Віді теплої підлоги: конструкція і застосування плівкових нагрівачів

Віді теплої підлоги: конструкція і застосування плівкових нагрівачів
Плівкова тепла підлога ― пристрій з 100% тепловіддачею. Його унікальний спосіб перетворення струму в теплову енергію дозволяє використовувати термоплівки в якості основного або допоміжного джерела тепла. Інфрачервоні листи використовують для обігріву житлових приміщень, шкіл і дитсадків, офісів і виробничих будівель, гаражів і автостоянок, сходів на відкритому повітрі та ін.
Тепла підлога на основі гріючих плівок розташовують по всьому вільному від меблів периметру кімнати. Обігрів здійснюється направлено з усіх боків, виключає виникнення застоїв повітря, скупчення вологи в місцях, віддалених від радіаторів центрального опалення. Після підключення до мережі плівки нагріваються до запрограмованої на терморегулятор температури і переходять в економний режим функціонування.
Конструкція інфрачервоного плівкового нагрівача типу
• основа з нетканого полотна;
• мідна шина;
• карбонова паста;
• захисна покриває плівка (з двох сторін полотнища);
• антііскровая сітка в контакті між мідною шиною і карбоновим покриттям (мережа смуг зі срібла в більш дорогих моделях термоплівки).
Тепла підлога на основі плівкових нагрівачів може бути різної конфігурації. Нагрівачі, виконані за однією технологією, різняться по потужності, максимальної згенерованої температури по товщині і ширині, за варіантом нанесення теплоізлучающего речовини, за сферами застосування.
Ще плівки різняться по техніці нанесення провідникової пасти. Товщина карбонового напилення варіюється від декількох мікрон до 1мм.
Види теплих підлог: конвекційні та інфрачервоні
1. Зараз дуже популярні смугасті термоплівки (паста нанесена у вигляді смуг певної ширини). Теплові смуги згруповані за в блоки, по лініях між ними можна розрізати нагрівальний лист. Розбиття плівки на блоки спрощує розрізання листів при монтажі, виключає пошкодження карбонового напилення. При пошкодженні карбонової смуги інші ділянки працюють в колишньому режимі, оскільки підключені паралельно і не впливають на працездатність один одного.
2. Плівки з цілісним карбоновим напиленням. Карбонова паста розподілена рівномірно по всій поверхні плівки в рамках певного блоку. Розрізати листи можна за вільним від напилення лініях. При пошкодженні теплогенеруючої обігрів поверхні зменшується в певній ділянці, альо не припиняється повністю. Суцільне напилення дозволяє домогтися рівномірно інтенсивного поширення тепла за короткий проміжок часу. Відмінно підходить для покриттів з низькою теплопровідністю (ламінату і дерева).
3. Унікальна графітова плівка з перфорацією під плитку. Це нагрівальний мат, по всій поверхні якого є наскрізні відчини для кращої адгезії плиткового клею, чорнової підлоги, елементів утеплення або підкладки.
ІК плівки різних виробників відрізняються не тільки технічними параметрами, зовнішнім поглядом, але і згенерованої температурою. Вони бувають:
• низькотемпературні;
• високотемпературні.
До перших належить обладнання, поверхня якого не прогрівається вище 22С. Високотемпературні плівки (нагрівання поверхні 27С і вище) абсолютно не рекомендоване під підлогове покриття ламінованого типу. Під впливом високої температури воно втрачає колишню форму, деформується. Подібні плівки обігріву відмінно підходять під плитку, якщо вийде добитися хорошого зчеплення з даними міцним матеріалом.
Застосування нагрівачів плівкового типу
Тепла підлога подібної конструкції застосуємо в будь-яких приміщеннях. Але є кілька нюансів:
1. Під деякі покриття (ламінат, ковролін, паркетна дошка) варто вибирати плівки, не прогрівається вище 26С; під керамзит, кераміку і плитку потрібні листи більш високого нагрівання (45-50С).
2. Обігрів великої площі вимагає відповідної потужності і сили струму. Для житлових приміщень із слабкою проводкою це проблематично. Перед установки теплої струму варто перевірити її стан, встановити окремий автомат-вимикач на щиток.
3. В якості основного опалення підходить тільки для країн з м яким кліматом.
Устаткування обігріву, яке випромінює тепло в ІЧ спектрі, показано для застосування в будь-яких приміщеннях, в тому числі в квартирах алергіків, в дитячих кімнатах і медичних кабінетах. Термоплівки є абсолютно безпечними з точки зору екологічності. Вони виробляються з нетоксичних матеріалів, склад яких залишається незмінним при нагріванні, не виділяють шкідливих парів і з'єднання єднань. Метод променевого поширення тепла дозволяє нагрівати безпосередньо предмети в просторі, а нагрівання повітря здійснюється на другорядному етапі. Цей факт сприяє тому, що повітря в прогрітому приміщенні завжди на кілька градусів нижче, ніж прогріті предмети. Подібним чином формуються оптимальні умови комфорту.
У приміщенні з теплим плівковим підлогою обігрів проходити м яко і невимушено. Потоки повітря не створюють вихорів і протягів, пив та її сполуки не піднімаються вгору, не дратують дихальні шляхи мешканців. Повітря насичується іонами, не змінює свій склад.
Відмінна тепловіддача матеріалу обігріву досягається завдяки оптимальній довжині теплової хвилі, яка повністю поглинається навколишніми предметами, безперешкодно проходити крізь лицьове підлогове покриття. Працездатність людини в подібній атмосфері підвищується в рази, оскільки температура оточення нижче на кілька градусів, а тіло зігрівається як би зсередини.
Особливе розташування струмопровідних шин знижує інтенсивність електромагнітного фону, що виходить від термоплівки, робить їх нешкідливими для організму. Тепла підлога з ІЧ нагрівачами абсолютно нейтральний за хімічним і механічного впливу на людину, працює безшумно і непомітно.
Застосовувати подібне теплові обладнання можна в будь-якому приміщенні, «суха» укладання дозволяє використовувати покриття вже на наступний день. Плівковий підлога не боїться механічного впливу: плівка ламінації з двох сторін захищає струмопровідні елементи від окислення і руйнування, перешкоджає проникненню вологи, виключає розвиток корозійних процесів. Нагрівальні полотна теплої підлоги мають високий (120С) температуру плавлення.
Плівковий підлогу на основі карбонових стрічок досить мобільний. Його легко демонтувати і відвезти на нове місце установки. Досить просто відключити обладнання від мережі, плівки згорнути в рулон і провести повторний процес установки в потрібному місці. Тільки плівковий підлогу має це перевага, подібних маніпуляцій НЕ проходиш з нагрівачами, залитими стяжкою або плитковим клеєм.