384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Теплі підлоги: географічні особливості використання

Теплі підлоги: географічні особливості використання

 

Теплі підлоги: географічні особливості використання

 

Уподобання, які жителі тієї чи іншої держави, віддають певному виду опалення, залежать від структури енергоспоживання в країні, вартості конкретного виду палива в порівнянні з іншими енергоносіями. Альо так як паливно-енергетичний баланс змінюється, то змінюються і споживчі переваги в типах систем обігріву.

 

Приміром, у Сполучених Штатах з розвитком електроенергетики частка електричного опалення зросла в десятки разів. На початку 60-х років минулого сторіччя число споживачів, які використовують електрообігрів, здатність становило менше 2%, але до початку 80-х таких було вже 70%. Потім уряд США скасував держрегулювання споживання природного газу всередині країни, і блакитне паливо різко стало домінуючим енергоносієм для опалювальних систем. Тім не менш, електроопалення змогло зберегти хороші позиції (сьогодні третина американських будинків обігрівається за допомогою електричних систем). Пояснюється це більш низькими капітальними витратами на установку і меншими експлуатаційними витратами, у порівнянні з водяними системами опалення.

 

 

Не менше 30% житла у Франції, Швеції та Німеччини також обігріваються електрикою. А от у Фінляндії, Норвегії і Великобританії електричні системи і зовсім є головним видом опалення будівель. Причина криється у прийнятті диференційованого тарифу. В окремих європейських країнах ціна нічного використання електрики в 4 рази нижче, ніж вдень.

Теплоізоляція для теплої підлоги

Ще один напрямок, який сприяє розвитку електроопалення ― посилення вимог до теплоізоляції житла, адміністративних і комерційних будівель. В економічно розвинених країнах Західної Європи усереднений норматив потужності, якої повинно бути достатня для комфортного обігріву житла сьогодні становить 10-15 ват на кубометр житлового простору. А адже ще років 30 тому цей показник був в два-три рази вище. У Росії ж дана норма навіть зараз доходити до 50 Вт на «куб». З цього можна зробити висновок, що загальний рівень енергозбереження в Європі в 4-5 разів краще, ніж у нас.

 

Світовим лідером за показниками енергозбереження сьогодні є Данія. Саме в цій країні, частіше ніж у інших, народжуються все нові і нові енерготехнології. Зокрема, в області розробок систем електрообігріву. Яскравим прикладом у цьому відношенні є кабельні електричні підлоги HandyHeat в матах.

 

Порівняння водяного та електричного теплих підлог

 

Загальновизнаним є той факт, що теплі підлоги на даний момент є кращими системами опалення для формування комфортного мікроклімату. Справа в тому, що при тому ж радіаторному способі обігріву відбувається циркуляція повітря ― холодний опускається вниз, а теплий піднімається наверх. Для людського організму це не зовсім природно. А вісь підлогові системи опалення забезпечують вертикальний прогрів по всій площі кімнати. У результаті, виходить, що ногам тепло, а в районі дихання повітря має меншу температуру. Це і є ідеальний варіант.

 

Даним перевагою володіють як водяний тепла підлога, так і електричний. Тому оціночне порівняння можна проводити тільки на технічному рівні.

 

Почнемо з водяної теплої підлоги. Його монтаж значно складніше, ніж електричного теплого статі, більш трудомісткий і витратний. Для пристрою водяної теплої підлоги доведеться закуповувати довгий список обладнання та аксесуарів. Крім того, підраховано, що надійність водяної системи приблизно 10% нижче, ніж електричної (маються на увазі кабелі). До того ж, тут необхідна постійна профілактика і періодична заміна поламаних елементів.

 

Перевагами водяної системи «тепла підлога» є принципова захист від перегріву, а також можливість не тільки обігрівати житло взимку, але і охолоджувати його у спекотний літній період.

 

Електричні теплі підлоги охолоджувати не вміють, але зате володіють іншими плюсами. Їх конструкція простіше, а, отже, вони набагато надійніше водяних підлог. Нижче тут витрати і на сервісне обслуговування. Електричні системи володіють меншою інерційністю.

 

Вважається, що теплі підлоги на водяній основі вимагають менше витрат на енергоносії в процесі експлуатації. Однак сучасні інтелектуальні терморегулятори для електричних підлог допомагають звести цей розрив до мінімуму.

 

Ще одне загальне гідність усіх теплих підлог ― забезпечення можливості вільного планування і проектування житла. Системи обігріву приховані в підлозі, а тому нічого не заважає архітекторам і дизайнерам втілювати в життя будь-які свої ідеї.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner