Терморегулятор для теплої підлоги: вибір і установка

Терморегулятор для теплої підлоги: вибір і установка
Відстежувати роботу системи «Тепла підлога» дозволяє терморегулятор. Це пристрій нехитрої конструкції, але дуже важливого призначення: він підтримує задану користувачем температуру, запобігає перегрів нагрівальних елементів, оскільки автоматично вмикає/вимикає підігрів.
Аспекти вибору пристрою регулювання температурного режиму
- зовнішній вигляд приладу;
- тип сигналу прийому;
- набір опцій;
- оснащеність датчиками;
- потужність;
- спосіб установки;
Терморегулятори є універсальними приладами, підходять для відстеження роботи різнотипних нагрівальних елементів. Вибір обладнання зводиться до перевагам і потребам користувача, а також на порівнянні цін.
Терморегулятор для теплої підлоги: призначення і різновиди
Найдоступнішими є електронно-механічні. Алгоритм роботи дуже простий: підтримують встановлену на шкалі температуру, автоматично включають теплий пол при її зниженні на 1°C.
Більш витончений дизайн, але і вище вартість, у цифрових пристроях терморегуляції. Принцип їх дії схожий з попереднім типом обладнання, тільки температурні параметри встановлюються за допомогою кнопок, а не поворотного ролика.
Найдорожчими вважають сенсорні (програмовані) терморегулятори, які мають здатність підтримувати різні параметри температури в заданий час доби. Користувач самостійно налаштовує систему підігріву, встановлюючи точний час і дату прогріву, тривалість активної роботи теплої підлоги, автоматичне включення системи в потрібний час дня або ночі.
В залежності від типу терморегулятора змінюється і його зовнішній вигляд. Аналогові і цифрові прилади ідентичні, відмінність тільки в оформленні лицьовій панелі (у перших є ролик установки температури, а другі містять тільки кнопки). Оригінальні та витончені форми в інтелектуальних терморегуляторах – це модулі з великим сенсорним дисплеєм замість лицьовій панелі. Моделі дорогого класу можуть оснащуватися знімним РК-дисплеєм, який бере на себе функції пульта ДУ. Подібне обладнання гармонійно впишеться в сучасний дизайн кімнати, приміщення в стилі модерн або хай-тек.
Вибір терморегулятора по параметру оснащеності датчиками
Обладнання підтримки температури функціонує в парі з пристроями фіксації температурних коливань. Причому датчиків може бути кілька. У зв'язку з цим терморегулятори можуть оснащуватися:
ü інфрачервоними датчиками підлогового покриття;
ü простими датчиками підлогового покриття;
ü інтегрованими або виносними датчиками температури повітря;
ü подвійним датчиком (фіксує і температуру повітря, і термальний параметр підлоги).
Розрахунок потужності терморегулятора
Цей параметр повідомляє про те, яку номінальну потужність системи обігріву здатний витримати терморегулятор обраної конструкції. Загальну потужність теплої підлоги отримуємо в результаті множення зазначеної потужності нагрівачів на площу обігріву. Цей показник стане базисної потужністю терморегулятора.
Якщо опалюється величезна площа, потрібно встановлювати кілька терморегуляторів. Часто потужність теплої підлоги в кілька разів перевищує можливості самих потужних модулів управління. В подібних приміщеннях встановлюють кілька блоків управління (для кожної гілки обігріву).
Способи встановлення терморегуляторів
Пристрої контролю температури бувають накладні та вбудовувані. Накладні терморегулятори встановлюються в короб, не вимагають заглиблень в стіну, можуть кріпитися в будь-якому місці. Вбудовані прилади фіксуються в спеціальних нішах, проводи ховаються в паз на стіні. Схема підключення приладу до мережі майже завжди є на корпусі пристрою, це полегшить самостійний