384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Тепла підлога під лінолеум

Тепла підлога під лінолеум

 

Тепла підлога під лінолеум

 


У ступнях людини сконцентровані численні нервові закінчення, які є проекцією всіх органів і систем організму. Вісь чому так важливо тримати в теплі ноги. Торкаючись ступнями до теплого підлогового покриття, людина відчуває комфорт навіть при порівняно невисокій температури повітря. Радіаторні системи обігріву, сучасні конвектори та обігрівачі прогрівають повітря в приміщенні, але пів залишається найхолоднішою частиною простору. Для його підігріву використовують систему «тепла підлога». Існує безліч модифікацій і типорозмірів подібного обладнання, кожен з яких підходить під конкретно фінішне покриття.
Ще з радянського минулого повелося, що в більшості квартир в якості підлогового застила використаний лінолеум. Цей матеріал легко монтувати, не важко очищати, він довго зберігає зовнішній вигляд, не вигоряє і не змінює текстуру. У приватних будинках його теж часто використовують на увазі відносно невисокої ціни і практичності. Електрична тепла підлога під лінолеум підходить і для міських квартир, і для заміських котеджів. Це відмінний варіант прогрівання підлоги для кімнат з невисокими стелями, адже він не піднімає рівень підлоги на 10-15см, як водяна тепла підлога.
Вибір лінолеуму на теплу підлогу
Товстошарові матеріал не зможе забезпечити хорошу теплопровідність. Альо дуже тонке покриття видаватиме найдрібніші дефекти підстави. Товщина лінолеуму повинна бути оптимальною для більш високої ефективності системи обігріву, вмонтованої в підлогу.


Вимоги до лінолеуму:


• висока теплопровідність;
• стійкість до вицвітання і знебарвлення;
• стійкість до деформації під впливом термальних перепадів.
Підлогове покриття постійно піддається охолодженню і нагріванню. Неякісні матеріали не зможуть витримати подібне навантаження, у місцях прогріву можуть роздутися або пожолобиться. Важливо, щоб тепла підлога під лінолеум забезпечував рівномірний прогрів всіх ділянок підлоги, не мав зон спрямованого обігріву. Для цих цілей підійде і кабельний тепла підлога, і інфрачервоний.

 

 


Прогрів статі кабельними нагрівачами

 

Кабельні мати і нагрівальний кабель зможуть відмінно впоратися з обігрівом підлоги, якщо їх вмонтувати в бетонну стяжку. Укладання нагрівачів без заливки цементними сумішами неможлива, оскільки лінолеум не можна класти безпосередньо на струмопровідні елементи. Мастика, використовувана для закріплення підлогового покриття, не зможе вирівняти поверхню, і відбитки кабелю будуть проглядатися через полімерний матеріал.
Тепла підлога під лінолеум прослужити тривалий годину, якщо не нехтувати правилами встановлення нагрівальних матів:
1. Кріпити сітку з кабелем тільки до рівної і утепленій поверхні.
2. Поверх кабелю сформувати нетовстим стяжку або залити шар самовирівнюється рідини. Другий варіант більш практичний, оскільки не вимагає 27 днів для просихання, вже за 3-4 дні можна приступати до фіксації матеріалу фінішної обробки.
3. Виключити можливість напуску або сплутування струмопровідних компонентів.
4. Поверхня нагрівального кабелю повинна повністю ховатися під кулею вирівнюючої суміші, не створювати виступи та нерівності (вони будуть видні через кілька днів після укладання лінолеуму).
Інфрачервона тепла підлога під лінолеум


Цей тип обігріву вважається оптимальним, оскільки формує рівномірно розподілений потік тепла. Працездатність заснована на можливості тонких плівок з провідниками трансформувати струм в теплову енергію. Обігрівальне полотно випромінює тепло всією поверхнею, не створює локальних перегрітих або затінених ділянок.


Після монтування термоплівки на утеплений чорнову підлогу необхідно розстелити цілісний пласт лінолеуму, що не фіксуючи його. Прошарок між нагрівальними пластинами і лицьовим покриттям ― поліетиленова плівка. Підключити тепла підлога, перевірити працездатність. Тільки наступного дня можна закріпити чистове підлогове покриття за допомогою мастики або скотча. Краще фіксацію здійснити клейовий мастикою, її куля дозволить додатково вирівняти поверхню і сформує рівномірний теплові полі.
Підключається ІК тепла підлога під лінолеум до системи енергопостачання через терморегулятор, що дозволяє контролювати температурні параметри, виключає перегрів підлогового покриття. Можна самостійно задавати режим роботи системи обігріву або запрограмувати потрібні показники. Сучасні модулі управління здатні автоматично вмикати / вимикати тепла підлога, стежити за зниженням / підвищенням температури, не вимагаючи втручання людини. Лінолеум дуже швидко нагрівається, тому контроль температури особливо важливий при використанні даного типу покриття.


Безсумнівно якісний і ефективний ІК тепла підлога під лінолеум має один істотний недолік: на його поверхні накопичується статична електрика, через якого частинки пилу інтенсивно притягуються до підлогового покриття. Регулярні прибирання усунуть цей невеликий мінус. Лінолеум найчастіше підбирають і стелять у вигляді цілісного листа. Якщо ширина приміщення не дозволяє цього зробити, варто подбати, щоб у місцях стіки не проходили нагрівальні панелі. Струмопровідні елементи варто захистити від контакту з водою і впливу підвищеної вологості.


Який тип теплої підлоги під лінолеум вибрати, залежить тільки від готовності господаря оселі потрудитися і від його фінансових можливостей. Також важливу роль відіграє призначення приміщення, в якому проходитиме установка теплої підлоги. Цей фактор впливає на можливість природного висихання стяжки і подальшої функціональної придатності нагрівальних елементів системи обігріву. Якщо експлуатацію теплої підлоги почати, не дочекавшись затвердіння основи, може виникнути її деформація, коротке замикання, пошкодитися ізоляція струмопровідних компонентів. Чітке дотримання керівництву використання теплої підлоги виключить неприємні моменти.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner