384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Секрети вибору терморегуляторів

Секрети вибору терморегуляторів

 

Секрети вибору терморегуляторів


Деяких домовласників, які вирішили встановити кабельні та плівкові теплі підлоги в своєму житлі, цікавить питання: чому ці системи обігріву НЕ комплектуються певним видом терморегуляторів? Мовляв, так було б набагато простіше ― купивши весь набір відразу і не напружуєш мозок тім, який терморегулятор підходить оптимально.

Ціни на електричні теплі підлоги
Однак грамотну відповідь на це питання така: кабельні та інфрачервоні теплі підлоги сумісні практично з усіма видами терморегуляторів, тому немає потреби нав'язувати язувати покупцеві якусь конкретну модель. Хоча, треба визнати, що окремі виробники можуть включати в комплект теплої підлоги термостат. Альо це завжди бюджетний варіант з мінімальним набором функціональних можливостей.


У переважній же більшості випадків підлоги і регулятори йдуть окремо. І, в реальності, це найбільш зручний для споживача варіант. Справа в тому, що сьогодні на ринку терморегулятори для теплих підлог представлені десятками моделей. Всі вони відрізняються за функціональними можливостями, інженерному рішенню, дизайну і, відповідно, ціною. І якщо компанія займається продажем електричних теплих підлог, то в її асортименті обов'язково присутні терморегулятори.


Тому ламати голову тут не доведеться. Замовивши необхідний вам комплект теплої підлоги, ви відразу можете замовити і термостат. Який варіант підходить вам оптимально, ві можете з'єднання з'ясувати у консультанта магазину або менеджера, якщо замовлення робиться по телефону. Відзначимо, що при виборі регулятора не можна орієнтуватися виключно на його вартість. Тут відіграють роль декілька параметрів.

 

 


Перше ― терморегулятор повинен відповідати потужності теплої підлоги, роботу якого цей прилад буде контролювати. Запас потужності термостата повинен бути мінімум на 15% вище потужності вашого електричної теплої підлоги. Це виключить ймовірність швидкого виходу приладу з ладу. Фахівець відразу підкаже вам параметри, але якщо є бажання, то необхідну потужність терморегулятора можна розрахувати самостійно за формулою:
Ртер-ра = (Рпола х S теп.статі) х 1,15
― Ртер-ра ― потужність терморегулятора;
― Рпола ― питома потужність теплої підлоги на 1 кв. м (записана в технічному паспорті);
― S теп.підлоги ― загальна площа вашого теплої підлоги (у квадратних метрах);
― 1,15 ― коефіцієнт, що забезпечує запас потужності для терморегулятора.
Друга ― зверніть увагу на спосіб встановлення терморегуляторів. Вони бувають внутрішніми і накладними. Перші називають також вбудовуваними і використовуються вони в тому випадку, якщо ви бажаєте приховати проводку з естетичних міркувань (тобто, буде потрібно свердлити стіну). Накладні терморегулятори, відповідно, можна використовувати, коли немає необхідності приховувати проводку (вони фіксуються прямо на стіні).


Третій параметр вибору ― це необхідне число каналів. Багатоканальні терморегулятори потрібні тоді, коли є необхідність незалежного контролю декількох систем «тепла підлога». Приміром, ви уклали тепла підлога у ванній і вітальні. Зрозуміло, температура в цих двох кімнатах повинна бути різною. Можна, звичайно, встановити два одноканальних терморегулятора на кожен підлогу, але багатоканальний терморегулятор зручніше в управлінні, займає менше місця і обійдеться дешевше.


Четвертий чинник ― зовнішній вигляд і інженерне рішення. Ви можете підібрати термостати, найкраще підходять до оформлення ваших кімнат. Крім того, при бажанні можете купити регулятор з дистанційним керуванням і можете контролювати температурний режим, не встаючи з місця. Є програмовані терморегулятори (інтелектуальні), які будуть цілодобово регулювати нагрівання підлог. У вашу відсутність температура буде знижена, а, наприклад, за годину до повернення з роботи електроніка автоматично почне прогрів житла. Цей клас терморегуляторів забезпечує максимальну економію електроенергії. Вартість цих приладів найбільш висока, альо смороду собі окуповують буквально в лічені місяці (залежно від того, яку площу у вашій квартирі або будинку займають теплі підлоги).


Ще трохи лікнепу про регулятори і нюанси їх вибором.


Споживач повинен знати, що є термостати з датчиком підлоги або повітря. Перший варіант забезпечує точну відповідність заданій власником температури. Тут в конструкцію підлоги встановлюється гофрована трубка, в яку, в свою чергу, вставляється датчик. У підсумку, виключені будь-які фактори, що дають похибка вимірювання температури (адже саме в залежності від показань датчика терморегулятор міняє інтенсивність роботи теплої підлоги).


Терморегулятори з датчиком повітря не так точні. Якщо датчик фіксується на стіні, то здатний піддаватися впливу протягів або виділяти тепло поруч стояти побутових приладів. Вбудований в терморегулятор температурний датчик підпадає під вплив тепла, яке виділяє при нагріванні реле.
Останній момент ― трубка для установки датчика в підлогу. Це недорогий, але досить важливий елемент конструкції теплої підлоги. Гофрована трубка встановлюється під нагрівальним елементом теплої підлоги. Крім того, що трубка створює ідеальне середовище для роботи датчика, вона забезпечує легкий од його заміну. Слід визнати, що датчики періодично виходять з ладу (при скачках напруги). Якщо трапилася така неприємність, то при наявності трубки його заміна виконується в лічені хвилини.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner