384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Який тепла підлога економніше

Який тепла підлога економніше

 

Який тепла підлога економніше

 

 

 

Електрична тепла підлога – незалежний джерело тепла для кожного приміщення. Від його функціонування не знижується якість енергопостачання інших квартир у багатоповерховому будинку. Для споруд з бетонними перекриттями це обладнання – знахідка у забезпеченні теплої атмосфери. Всі хочуть якісно зігрітися, витративши при цьому мінімум електрики. Сучасний тепла підлога на 90-95% перетворює споживаний струм на теплову енергію. Причому це стосується не тільки інноваційних термопленок, але і кабельних систем опалення. Головне ― правильно експлуатувати обладнання генерації тепла, не використовувати його марно.

Всі типи струмопровідних компонентів системи «Тепла підлога» мають близький до 100%ККД. Наскільки економним буде теплової підлогу залежить не від типу нагрівального елемента системи, а від співвідношення потужність пристрої/опалювальна площа, від мікроклімату в приміщенні, від якості проведеного монтажу.

Як вибрати теплу підлогу?!

Важливий фактор – втрати тепла в будинку. Вони збільшуються при перепадах температури в будинку і на вулиці, при поганих теплозахисних властивостях перекриттів, стін, вікон та огороджувальних конструкцій, при попаданні протягів всередину приміщення. Тепла підлога буде прогрівати холодні потоки повітря, інтенсивніше споживаючи електроенергію. При цьому загальний температурний фон буде залишатися на низькому рівні.

 

 

 

Який тепла підлога економніше для заміських котеджів

 

 

Використовувати подібну систему обігріву в якості основного джерела тепла в приміщенні нераціонально. Якщо передбачається укладання теплої підлоги на значну площу, для регулювання його роботою варто встановлювати потужний терморегулятор і окремий вимикач на щитку розподілу навантажень. Потужність обладнання підбирається в співвідношенні 80-100Вт/м2. Чим більше цей параметр, тим більше енергії споживає система. Тепла підлога буде економніше, якщо основні джерела тепла генерують достатню кількість енергії, не втрачають її в непотрібних напрямках.

Суттєві обсяги простору (високі стелі, об'ємні кімнати) провокують більш активну роботу теплоносіїв, адже прогрів великої кількості повітря вимагає чималих витрат. В подібних приміщеннях рекомендовано використовувати теплу підлогу тільки для локального обігріву локальних ділянок. Економити електрику в таких зонах допоможе терморегулятор, на якому встановлені оптимальні параметри температури саме для цієї частини кімнати.

 

 

Багато теплової енергії при обігріві приватного будинку йде в підпільне простір. Будинок стоїть на фундаменті, і частина тепла йде саме в бетонну основу. При укладанні теплої підлоги не потрібно нехтувати необхідністю утеплення підкладки під нагрівальні конструкції. Кілька шарів теплоізоляції, формування тепловідбивного шару дозволить перенаправити потік тепла в потрібний напрямок. Ця особливість стосується і квартир, під якими розташовані підвальні приміщення чи погано утеплені комерційні склади.

 

Економний тепла підлога для квартир

 

 

Раціонально розподілити результат функціонування теплої підлоги дозволить правильний вибір обладнання для приміщень певного призначення. Включати на максимум роботу опалювальних матів в кімнатах, відвідування яких носить тимчасовий характер, зовсім не доцільно. Економити електрику допоможе здоровий підхід до експлуатації теплої підлоги.

На кухні, де завжди є додаткове джерело тепла – кухонні плити, духовки, краще встановлювати нагрівальні елементи тільки під холодну покриття (керамічну плитку, камінь) для незначного підігріву підлоги до комфортних для людини відміток. Для цього підійде інфрачервоний стрижневий підлога викладена в стяжку або плитковий клей.

В невеликій ванній чи туалеті під плитку можна укладати ті ж стрижні або кабель-нагрівач для прогріву плитки, але не для зігріву всіх повітряних мас. В подібних приміщеннях варто виставити мінімальну потужність обладнання, регулювати температуру при відвідуванні кімнат вузького призначення.

 

 

 

Як зробити теплу підлогу економічним?

 

 

 

 

В першу чергу, компенсувати втрати тепла в приміщенні. Ретельно утеплити вікна, встановити кілька контурів теплоізоляції в зовнішні двері, оббити стіни утеплительными матеріалами. Особливу увагу варто приділити утепленню підпільного простору. Цей пункт особливо важливий при укладанні теплої підлоги в приватних будинках або квартирах на першому поверсі багатоповерхових будинків.

Алгоритм економії простий: чим якісніше утеплений будинок і підлогу, тим менше тепла випаровується, тим довше залишається тепло в підлоговому покритті, тим рідше включається тепла підлога і тим менше витрачає електрики.

Також тепла підлога буде економніше, якщо встановлювати зональний контроль температури: у житлових приміщеннях оптимальний параметр 26-30°C, в кухнях-студіях температура біля робочої зони повинна бути на 4-5°C нижче, ніж в обідній, а температура у ванні повинна підтримуватися на стабільному рівні для якісного просушування кімнати від скопилася вологи. Для варіацій температурного режиму необхідно встановлювати окремі терморегулятори для кожної гілки нагрівачів теплої підлоги. Сучасні модулі контролю здатні підтримувати встановлені параметри, без участі людини автоматично вмикати/вимикати обігрів.

Використання теплої підлоги даремно зводиться до мінімуму. Адже його робота знаходиться під чуйним керівництвом автоматики і людини. З розумом варто підходити до облаштування житла інноваційною системою обігріву. Габаритна меблі, розташована над нагрівальними елементами екранує поширення тепла, є непереборним бар'єром на шляху теплих потоків. Щоб теплий пол став високоефективним і економічним методом опалення, необхідно дотримуватися правильної технології монтажу і не поспішати з експлуатацією систем, залитих бетонною стяжкою. Покриття повинне повністю висохнути, досягти потрібної міцності. Вся ефективність системи обігріву підлогового покриття зводиться до зменшення тепловтрат в приміщенні.

 

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner