384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Види теплих підлог: нагрівальні мати

Види теплих підлог: нагрівальні мати

 

Види теплих підлог: нагрівальні мати

 

 

Полегшити процес встановлення кабельного теплої підлоги покликані теплові мати. Це спеціальна сітка з скловолокна певної ширини (50см) із закріпленим кабелем-нагрівачем. Текстильна основа при необхідності може бути розрізана. Теплові мати вистилають прямо під підлогове покриття або поставлять під шар плиткового клею. Під них не потрібно формувати шар стяжки, досить просто підготувати чорнова підлога, усунути нерівності, утеплити і укласти гідроізоляцію і тепловіддзеркалюючий підкладку.

В залежності від конструкції струмопровідного кабелю термоматы бувають:

 • одножильні;
 • двожильні.

Мати на основі одножильного нагрівача застосовуються рідко. Цей факт обумовлений випромінюванням електромагнітного поля, що виникають при інтенсивному нагріванні кабелю. Подібне обладнання не рекомендують встановлювати в приміщеннях з постійним перебуванням людини. Вартість теплої підлоги на основі одножильних елементів досить низька, тому, незважаючи на описаний недолік, їх встановлюють у ванних і туалетних кімнатах.

Види теплої підлоги: конструкція і застосування плівкових нагрівачів

Обмежень по місцю установки не мають двожильні термоматы. У конструкції нагрівача міститься не тільки нагрівальна жила, але і струмопровідний кабель. Одним кінцем нагрівач підключається до терморегулятора, а другий прихований заглушкою (муфтою). Цей прийом дозволяє погасити електромагнітне випромінювання. Двожильні мати абсолютно безпечні.

 

 

 

Конструкція теплового мата

 • скло-основа у вигляді сітки;
 • кабель завтовшки 3-4мм.

Основа сітки просякнута клеящимися речовинами. При вистилки на підлогу захисні стрічки з липких зон зриваються, і сітка нерухомо фіксується на підлозі. Деякі моделі термоматов містять кабелі, прикріплені клейовими з'єднаннями. Такі нагрівачі можна застосовувати як самостійні елементи, без використання монтажної сітки.

Використання нагрівальних матів

Ці елементи підходять для приміщень з обмеженнями по висоті. Тепла підлога подібного типу не значно піднімає рівень підлогового покриття, не відбивається на загальній висоті стель. Відмінно поєднуються нагрівальні листи з матеріалами високої теплопровідності: з керамогранітної плиткою, натуральним гранітом, каменем. Термоматы можна укладати поверх старого покриття, не підриваючи його і не виконуючи тривалої процедури вирівнювання за допомогою стяжки.

Обігріти теплою підлогою з нагрівальними секціями можна весь периметр приміщення. Підключення системи опалення проводиться через терморегулятор допомогою проводів з герметичними муфтами на кінці.

В кімнатах з високими санітарними вимогами (спальні, дитячі та ігрові кімнати) рекомендовані теплові мати на основі двожильних кабелів. Вони володіють низьким рівнем електромагнітного випромінювання.

Плюси теплої підлоги на основі нагрівальних матів

 1. Простота установки. Матюки можна монтувати цілком або частинами, розрізавши сітку на певні шматки, сам провідник при цьому залишити цілісним.
 2. Термомат можна розміщувати відразу під підлоговим покриттям, не виконуючи додатковий шар стяжки. Якщо в якості основи використовувалася піщано-бетонна суміш, експлуатувати підлогу можна не раніше, ніж через місяць.
 3. Можливість швидкого розрахунку матеріалів.
 4. Екологічна чистота сітки-основи.
 5. Нагрівач на сітці відразу закріплений з певним кроком, не вимагає підбору оптимального відстані між витками.
 6. Автоматичний контроль термальних коливань.
 7. Можливість варіювати з вибором місця установки. Мати не обов'язково прокладати по всьому периметру кімнати, можна створювати зональний обігрів потрібного ділянки. Це дозволяє істотно знизити витрату електрики.
Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner