384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Розрахунок теплої підлоги: все про потужності обладнання

Розрахунок теплої підлоги: все про потужності обладнання

 

Розрахунок теплої підлоги: все про потужності обладнання

 

 

Беручись до математичному обчисленню, скільки потрібно підключити нагрівачів для ефективного обігріву, попередньо варто вивчити фактори, від яких залежить потужність теплої підлоги. На цей показник впливає безліч аспектів:

  • призначення теплої підлоги (для обігріву всього приміщення або тільки нижніх шарів повітряного простору);
  • якість і рівень теплоізоляції будинку (стін, вікон, дверей, міжповерхових перекриттів);
  • планується автоматичне включення/вимикання підлоги після відходу мешканців з будинку;
  • матеріал фінішної обробки підлогового покриття (плитка обігрівається набагато швидше, ніж ламінат або плити з деревини);
  • тип терморегулятора (його оптимальний підбір дозволяє заощадити більше 30% електроенергії);
  • тип обраного нагрівача: термомат, кабель або плівка.

 

Залежність потужність/витрати на електрику

 

При використанні теплої підлоги витрата електроенергії залежить від режиму експлуатації опалювального обладнання. У режимі «комфортного» потужність обігріву системи коливається в межах 110-160Вт/м2, в режимі «основний підігрів» споживається до 200 вт/м2.

Відлік електрики лічильником здійснюється тільки під час активного нагрівання теплопровідних елементів теплої підлоги. Досягши певної температури, нагрівачі лише підтримують заданий параметр, тим самим мінімізують витрати електрики.

У приміщеннях з тривалим перебуванням людини (житлові та офісні приміщення, робочі кабінети) тепла підлога знаходиться в стані активного нагрівання тільки 10-15хв в годину, а за добу – не більше 6 годин. Ці показники варіюються відповідно до пори року (взимку витрата електроенергії збільшується).

 

Як розрахувати витрату електрики системою «Тепла підлога»

 

Наприклад, треба обігріти 10м2 кімнати нагрівачами потужністю 150Вт/1м2. Загальна споживана потужність 1500Вт або 1,5 кВт. За умови 6 годинної роботи теплої підлоги буде використано 9кВт електрики. В місяць (при щоденному використанні) вийде 270кВт. Якщо взимку підлогу працює без зупинки весь світловий день (до 8 годин), максимальний показник споживання електрики не перевищить 360кВт.

Цей розрахунок застосовується для приміщень хорошої теплоізоляції. У погано утеплених кімнатах потрібно ще враховувати теплові втрати. Їх величина – це різниця температури в приміщенні і на вулиці. Нераціональні втрати тепла скорочуються при збільшенні тепловіддачі огороджувальних конструкцій.

Формула теплових втрат (q) на 1м2:

q = (Т12)/Rт,

де Т1 – температура в приміщенні;

Т2 – температура на вулиці;

Rт – опір тепловіддачі оздоблювальних матеріалів.

Показник Rт для різних матеріалів різний:

  • для цегляних стін 0,187 – 0,592;
  • для зрубу з колод (діаметр 20-25см) 0,44 ― 0,55;
  • для зрубу з бруса (товщина 10і 20см відповідно)0,353 – 0,806;
  • каркасна стіна товщиною 20см 0,703;
  • стіна з пінобетону 0,476 – 0,709;
  • штукатурка 0,035;
  • горищне перекриття 1,43;
  • дерев'яна підлога 1,85.

Як правило, стіни складаються з декількох матеріалів, загальну теплопередачу яких отримують шляхом підсумовування їх окремих значень. Для обчислення цього показника можна скористатися будівельними довідниками, в яких опір теплопередачі підраховано з урахуванням матеріалу стіни, повітряного шару її внутрішньої і зовнішньої поверхні.

Також при розрахунку теплових втрат необхідно брати до уваги розташування квартири або будинку (обветриваемая частина стіни тепла втрачає більше, ніж міжквартирна), їх поверховість і сусідство з холодними підвальними і горищними приміщеннями.

 

 

Тепловтрати (на 1м2) по внутрішньому контуру стін у найхолоднішу тиждень в році наведено нижче:

ü  для приміщень з склінням подвійними склопакетами 117-135кВт/1м2;

ü  для кімнат з подвійної суцільної дерев'яної дверима 204-234кВт/1м2;

ü  для приміщень з горищними перекриттями 30-35кВт/1м2;

ü  для надпідвальних споруд з дерев'яним підлоговим покриттям 22-26кВт/1м2.

При розрахунку втрат тепла необхідно враховувати якість вікон, кількість контурів термоізоляції в дверях, наявність утеплювача в дверному полотні і підлоговому покритті. Також не варто випускати з уваги тип приміщення, розташованого під квартирою в багатоповерховому будинку, якість фундаменту і товщину теплоізоляції в плінтусних зонах. Тепловтрати будуть істотно нижче, якщо під опалювальним приміщенням закритий простір, оснащене системами обігріву. Стіни панельного будинку необхідно ретельно утеплювати, стики промащувати смолистими речовинами, які перешкоджають проникненню холоду ззовні.

У мережі наведено безліч порівняльних таблиць за типами матеріалів обробки та їх теплопровідності. Ось кілька показників тепловтрат через віконні прорізи:

  • для звичайних вікон (подвійна рама) ― 135кВт/1м2;
  • склопакет товщиною 4мм – 85-156кВт/1м2;
  • двокамерний склопакет – 77-119 кВт/1м2. 

 

Можна передбачити економію електрики на етапі розрахунку теплої підлоги

Заощадити до 80% електроенергії допоможуть правильно вибрані терморегулятори. Їх можна запрограмувати на підігрів підлоги до потрібної температури в призначений час, встановити автоматичне відключення при певному прогріванні.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner