem ідеально підходять для обігріву складних систем
«Тепла підлога» нагрівається значно менше, ніж радіатори. Тому і температурний градієнт менше, і, як наслідок, конвективні потоки практично відсутні. Ще більш ускладнює утворення конвективних потоків ті, що зона нагріву поширюється практично на всю підлогу, що ще більш ускладнює утворення конвективних потоків. Тепло ж піднімається з самої нижньої точки приміщення ― з підлоги. Температура його поверхні може коливатися в широких межах ― від 24 до 32 ° С. Температура повітря біля підлоги знаходиться в межах 20-27 ° С, а на рівні голови вона вже 17-24 ° С. Я вказав тут такі широкі температурні інтервали того, що системи «теплих підлог» обладнали точними терморегуляторами, що дозволяють легко встановити бажану температуру, яка потім підтримується протягом тривалого часу.
Виходить, що найприємніша температура підтримується якраз там, де ми і живемо. Звідси і підвищене почуття комфорту, та ще й знижена витрата палива або електроенергії. Адже Нам не хочеться витрачати зайві гроші на опалення невідомо чого! Такий широкий температурний діапазон говорити про те, що кожен може підлаштувати температуру під себе. А вона сильно коливається залежно від індивідуальних вимог: хтось любити потепліше, а хтось ― дещо прохолодніше.
Зазвичай вся площа підлоги випромінює тепло. Однак якщо в приміщенні планується установка меблів або обладнання, які не будуть переміщатися, то під ними «тепла підлога» не робиться. Конструкція таких підлог виглядає наступним чином. Спочатку йде грунтове або бетонну основу, поверх якого, якщо необхідно, влаштовується шар тепло - і гідроізоляції. Поверх шару теплоізоляції покладена бетонна стяжка, в тілі якої знаходяться тепловиділяючі елементи ― це електричні нагрівальні кабелі.
А чи можна мінімізувати товщину шару стяжки або обійтися зовсім без неї? Можна, якщо використовувати девімат, що має товщину всього близько 3 мм Завдяки малій товщині, а також застосуванню фторопласту в якості матеріалу ізоляції, такий кабель можна укладати безпосередньо на бетонну основу, а зверху укладати кахельну плитку. Якщо ж Ви хочете повністю позбавитися від мокрої технології укладання підлоги, та ще зробити покриття підлоги з ламінату, то зверніть увагу на сухі теплі підлоги Devicell dry (ДЕВІ). Це спеціальним чином профільовані листи алюмінію, які лежати на теплоізоляційному матеріалі. У канавки, які зроблені у цих аркушах, встановлюється нагрівальний кабель.
Така конструкція дозволяє «трьома пострілами вбити відразу двох зайців». По-перше, алюміній дуже добре проводити тепло. Натурна зйомка за допомогою тепловізора показала, що нерівномірність температур по всій поверхні такої підлоги не перевищує 0,4 ° Пн. По-друге, наявність під алюмінієм кулі теплоізолятора дозволяє уникнути небажаних втрат тепла. Крім цього, практично всі теплоїзолятори є гарними поглиначами шуму. І, по-третє, така система має малу теплової інерційністю, що робить вкрай бажаним для таких систем застосування регуляторів Д-540 або Д-550. Якщо ж ці регулятори здадуться Вам занадто дорогими, то можна подивитися в бік Д-535, який має вбудований таймер.
Практичний термін служби «теплих підлог» ― більше 50 років, незалежно від того, який термін гарантії обіцяють виробники. Системи опалення на основі «теплих підлог» дозволяють реально економити 10-15% енергії, що йде на обігрів. Адже ми прогріваємо тільки шар повітря, в якому знаходяться люди. І ця економія виявляється тим сильніше, чим вище висота приміщення. Частка таких систем постійно зростає. Можна відзначити, що в Данії 90% знову споруджуваних мешканця обладнані системою опалення за допомогою «теплої підлоги». У Фінляндії ця цифра становить 50%. У деяких випадках альтернативи таким системам опалення просто немає.
Спробуйте обігріти приміщення церкви заввишки 15 м за допомогою батарей водяного опалення! Ніяка інша система не впоралася б з обігрівом тераріуму в зоопарку. Підігрів грунту неможливий без нагрівальних кабелів, адже їх область застосування зовсім не обмежується «теплими підлогами» або системами антиобмерзання. У кожному разі, зателефонувавши в представництво фірми-виробника, Ви можете безкоштовно отримати будь-які консультації по всіх цікавлять Вас. Для того на світі й існують професіонали, щоб ми з їх допомогою могли оперативно вирішувати виникаючі перед нами проблеми!