Види теплих підлог: класифікація за методом підключення електроніки

Види теплих підлог: класифікація за методом підключення електроніки
У конструкцію теплої підлоги входять не тільки нагрівальні елементи, але і кілька модулів електроніки, без яких неможлива безпечна експлуатація системи обігріву. Мова йде про терморегуляторах і термодатчиках.
Безпека роботи будь-якого теплої підлоги безпосередньо залежить від оснащеності терморегулятором. Цей модуль є обов'язковим для регулярного контролю температури на поверхні нагрівачів. Він відповідає за автоматичне включення/вимикання системи при змінах термального параметра.
До терморегулятора нагрівальні листи можуть підключатися одним кінцем або двома. Закольцовывать потрібно тільки нагрівачі, в основі яких лежить одножильний кабель. Всі інші моделі теплої підлоги не прив'язані двосторонньо до блоку регулювання температури (підключаються з одного боку, а другий кінець фіксується ізоляцією і заглушкою).
Види теплих підлог: нагрівач з одножильного кабелю
Ефективність роботи терморегулятора на 100% залежить від достовірності даних термального датчика. В залежності від методу встановлення термодатчика тепла підлога буває:
- з датчиком в гофрованій трубці. Сюди належать кабельні та стержневі системи, при монтажі яких застосовується заливка стяжки або вирівнюючої рідини. Датчик приховують під пластиковою трубкою, щоб полегшити процес заміни пристрою при його поломці. Причому трубок повинно бути стільки, скільки датчиків застосовується. У великих приміщеннях для об'єктивності показань встановлюють кілька датчиків в різних кутках кімнати.
- з оголеним модулем фіксації температурних стрибків. Це тепла підлога на основі інфрачервоної плівки, встановлений за методом «сухого» монтажу. Датчик фіксується з виворітного боку плівки і не вимагає гофрованої захисту. В разі поломки його легко дістати і замінити, адже лист нагрівача досить мобільний.
При установці теплої підлоги варто уважно складати схему підключення до мережі або звернутися до фахівців за кваліфікованою допомогою.