384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Які теплі підлоги ефективніше

Які теплі підлоги ефективніше

 

Які теплі підлоги ефективніше

 

Альтернативою громіздким систем радіаторного опалення став тепла підлога. Він може стати допоміжним інструментом в оркестрі комфорту і затишку або виконувати функції основного джерела теплової енергії. Це єдиний метод обігріву, при якому повітря природним чином прогрівається, починаючи з нижніх шарів, і температура тримається на рівні тіла людини, а не піднімається в підстельовий простір. Вплив обігріву, встановленого під підлогове покриття, в кілька разів перевищує продуктивність роботи радіаторних систем опалення.

На майбутню ефективність теплої підлоги впливає безліч факторів:

  • правильний вибір нагрівачів у відповідності з призначенням приміщення;
  • тип монтажу;
  • якість і теплопровідність матеріалу оздоблення підлогового покриття;
  • мінімізація теплових втрат в приміщенні;
  • купівля оптимального терморегулятора.

 

 

 

Нагрівачі як основний аспект ефективності теплої підлоги

 

 

Існує кілька типів нагрівальних елементів: кабельні, плівочні, стрижневі. Одні різняться кардинально і конструктивно, і за методом розповсюдження тепла, а інші ідентичні за будовою, а відрізняються тільки технікою монтажу.

Підбирати ефективний тепла підлога необхідно в залежності від призначення приміщення і від матеріалу підлогового покриття. Для приміщень, які залишити до повного висихання стяжки на 20-30 днів немає можливості, застосовні нагрівачі, встановлення яких не потребує заливки цементно-піщаного розчину. Сюди підійдуть термоплівки, що встановлюються прямо під ламінат або лінолеум, стрижневі або нагрівальні кабельні мати, фіксуються в тонкий шар плиткового клею.

"Тепла підлога" під ковролін

Автономні кабельні нагрівачі (на основі одножильного і двожильного проводу) є резон встановлювати в приміщеннях загального призначення, де міцність підлогового покриття буде придбана у процесі затвердіння стяжки.

 

 

Залежність ефективність теплої підлоги/тип монтажу

 

 

На майбутню продуктивність теплої підлоги безпосередньо впливає якість виконання установки обладнання. Підлогове покриття повинне бути рівним і цілісним, без явних тріщин та дефектів поверхні. Тепло буде рівномірно розподілятися по периметру кімнати, добре зберігатися в матеріалах обробки підлоги, тільки у разі ідеально виконаної лицьової обробки шару над нагрівальними елементами.

При установці теплої підлоги за технологією «мокрого» монтажу (із застосуванням стяжки) варто суворо дотримуватися вимог щодо висихання стяжки, не починати експлуатацію покриття до придбання міцності поверхнею. Дефекти в шарі стяжки можуть викликати неправильне розподіл тепла, перегрів нагрівачів, повну непридатність теплої підлоги, потреба його демонтажу і ремонту. Встановлення в цементну суміш вимагають нагрівальні кабелі, мати на їх основі та стрічки з карбоновими стрижнями.

 

 

 

 

Матеріал фінішної обробки статі як фактор підвищення продуктивності системи

 

Навіть самі дорогі і потужні нагрівальні елементи не зможуть дати 100% ефективності своєї роботи, якщо над ними встановити шар невідповідного матеріалу, низька теплопровідність якого стане бар'єром на шляху поширення теплової енергії.

Матеріал лицьового покриття підлоги повинен безперешкодно пропускати теплові промені у простір, зберігати і акумулювати тепло довгий час навіть після вимикання активного підігріву системи. Сама висока теплопровідність і низька інертність збереження тепла в тканинних оздоблювальних матеріалах (линодеум, ковролін). В ламінату, дерева або коркових породах ці показники абсолютно протилежні: тепло пропускається гірше, але зберігається в прогрітому матеріалі довше. Під них варто викладати нагрівачі, поширюють тепло допомогою інфрачервоних хвиль, які пробивають поверхню, незалежно від її текстури.

Найкраще акумулює тепло від нагрівачів керамічна плитка або камінь. Вони зберігають теплову енергію, порційно прогріваючи нижні шари повітряного простору. Конвекційні нагрівальні елементи набагато простіше встановити під плитку, ніж променеві плівки.

 

 

Прямий зв'язок тепловтрати/ефективність теплої підлоги

 

 

Навіть надсучасні і потужні системи обігріву не зможуть забезпечити необхідну продуктивність, якщо рівень теплових втрат в приміщенні зашкалює. Всі згенероване тепло буде випаровуватися з кімнати, залишаючи холод і шалені рахунки за електрику.

Перед встановленням теплої підлоги варто передбачити витрати на утеплення споруди: заміну старих вікон на щільні склопакети, стару тонку двері на конструкцію з утепленим шаруватим дверним полотном і декількома контурами ущільнювача. Також варто провести якісну внутрішню і зовнішню обробку стін, підготувати тепловіддзеркалюючий підкладку в підлоговому покритті.

Особливу увагу варто приділити теплоізоляції підлоги в приміщеннях над холодним підвалом та обробці стелі під горищем. У звичайних квартирах вище першого поверху теж потрібно утеплити підлогу, покласти під підлогове покриття з щільних матеріалів обробки тепловіддзеркалюючий підкладку, адже в них тепло може направлятися по шляху найменшого опору (поширяться не в кімнату, а в міжповерхові перекриття).

При устилке біметалевої термоплівки варто використовувати лавсанову підкладку, ні в якому разі не застосовувати фольгу. Відображають фольговані матеріали відмінно підійду під ІНФРАЧЕРВОНИЙ тепла підлога.

 

 

Ефективність теплої підлоги = якісна електроніка управління

 

 

Продуктивність застосування теплої підлоги є результатом правильного вибору не тільки нагрівачів, але і модулів електроніки, керуючих роботою всієї системи. Ці блоки дозволяють підтримувати стабільну температуру, запрограмовану користувачем, автоматично вмикати/вимикати систему при зниженні/зростанні даного параметра. Сучасні інтелектуальні терморегулятори можуть включати прогрів у строго визначений час доби, навіть за відсутності господарів будинку.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner