Теплу підлогу під лінолеум

Теплу підлогу під лінолеум
В ступнях людини сконцентровані численні нервові закінчення, які є проекцією всіх органів і систем організму. Ось чому так важливо тримати в теплі ноги. Торкаючись ступнями до теплого підлогового покриття, людина відчуває комфорт навіть при порівняно невисокій температурі повітря. Радіаторні системи обігріву, сучасні конвектори та обігрівачі прогрівають повітря в приміщенні, а підлога залишається самою холодною частиною простору. Для його підігріву використовують систему «тепла підлога». Існує безліч модифікацій і типорозмірів подібного обладнання, кожен з яких підходить під конкретне фінішне покриття.
Ще з радянського минулого повелося, що в більшості квартир в якості підлогового застила використаний лінолеум. Цей матеріал легко монтувати, не важко очищати, він довго зберігає зовнішній вигляд, не вигоряє і не текстуру. У приватних оселях його теж часто використовують у вигляді невисокої ціни і практичності. Електрична тепла підлога під лінолеум підходить і для міських квартир, і для заміських котеджів. Це відмінний варіант прогрівання підлоги для кімнат з невисокими стелями, адже він не піднімає рівень підлоги на 10-15см, як водяний тепла підлога.
Вибір лінолеуму на теплий пол
Товстошарових матеріал не зможе забезпечити гарну теплопровідність. Але дуже тонке покриття буде видавати найдрібніші дефекти основи. Товщина лінолеуму повинна бути оптимальною для більш високої ефективності системи обігріву, вмонтованих в підлогу.
Вимоги до лінолеуму:
- висока теплопровідність;
- стійкість до вицвітання і знебарвлення;
- стійкість до деформації під впливом термальних перепадів.
Підлогове покриття постійно піддається охолодження і нагрівання. Неякісні матеріали не зможуть витримати подібне навантаження, в місцях прогріву можуть роздутися або покоробиться. Важливо, щоб теплу підлогу під лінолеум забезпечував рівномірне прогрівання всіх ділянок підлоги, не мав зон спрямованого обігріву. Для цих цілей підійде і кабельний тепла підлога, і інфрачервоний.
Прогрів підлоги кабельними нагрівачами
Кабельні мати і нагрівальний кабель зможуть відмінно впоратися з обігрівом підлоги, якщо їх вмонтувати в бетонну стяжку. Укладання нагрівачів без заливки цементними сумішами неможлива, оскільки лінолеум не можна класти безпосередньо на струмопровідні елементи. Мастика, що використовується для закріплення підлогового покриття, не зможе вирівняти поверхню, і відбитки кабелю будуть проглядатися через полімерний матеріал.
Теплу підлогу під лінолеум прослужить тривалий час, якщо не нехтувати правилами встановлення нагрівальних матів:
- Кріпити сітку з кабелем тільки до рівною і утепленій поверхні.
- Поверх кабелю сформувати нетовсту стяжку або залити шар самовирівнюється рідини. Другий варіант більш практичний, оскільки не вимагає 27 днів для просихання, вже за 3-4 дні можна приступати до фіксації матеріалу фінішної обробки.
- Виключити можливість напуску або заплутаних струмопровідних компонентів.
- Поверхня нагрівального кабелю повинна повністю ховатися під шаром вирівнюючої суміші, не створювати виступи і нерівності (вони будуть видні через кілька днів після укладання лінолеуму).
Інфрачервона тепла підлога під лінолеум
Цей тип обігріву вважається оптимальним, оскільки формує рівномірно розподілений потік тепла. Працездатність заснована на можливості тонких плівок з провідниками трансформувати струм в теплову енергію. Обігрівальне полотно випромінює тепло всією поверхнею, не створює локальних перегрітих або затінених ділянок.
Після монтування термоплівки на утеплений чорнову підлогу необхідно розстелити цілісний пласт лінолеуму, не фіксуючи його. Прошарок між нагрівальними пластинами і лицьовим покриттям – поліетиленова плівка. Підключити тепла підлога, перевірити працездатність. Тільки на наступний день можна закріпити чистове підлогове покриття за допомогою мастики або скотча. Краще фіксацію здійснити клейовий мастикою, її шар дозволить додатково вирівняти поверхню і сформує рівномірне теплове поле.
Підключається ІК теплу підлогу під лінолеум до системи енергопостачання через терморегулятор, що дозволяє контролювати температурні параметри, що виключає перегрів підлогового покриття. Можна самостійно задавати режим роботи системи обігріву або запрограмувати потрібні показники. Сучасні модулі управління здатні автоматично вмикати/вимикати тепла підлога, стежити за зниженням/підвищенням температури, не вимагаючи втручання людини. Лінолеум дуже швидко нагрівається, тому контроль температури особливо важливий при використанні даного типу покриття.
Безсумнівно якісний і ефективний ІК теплу підлогу під лінолеум має один істотний недолік: на його поверхні накопичується статична електрика, з-за якого частинки пилу інтенсивно притягаються до підлогового покриття. Регулярні прибирання усунуть цей невеликий мінус. Лінолеум найчастіше підбирають і стелять у вигляді цілісного листа. Якщо ширина приміщення не дозволяє цього зробити, варто подбати, щоб у місцях стику не проходили нагрівальні панелі. Струмопровідні елементи варто захистити від контакту з водою і впливу підвищеної вологості.
Який тип підлоги під лінолеум вибрати, залежить тільки від готовності господаря оселі потрудитися і від його фінансових можливостей. Також важливу роль відіграє призначення приміщення, в якому проходить установка теплої підлоги. Цей фактор впливає на можливість природного висихання стяжки і подальшої функціональної придатності нагрівальних елементів системи обігріву. Якщо експлуатацію теплої підлоги почати, не дочекавшись затвердіння основи, може виникнути її деформація, коротке замикання, ушкодитися ізоляція струмопровідних компонентів. Чітке дотримання керівництву використання теплої підлоги виключить неприємні моменти.