384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Типовий монтаж теплої підлоги

Типовий монтаж теплої підлоги

 

Типовий монтаж теплої підлоги
Монтаж обігріваючій системи можна розглянути на прикладі теплої підлоги з резистивного нагрівального кабелю.


Такий теплий підлога складається з кабелю, монтажної стрічки, термодатчика і терморегулятора. Ідеально підходить для укладання під шаром стяжки. Для монтажу необхідно вибрати на стіні місце під терморегулятор (оптимальна висота для встановлення 30 ― 60 см Від поверхні підлоги). Потім слід встановити підрозетник, завести в нього провід живлення і 2 пластикові гофри для обігрівального кабелю і термодатчика. При цьому важливо забезпечити змінюваність термодатчика, він може вийти з ладу в процесі експлуатації, тому навіть при залитої стяжці повинен легко переміщатися в гофртрубі. Тому трубка повинна бути досить простору всередині (рекомен-дованих розмір ― гофрорукав діаметром 20мм), і в світові коротке, так, щоб датчик і замінити можна було, і разом з тим він перебував у центрі найближчій петлі обігрівального кабелю.

Монтаж теплих підлог в будинок, котедж, дачу


Теплоізоляційна підкладка


Вона укладається на рівну підлогу, закриваючи його повністю. Підкладка буває різних типів ― фольгована, з поліуретану без фольги, пробкова і т. д. Основні завдання підкладки ― не пропускати тепло від обігрівального кабелю вниз, тому винна буті досить товста ― рекомендована товщина від 3 мм. Слід звернути увагу на те, що з декількома видами підлог заборонено монтувати підкладку з фольги і на основі фольги, тому необхідно уважно читати інструкції по установці монтованої теплої підлоги.


Укладання кабелю теплої підлоги


Сам обігрівальний кабель укладається по підлозі зазвичай петлями, кріпиться спеціальної монтажною стрічкою. Крок петлі для шкірного виду кабелю рекомен-дованих виробником і написань на упаковці. Слід вимагати цим рекомендаціям, інакше тепла підлога не буде працювати правильно ― при занадто великому кроці обігрів до заданої терморегулятором температури буде відбуватися дуже довго. При монтажі крайніх петель слід відступити на 20-30 см від стін і можливих місць встановлення меблів.
Кінці нагрівального кабелю заводяться в підрозетник через незайняту Гофротрубка, і расключаются на клемах терморегулятора. До заливання фінішної стяжки поверх теплої підлоги необхідно перевірити кабель на відсутність обриву і короткого замикання. Це робиться звичайним омметром. Опір працездатного кабелю повинно бути в межах +/- 10% від зазначеного виробником.

 


Підключення та перевірка теплої підлоги


Після заливки стяжки виробниками теплих підлог рекомендується включати систему не раніше ніж через 30 днів, коли застигне бетон. Але ми радимо до настилу фінального покриття підлоги, (плитки або, наприклад, ламінату) на 2-3 день після стяжки, включити підлогу на 10-15 хвилин і переконатися в його працездатності.
Живильний кабель повинен бути розрахований на максимальні споживання системою теплої підлоги. Рекомендовані дроти ― трижильні ВВГнг і NUM, перетином зазвичай 2,5 -4 мм. Ідеально в щитка мати окремий автомат, від якого живиться тепла підлога і нічого більше.


Терморегулятори теплої підлоги бувають різних модифікацій ― від найдешевших і простих в управлінні, що складаються з корпусу з важелем включення і поворотним механізмом для установки температури, до складних програмованих комплексів. Підлогу тепліше гріти не стані у випадку встановлення дорогої моделі, тому рекомендується вибирати терморегулятор за фінансовими можливостями, і зручності використання.
Монтаж інших видів теплих підлог практично аналогічний монтажу наведеного прикладу. У кожному разі, при установці теплої підлоги порадьтеся з фахівцями ― електриками, або скористайтеся їхніми послугами. Монтаж теплої підлоги ― це один з найбільш трудомістких і відповідальніх видів робіт по електриці, помилки тут неприпустимі, і загрожують серйозними фінансовими витратами.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner