384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Тепла підлога під ламінат – запорука комфорту

Тепла підлога під ламінат – запорука комфорту

 

Тепла підлога під ламінат – запорука комфорту

 

 

Сучасні ламіновані підлоги отримали велику популярність завдяки високим характеристикам зносостійкості і декоративної естетичності. Якщо раніше альтернативою килимовим покриттям та лінолеуму була тільки дорога деревина, то зараз можна знайти недорогий, але якісний ламінат. По стійкості до механічної дії і характеристиками зовнішнього вигляду він може замінити дорогий паркет. Цей тип покриття відмінно підходить для організації системи теплої підлоги, тільки є декілька нюансів.

Панелі ламінату володіють низькою теплопровідністю, тому під нього варто укладати нагрівальні елементи, які передають тепло допомогою спрямованих прогрітих потоків. Оптимально підходить устаткування, що випромінює тепло хвилями інфрачервоного спектру. Подібні термоплівки дуже тонкі, не створюють перепадів висоти підлогового покриття, відмінно підходять для формування зонального обігріву. Нагрівачі кабельного типу будуть малоефективні, якщо їх не укладати в цементну стяжку. Тільки шляхом прогріву стяжки тепло може тривалий час зберігатись в матеріалі і потім прогрівати фінішну обробку підлоги. Сам ламінат досить щільний і буде перешкоджати повного поширення тепла по кімнаті, якщо під покриттям розмістити тільки нагрівальні мати. Теплової енергії, яка не може подолати покриття, частково буде поглинатися шарами утеплювача, що позначиться на ефективності системи теплої підлоги і на кількість використаної електроенергії. Іншими словами, рахунок за електрику прийде великий, а тепла в будинку відчуватися не буде.

 

 

 

Технологія укладання теплої підлоги під ламінат

 

1. Вибір витратних матеріалів.

2. Складання плану-схеми.

3. Підготовка поверхні.

4. Формування шаруватого підлогового покриття.

5. Підключення теплої підлоги до мережі.

 

 

 

 

Спочатку варто вибрати чистове підлогове покриття, придатне для установки над системою обігріву. Матеріали, не розраховані під використання в конструкції теплої підлоги, не витримають перепадів температури, деформуються вже через кілька тижнів експлуатації.

Вибір нагрівальних елементів залежить від необхідної потужності і квадратури опалювального ділянки підлоги. Інфрачервона тепла підлога під ламінат поставляється у вигляді стрічок стандартної ширини (80см), а їх довжина варіюється згідно з проведеними вимірами.

Тепла підлога в будинку: шкода і користь для здоров'я

Перед початком укладання теплої підлоги під ламінат необхідно скласти детальну схему розташування нагрівальних панелей. До цього процесу потрібно підходити, чітко уявляючи, де будуть розташовані предмети інтер'єру або габаритні предмети. Тепла підлога не доцільно прокладати під меблями, можна зіпсувати її покриття. Більш того, екранування потоків тепла може призвести до перегріву певних ділянок теплої підлоги, в результаті яких деякі компоненти схеми стануть непридатними (при паралельному з'єднанні елементів).

 

 

Подальші дії зводяться до такого алгоритму:

 

1. Очистити поверхню чорнової підлоги від сміття.

2. Усунути нерівності і горбки (залити тонку стяжку для бетонного підстави, укласти листи фанери для дерев'яних покриттів).

3. Встелити поверхню утеплювачем, гідроізоляцією, поверх якої укласти тепловідбивний матеріал. Цей шар необхідний для мінімізації теплових втрат і чіткого напрямку теплового випромінювання в кімнату, а не під підлогу.

4. Перенести на поверхню підлоги змодельований план розташування нагрівачів. Від стін закінчення плівки має відходити приблизно 10 див.

5. На фольгований шар відбивача викласти підготовлені листи з нагрівальними елементами (мідними смугами вниз). Їх підключення до мережі здійснюється через терморегулятор. До даного модулю надходять живлять дроти від мережі, далі вони йдуть до елементів обігріву, а до регулятора підключаються ще контакти датчика температури. Всі зрізи контактів на термопленке фіксуються спеціальними затискачами, які поставляються в комплекті.

6. На термоплівку укладається захисний матеріал у вигляді поліетиленової плівки. Вона грає роль підкладки під фінішне покриття.

 

Завершальний етап – встановлення ламінату. Це покриття складається з окремих фрагментів, які містять складові частини замкових з'єднань. Полотнища кріпляться один до одного, що стики надійно фіксуються в «замок». Для водонепроникності ламінат на стиках покривається спеціальними розчинами або пастами. Це покриття гармонійно виглядає в поєднанні з іншими матеріалами обробки підлоги.

Тепла підлога під ламінат підходить для будь-яких приміщень, будь це великі зали або компактні кімнатки. Товщина такого покриття анітрохи не позначиться на висоті стель, як це буває при організації теплої підлоги. Відлік повної функціональної придатності підлогового покриття з вмонтованою системою обігріву можна вести вже на наступний день після установки (чого не скажеш про готовність до використання підлоги з виконаної стяжкою). Навіть якщо при монтажі теплої підлоги під ламінат були використані самовирівнюючі рідини, на їх повне висихання піде не більше 3 днів.

 

 

Побутове використання теплої підлоги під ламінат

 

Використовувати підлогове покриття з інтегрованими елементами обігріву можна в кімнатах різного призначення: в передпокою і вітальні, спальні і ігровому залі, на кухні і в коридорі, в приміщеннях комерційного спрямування (в примірочних). Створюючи контрастні зони в приміщенні, ламінат можна поєднувати з лінолеумом, плиткою або каменем. Тільки ділянки з керамічної обробкою потрібно облаштовувати системою теплої підлоги на основі інших типів нагрівачів.

Покриття з ламінату прослужить довго, якщо дотримувати правила по догляду за ним, правильно підбирати потужність теплої підлоги, не нехтувати особливостями регулювання температурного режиму.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner