384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Кабельний тепла підлога: одножильний або двожильний?

Кабельний тепла підлога: одножильний або двожильний?

 

Кабельний тепла підлога: одножильний або двожильний?

  

Сучасний ринок систем електричного кабельного обігріву уявлень двома основними типами теплих підлог ― одножильними і двожильному. Щоб споживачеві було краще орієнтуватися, розглянємо «анатомію» обох, і також їх гідності.

 

Одножильні електричні підлоги

 

Сьогодні у світі налічуються десятки виробників кабельних систем обігріву. Кожна з компаній має власне ноу-хау у виробництві одножильних електричних підлог. «Робоча» жила може бути виконана з традиційного ніхрому, або латуні або навіть оцинкованої сталі, а також вуглецевих сполук (найпопулярніших і надійних на сьогоднішній день).

 

Нагрівальна жила повинна бути ізольована. І тут знову у фірм-виробників різний підхід. Кабелі можуть мати дво-, три - або чотиришарову ізоляцію. Від конструкції і використовуваних матеріалів залежить ціна на кабельні електричні теплі підлоги. Варіації і тут можуть бути різними: силікон, поліетилен, тефлон. Природно, температурний межа, після якого відбувається плавлення ізоляції, вище максимального рівня нагріву. Як правило, кабельні підлоги не можуть нагрітися вище +80 градусів (якщо монтаж виконаний за всіма правилами). Ізоляція само легко здатна витримати +100 градусів без зміни своїх фізико-технічних характеристик.

Розрахунок потужності плівкової теплої підлоги. Розрахунок енергоспоживання плівкового інфрачервоного теплої підлоги

 

Ізоляційний шар нагрівальної жили екранується мідної або сталевим дротом. Екран виконує кілька функцій: грає роль заземлювального провідника і захищає ізоляцію і провідник від механічних пошкоджень. В окремих системах екран може виконувати завдання зворотного живильної дроту. Це дозволяє багаторазово знизити електромагнітний фон. Якщо в якості ізоляції використаний тефлон, то експлуатаційні можливості такого кабелю збільшуються в кілька разів. Але і ціна на такі теплі підлоги буде дещо вищою. Правда, одножильні кабельні теплі підлоги мають два «холодних» кінця, і дві муфти, що трохи збільшує кількість «слабких ланок», на відміну від двожильних кабелів. Для нефахівців пояснимо, що «холодний» ― це кінець дроту, який не нагрівається. Ці кінці необхідні для підключення до мережі.

 

 

Двожильні кабельні підлоги

 

Двожильні нагрівальні кабелі на кожному кінці секції мають кінцеву заглушку, яка їх з'єднання єднує і надійно армує. Два інших кінці завершуються муфтою з «холодними» провідниками для підключення.

 

Двожильні кабельні електричні підлоги мають ряд переваг перед своїми одножильними аналогами. По-перше, два розташованих поряд кабелю взаємно погашають електромагнітний фон один одного. Додатковими «компенсаторами» виступають екрани цих кабелів. В результаті, магнітне випромінювання знижується до мізерних показників (від 0,1 до 1 мкТл). Такий рівень індукції апоптозу ніяк не відбивається на людському здоров'ї сім'ї. Для порівняння, звичайний телевізор може видавати більший показник, ніж системи теплої підлоги.

 

Другий плюс ― більш простий монтаж. Якщо при укладанні одножильного кабелю другій його кінець необхідно «повернути» до початку, тобто місця підключення, то двожильні системи вже мають готовий до підключення кінець.

 

Недосвідчений споживач задасть цілком закономірне питання ― а навіщо тоді випускають одножильні кабельні системи? Так адже вони дешевші. І якщо бюджетні можливості сім'ї або організації обмежені, то такий кабель буде оптимальним варіантом.

 

Нюанси вибору

 

Багато споживачів, як правило, звертають увагу на загальні фізико-технічні характеристики електричних теплих підлог, не беручи до уваги деталі. Між тим, саме від них може залежати остаточне рішення. Наприклад, муфта. Цей малозначний, на перший погляд, елемент кабельної системи відповідає за надійність і герметичність електричного з'єднання єднання. Надійний електричний контакт, який не руйнувати зовнішній вплив, забезпечує довговічність роботи кабельної системи обігріву. Кожна компанія-виробник користується власною технологією (зварювання, паяння, пресування). Який саме варіант найкращий, відповісти непросто. Зазвичай всі види хороші, якщо виконані на совість і на сучасному технологічному обладнанні.

До речі, іноді з якихось дизайнерським, інженерним, експлуатаційним чи інших міркувань в одному приміщенні підлога може бути різної конструкції. Приміром, частина облицьована плиткою або натуральним каменем, а інша половина ― ламінатом або іншим покриттям підлоги. Природно, у деревини і каменю різна теплопровідність. Тому під різними підлоговими покриттями бажано встановлювати дві незалежних секції кабельних електричних підлог (з такими ж двома незалежними термостатами). Це дозволить краще контролювати мікроклімат і забезпечить довговічність роботи теплої підлоги.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner