Інерційність і енергоспоживання теплої підлоги

Інерційність і енергоспоживання теплої підлоги
Щоб підібрати оптимальний варіант електричного теплого статі для свого житла, грамотно його укласти, а згодом ефективно використовувати, необхідно знати деякі тонкощі функціонування даної системи.
Поговоримо про інерційність і нюансах енергоспоживання теплих підлог.
Інерційність
Якщо говорити популярно, то інерційність теплої підлоги ― це запізнення, з яким фактична температура досягає запрограмованих параметрів. Головний показник інерційності ― це годину, а ще точніше швидкість, з якою система «тепла підлога» виходить на свій робочий режим з моменту включення до того моменту, коли повітря в приміщенні або безпосередньо сам підлогу будуть нагріті до заданої на терморегуляторі величини.
Ну, і на кой мені подібна інформація, запитає споживач, недосвідчений у деталях роботи систем обігріву. Відповідь проста ― чим більше інерційність, тім більший обсяг енергії споживе система, а значить, доведеться додатково розщедрюватися за використану електроенергію.
ІЧ-випромінювання ― живе тепло
Для прикладу візьмемо електричний плівковий тепла підлога. Чим більш тонке покриття буде укладено на інфрачервону плівку, тим меншою інерційністю володіє тепла підлога. Випробування показали, що стандартний плівковий підлогу потужністю 220 ват на 1 кв. м без будь-якого декоративного покриття за 3 хвилини нагрівається до 40 градусів. Якщо на цей же підлогу укласти гіпсокартонний лист товщиною 4 мм, то щоб дочекатися, поки поверхня гіпсокартону нагріється хоча б до 30 градусів, необхідний майже 1:00. Наступні 5 градусів тепла поверхня буде набирати ще півгодини. Називається, відчуйте різницю.
Робимо висновок: чим тонше декоративне покриття над поверхнею плівкової підлоги, тім менше його інерційність. Таким чином, якщо ми укладаємо товстий шар будматеріалів на поверхню теплої підлоги, то це обіцяє багаторазове підвищення інерційності. Замість того, щоб тепла підлога швидко прогрів повітря в приміщенні до комфортної температури, доводиться годинами чекати поки система увійде в робочий режим. А це істотні енерговитрати, і, як наслідок, грошові витрати. До речі, пані правило діє не тільки для інфрачервоних плівок, а й взагалі для будь-яких систем «тепла підлога».
Повертаючись до плівкового інфрачервоному підлозі, можна сказати, що для тонких декоративних підлогових покриттів застосовується плівка потужністю не вище 160 Вт на «квадрат». Інфрачервона плівка більшої потужності, як правило, використовується, коли на неї планується укладати плитку і їй подібні покриття.
Тонкощі енергоспоживання
Причин, які впливають на енергоспоживання теплих підлог, безліч. Проте існує ряд основних факторів, які дозволяють мінімізувати енергоспоживання, зберігши при цьому всі необхідні експлуатаційні властивості теплих підлог.
1. Підготовка приміщення. Наприклад, укладіть тепла підлога на заскленому балконі, і безглуздість цієї затії відразу стані очевидна. Приклад кілька перебільшений, але добре демонструє ситуації, коли подібні системи укладаються в приміщеннях з великими тепловтратами. Тому перша рекомендація ― з'єднання ясуйте, куди «тікає» тепло з кімнати, і «перекрийте» йому шляху. Можливо, має сенс замінити ваші старі вікна сучасними системами.
2. Теплі підлоги укладаються на тепловідбивний підкладку. На цьому матеріалі категорично не рекомендується економити. Купуйте відбивач з максимальними теплоізоляційними характеристиками.
3. Уважно поставтеся до вибору терморегулятора. Краще придбати програмовану модель, яка у вашу відсутність буде підтримувати мінімальну температуру, а перед приходом додому автоматично піднімати її до заданих параметрів.
4. Встановлюйте комфортний температурний режим, а не перегрівайте підлогу, щоб похвастати перед знайомими чи сусідами, мовляв, дивіться, яка у мене вдома спека!
5. Перед монтажем теплої підлоги продумайте, яким чином можна максимально знизити інерційність системи обігріву.
Як показують дослідження, теплі підлоги інтенсивно споживають електроенергію лише до того моменту, коли буде досягнута задана температура (вихід на робочий режим). Після цього електричний тепла підлога різко знижує рівень споживання енергії, лише підтримуючи задані параметри. Підтримка температурного режиму виражається в періодичному включенні теплої підлоги на короткий час. Щоб ви краще могли уявити собі, що значить «робочий режим», відзначимо, що, наприклад, протягом 1:00 електричний тепла підлога працює в загальній складності всього 10-15 хвилин.
Крім основних, є ще й другорядні фактори, що впливають на мінімізацію обсягів енергоспоживання електричних теплих підлог. Смороду не так глобальні, але в сукупності можуть дати прекрасний економічний результат.
1. Якщо терморегулятор має датчик температури «по повітрю», то на правильність показників можуть вплинути не тільки протяги, альо кож вентиляційна система, кондиціонер і навіть простий вентилятор. Тому грамотно виберіть місце, де буде встановлено такий датчик.
2. Періодично перевіряйте програмований терморегулятор, і при необхідності міняйте параметри. Наприклад, прийшла весна, стало тепліше, тому можна перепрограмувати термостат на меншу інтенсивність роботи теплої підлоги. Відповідно, в літній сезон електричний тепла підлога можна відключити зовсім.
3. Немає необхідності опалювати лоджію або балкон, якщо там відсутні люди. В крайньому випадку, можна виставити мінімальний температурний режим.
4. Під час монтажу системи «тепла підлога» краще використовувати багатошаровий відбивний матеріал, а не просто фольгу.
5. Ефективний метод енергозбереження при будь-якому типі теплих підлог ― нанесення світловідбивних покриттів на шибки.
6. Відрегулюйте систему вентиляції. Не всім відомо, що це один із найсерйозніших джерел витоку тепла з приміщень.