«Тепла підлога» прийшла на зміну масивним систем опалення

Важлива частина будь-якого житла ― система опалення. Особливо актуальна ця проблема в приватному заміському будинку. Традиційно для створення системи опалення будинку використовують опалювальний котел ― в сучасних зразках, крім функції традиційного опалення, є можливість індивідуального опалення у вигляді теплого водяного статі. Останнім часом така система опалення стала популярна.
«Тепла підлога» прийшов на зміну масивним систем опалення, які були виготовлені із сталевих труб. А сама система з часом починала шкодити сама собі. Конструкція для підігріву «тепла підлога» відноситься до замкненим системам ― для монтажу такої системи застосовують труби з поліпропілену і герметичні ємності. Завдяки матеріалу, з якого зроблені труби, всередину системи не проникає повітря.
Для систем опалення застосовували мідні або сталеві труби: перші були занадто дорогі, другі ― ненадійні. Їх важко ремонтувати. Виходом з положення стали поліпропіленові труби.
Вони надійні при високих температурах, не схильні до корозії, зовнішній шар таких труб захищений від впливу анресивних речовин.
Конструкція для підігріву «тепла підлога» ― це міцна бетонна заливка з вбудованими в неї трубами-змійовиками, по яких проходити гаряча вода. Такі підлоги вважаються практичними, забезпечують високий рівень естетики приміщення, функціональні. Від звичайної системи опалення радіаторами тепла підлога відрізняється більш якісним обігрівом приміщення. Радіатори нагрівають приміщення шляхом конвекції: нагріте повітря від батареї піднімається і спрямовується до стелі, холодний ― вниз, до підлоги, і обігрівається в радіаторі. Виходить наступне: температура під стелею вище, ніж біля підлоги. Це не відповідає потребам людини.
Конструкція «тепла підлога» працює так, що повітря прогрівається краще саме на рівні підлоги, під стелею температура нижче. Тепло розподіляється рівномірно, що дозволяє забезпечуваті комфорт і хороше самопочуття. Представлена система циркуляції тепла зменшує кількість захворювань від переохолодження, захворювань дихальних шляхів. Обігрів на рівні підлоги впливає і психологічно: коли ноги в теплі, людині здається, що в приміщенні тепліше, ніж є насправді. Тому є можливість відрегулювати температуру в приміщенні так, щоб заощадити кошти. Навіть мінімальне зниження температури дає можливість економити, а людині при цьому холодно не буде. Прогресивні технології відкривають можливість поєднати потенціал теплої підлоги і теплового насоса.
Якими ще достоїнствами володіють «теплі підлоги»?
Рівномірне прогрівання приміщення.
Пив не циркулює по приміщенню, на підлозі не утворюється цвіль, повітря в кімнаті залишається свіжим і чистим, а показник вологості ― оптимальним.
Теплі підлоги зручно мити, дезінфікувати. Їх можна використовувати в приміщеннях, де необхідна часта прибирання.
Такі підлоги безпечні.
Тепла підлога економічний, тому що завдяки теплообмінникам, тепловим насосам, сонячним батареям значно знижує витрати на комунальні платежі, підвищує довговічність і надійність.
Таку систему опалення не видно, вона не заважає перепланувати приміщення, рухати меблі.
Для створення обігріваючій конструкції «водяна тепла підлога» найголовнішим завданням є надійна теплоізоляція. Тепло має знизу вгору обігрівати мешканців будинку, а не перекриття і фундамент. Для початку укладають армуючу сітку, а до неї кріплять труби ― кліпсами або хомутами з пластику. Армуюча сітка закріплює труби і робить систему більш надійною, вона задає крок для укладання труб. Стандартний крок ― 30 сантиметрів, а товщина стяжки при цьому ― 7-8 сантиметрів. У деяких випадках монтуються колекторні шафи зі спеціальними насосами ― смороду дозволяють коригувати температуру в різних кімнатах. Перед завершенням монтажу труби перевіряють на наявність протікань ― трубопровід наповнюють теплою водою, якщо протікання немає ― трубопровід заливають стяжкою на основі цементу і піску.
Для чого ж існує тепловий насос? Це пристрій переносити тепло від джерела енергії до споживача. За системою роботи схожий з холодильною машиною. Конденсатор теплового насоса відбирає від джерела тепло, а в атмосферу викидає холод. Теплові насоси існують повітряного, геотермального, що використовує типів.
Є деякі обмеження в монтажі конструкцій теплої водяної підлоги ― категорично забороняється створювати таку систему в міській квартирі, існують місця в будинку, де неможливо застосувати дану систему ― ділянки передпокої, сходи.
Коли конструкція для обігріву «тепла підлога» готова, варто подумати про підлоговому покритті. Ідеально підійде плитка, допустимо використовувати ламінат, паркет певних типів, лінолеум.