384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні

Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні

 

Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні

 

 

Все своє свідоме життя людина намагається облаштувати своє житло, перетворити його в тепле і затишне гніздечко. Для цього застосовується безліч обігрівального обладнання, яке відрізняється за принципом генерації, розповсюдження і збереження тепла. Так створено природою, що найбільш сприйнятлива до холоду частина тіла – ступні. Вони знаходяться в постійному контакті з підлоговим покриттям. Ступні необхідно завжди тримати в теплі, адже вони є найважливішим вузлом скупчення нервових закінчень. Навіть висока температура оточення не зможе викликати комфорт, якщо людина стоїть на холодній плитці або кам'яній основі.

Для щадного і м'якого обігріву підлогового покриття розроблена унікальна система трансформації тепла – тепловий підлога. Це обладнання, встановлене стаціонарно або тимчасово під ламінат, лінолеум, ковролін, плитку або інші матеріали лицьової обробки. Незалежно від конфігурації тепла підлога має одну основну мету – трансформувати струм в теплову енергію, рівномірно розподіляти її по кімнаті, безперебійно функціонувати незалежно від інших пристроїв обігріву.

Класифікація електричних теплих підлог

В залежності від методу поширення тепла всі системи обігріву, встановлені під підлогу, поділяються на:

  1. Конвекційні.
  2. Променеві.

Ця класифікація є уловной, адже кожен тип обладнання частково запозичує метод розподілу тепла один в одного (променеві частина теплової енергії віддають природної конвекції, а будь-які нагріті об'єкти випромінюють хвилі ІЧ спектру).

 

 

 

Конвекційний тепла підлога

 

 

У ньому тепло передається від нагрівального елемента у шар стяжки або лицьового покриття, а далі під впливом природних законів фізики (конвекції) прогріває повітря. Предмети, що знаходяться в просторі, прогріваються в останню чергу. Тепле повітря піднімається вгору, холодні потоки циркулюють вниз. Прогрів здійснюється повільно, але грунтовно.

Види теплих підлог: класифікація за методом підключення електроніки

До конвекційному теплій підлозі відносяться:

  • системи обігріву на основі автономного кабелю;
  • кабельні мати;
  • біметалічні плівкові панелі.

Всі вони монтуються в шар стяжки, прогрівають її, повітря, а вже потім предмети. Біметалічний тепла підлога на основі плівок часто плутають з ІЧ термоплівка. Вони використовують кардинально різні методи розповсюдження тепла. Біметалічні нагрівачі працюють так, як кабельні. Тільки замість ізольованого проводу в плівку запаяна оголена струмопровідна жила. Конвекційна плівка схильна до пошкодження нагрівального елемента, її безпеку невелика.

 

 

 

При конвекційному методі обігріву варто враховувати втрати тепла на прогрів стяжки і повітря. Ефективність системи генерації тепла знижується, якщо на підлогу укладе покриття низької теплопровідності. Теплові хвилі підуть по шляху найменшого опору (в міжповерхові перекриття, в землю, в нижні шари підлоги). Домогтися чіткої спрямованості тепла дозволить підкладка з тепловідбивного матеріалу, яка укладається під шар нагрівачів. Укладання стяжки товщиною вище 40мм підвищить тепловтрати, її оптимальний шар – 30мм.

Якщо конвекційний тепла підлога використовують в якості основного джерела тепла, повинен забезпечуватися доступ до нагрівальних елементів для їх обслуговування та ремонту. Вбудовані в стяжку нагрівачі можуть використовуватись тільки для допоміжного обігріву.

 

 

 

Тепла підлога променевого типу

 

 

З назви категорії зрозуміло, що тепло від нагрівальних конструкцій передається променями інфрачервоного спектру. Хвилі проникають в предмети меблів, стіни, підлогу, в тіло людини, нагріває їх, а вже після виділяється в повітря. Другорядний прогрівання повітряних мас дозволяє швидко зігріти людину, що знаходиться в кімнаті і створити комфортні умови при більш низькій температурі оточення. Рівень температури знижується – зберігається енергоспоживання, економити бюджет власника приміщення.

До променевого теплій підлозі відносяться:

  • плівковий;
  • стрижневий.

Більш популярний перший тип, оскільки він простий в установці, не вимагає виконання брудних робіт по підготовці цементної стяжки. Міцна плівка з тонкошаровими ІК карбоновими нагрівачами укладається на діелектричну тепловіддзеркалюючий підкладку, закривається поліетиленом, на який встановлюється фінішне покриття. В кімнаті можна використовувати ламінат (він затримує 10-15% теплової енергії), синтетичний ковролін або лінолеум. Ці покриття безперешкодно пропускають ІЧ-хвилі, під них треба стелити тонку фанеру (5мм) або оргаліт. Застосовувати пробку або дерево товщиною понад 20мм в якості фінішного покриття не рекомендовано, оскільки їх не зможуть подолати ІЧ-промені. Швидкий нагрів може пошкодити їх цілісність, деформувати структуру.

 

 

 

Під плитку використовують стрижневий ІНФРАЧЕРВОНИЙ тепла підлога. Він монтується в стяжку або шар плиткового клею. Відноситься він до променевих систем обігріву, але поширення тепла частково здійснюється за принципом конвекції. Гнучкі карбонові стрижні прогрівають спочатку підстава стяжки, а вже після хвилі пробиваються до зовнішніх предметів.

Основа під променевого тепла підлога може бути будь-яким: дерев'яні перекриття, ГВЛ, цементна стяжка, ДСП, залізобетонна плита та ін.

Загальним для всіх променевих підлоги є можливість функціонувати навіть при поломці декількох секцій полотна. На них просто мінімізується потужність, а інші конструктивні частини плівки або мата працюють в звичайному режимі. Сучасні дорогі моделі систем з саморегулюванням самі досліджують зону поломки, знижують потужність на ній до мінімуму. У момент включення нагрівачі набирають потрібну потужність через кілька секунд і в міру зростання температури швидко знижують її. Тому більш остиглі і холодні ділянки будуть активніше прогріватися, ніж зони, экранируемые меблями або іншими предметами в приміщенні. Такий теплий підлога не боїться перегріву.

 

Правильно підібрана система обігріву підлогового покриття – основа здорового і сприятливого мікроклімату. Незалежно від конструкції нагрівачів, методу розповсюдження тепла будь тепла підлога просушує надлишок вологи в кімнатах, запобігає розвитку цвілі і бактерій.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner