Розрахунок теплої підлоги для приміщень різного призначення

Розрахунок теплої підлоги для приміщень різного призначення
Приміщення різного призначення і умов експлуатації мають свої функціональні особливості. Вимоги до теплої підлоги теж, відповідно, висуваються різні. До уваги беруться тепловтрати в кімнаті, якість теплоізоляції стін, вікон, підлогового покриття, параметри вологості, періодичність використання приміщення, оснащеність іншими джерелами теплової енергії, типом споруд, розташованих нижче контуру обігріву, якість теплоізоляції і підготовки чорнової підлоги.
Скільки теплої підлоги потрібно для різнотипного обігріву
Тепла підлога високої питомої потужності
Максимальна потужність повинна застосовуватися в кімнатах першого поверху, під якими знаходяться холодні підвали, арки або відкриті стоянки. Вимогливі до високої потужності засклені лоджії, балкони з панорамними вікнами, веранди з тонких будматеріалів. Для комфортного обігріву потрібні нагрівачі потужністю не менше 180Вт/м2.
Для приміщень з підвищеною вологістю знадобляться не менше 140Вт/м2. Це той граничний межа, який дозволить підтримувати плиткове покриття теплим і комфортним для тактильного контакту людини. При цьому надлишок вологи буде усунутий, конденсат на стінах стане неможливим.
Тепла підлога мінімальної питомої потужності
У розрахунки теплої підлоги для сухих приміщень, які розташовуються вище 1 поверху (коридори, вітальні, спальні, вітальні), закладається мінімальна потужність ― 120 вт/м2. Цей параметр може бути змінена, залежно від якості теплоізоляції, використаної в підлоговому покритті. Якщо знехтувати підготовчим процесом, тепло може йти в міжповерхові перекриття і опалювати квартиру сусідів знизу.
Щоб правильно розрахувати, скільки потрібно теплої підлоги, пам'ятайте: калькулятори на сайтах обчислюють необхідну потужність підлоги для теплоізольованих приміщень (з вікнами з подвійним склопакетом, з утепленими зовнішніми стінами). Гарантія ефективності теплового підлоги – якість виконана ізоляції нижележащих шарів підлогового покриття, формування тепловідбивною підкладки при устилке ІК термопленок і карбонових стрижнів.
Після обчислення необхідної потужності і площі приміщення можна приступати до вибору типу електричних нагрівачів. Для монтажу в шар стяжки підійдуть термоматы, автономний кабель або стрижневий карбоновий підлога під плитку та ламінат – інфрачервоні плівки.