Терморегулятор для теплої підлоги: призначення і різновиди

Терморегулятор для теплої підлоги: призначення і різновиди
Вибрати і встановити систему опалення під підлогу – ще не означає повністю підготувати його до безпечної експлуатації. Підключати тепла підлога безпосередньо до мережі протипоказано. Терморегулятор – це необхідний пристрій для ретельного контролю температурного режиму та стеження за прогріванням теплої підлоги. Встановлений користувачем параметр зберігається протягом усього циклу функціонування системи (від включення до вимикання). Модуль в автоматичному режимі включає обігрів при зниженні температури на 1°C, сучасні моделі термостатів більш чутливі і реагують на коливання в 0,5°C.
Конструкція терморегулятора
Майже всі блоки управління є універсальними пристроями, кожен з яких можна встановити на будь-яку модифікацію теплої підлоги. Це означає, що кабельні нагрівачі, теплові мати й інфрачервоні плівки зможуть підкорятися командам терморегулятора однакової конструкції.
Терморегулятор для теплої підлоги: призначення і різновиди
Конструктивно термостат складається з:
· пластикового блоку (захисної оболонки);
· тильній панелі з кількома входами/виходами: 2 дроти живлення (або 3 для пристроїв з заземленням), 2 кабелю для датчика температури, виходи живлення безпосередньо нагрівачів;
· лицьовій панелі з розташованими кнопками управління, коліщатком перемикання режимів роботи або простого сенсорного дисплею з можливістю регулювання всіх параметрів.
Принцип роботи терморегулятора
Пристрій функціонує в парі з датчиком температури. Причому прилад фіксації термальних перепадів може бути не один, а кілька. Більш точні свідчення надходять від двох термодатчиків, один з яких встановлений у підлогове покриття, другий – на стіні. Об'єктивні дані надходять від настінного приладу, який відображає дійсну температуру в повітряному просторі приміщення. Датчик поблизу нагрівальних елементів показує температуру прогріву поверхні, але не повітря.
При досягненні термальних параметрів, встановлених на ручці-регуляторі, термостат розмикає ланцюг живлення. При зниженні температури нижче запрограмованих, модуль контролю автоматично відновлює прогрів системи. Цей процес носить безперервний характер, поки користувач сам не відключить активну функціональність теплої підлоги.
Класифікація терморегуляторів
Залежно від способу прийому інформації всі модулі контролю роботи теплого поля поділяються на:
- Аналогові (механічні). Обладнання цього класу вважається самим бюджетним і доступним для пересічних користувачів. Це прості блоки управління з обмеженим функціоналом: включення/вимикання системи, установка температури.
- Аналогово-цифрові. Конструкція містить невеликий LED-дисплей і звичайні аналогові кнопки. Крім основних функцій на нього можна покладати перепрограмування потрібних параметрів: вказати дату, час, розпорядитися включенням теплої підлоги у строго визначений час, встановити підігрів підлоги до потрібної температури на певний день.
- Сенсорні (інтелектуальні). Терморегулятори подібного типу не містять кнопок або виступів на лицьовій панелі. Піктограми управління розташовані на великому ЖК-дисплеї. У більш дорогих моделей може відстібатися лицьовій дисплей і використовуватися як пульт ДУ.