384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Пристрій теплої підлоги

Пристрій теплої підлоги

 

Пристрій теплої підлоги

 

Часом буває недостатньо батарей центрального опалення, щоб зігріти приміщення, або ж хочеться особливого комфорту. У цьому випадку вам потрібен тепла підлога ― додаткове джерело опалення, що володіє багатьма перевагами. Незалежно від різновиду нагрівального обладнання, він:
― Створює додатковий комфорт у приміщенні;
― Нагріває приміщення найбільш правильним є з фізіологічної точки зору чином: рівномірно і знизу вгору;
― Не вимагає подальшого технічного обслуговування.
Пристрій теплої підлоги також є альтернативою центральному опаленню. Це ідеальне рішення, якщо в будівлю неможливо провести загальне опалення (дача) або ж у цьому немає гострої необхідності (складські приміщення).

Теплі підлоги в дерев'яному будинку

Пристрій теплої підлоги здійснюється практично під будь-яке фінішне покриття: керамічну плитку, паркетну дошку, ковролін, ламінат. Ви навіть можете нічим не покривати верхній шар стяжки, у якому знаходиться нагрівальне обладнання.

Ціна пристрою теплої підлоги, а також вартість його подальшої експлуатації залежать від виду подібного нагрівального обладнання і його місця розташування. Очевидно, що монтаж під стяжку буде дорожче, ніж укладання безпосередньо під плитку або паркетну дошку. Має значення, хто виробляє роботи. Праця монтажників коштує грошей. Якщо ж ви збираєте систему самостійно, то витрати обмежаться покупкою інструментів і витратних матеріалів.

Види теплих підлог


Існує два види теплих підлог: водяні та електричні. Електричні підлоги використовують три типу обладнання:
― Нагрівальний кабель;
― Нагрівальні мати,
― Нагрівальну плівку.
Про особливості шкірного з них ми поговоримо нижче.

 

Пристрій електричної теплої підлоги

 


Пристрій електричної теплої підлоги з використанням нагрівального кабелю виробляється або в стяжку, або ж під фінішне покриття. У монтажу в стяжку є три мінуса:
1.Долгій термін висихання стяжки: не менше 28 днів. Тільки після повного затвердіння бетону можна укладати фінішне покриття і користуватися підлогою.
2.Уменьшенію висоти приміщення. Стяжка в середньому має висоту від 5 до 11 сантиметрів, відповідно якої зменшується корисна висота.
3.Інерціонность системи. Теплі підлоги довго прогріваються, що ускладнює їх роботу спільно з програмованими терморегуляторами.
Нагрівальні мати ― альтернатива кабелю, яка може укладатися безпосередньо під паркет, ламінат або плитку. Система починає роботу відразу ж після закінчення збірки фінішного покриття або висихання клею, якщо мова йде про плитку. На сьогоднішній день ― нагрівальні мати є найпопулярнішим обладнанням для теплої підлоги. Це обумовлено декількома причинами:
1.Теплие підлоги найчастіше робляться в приміщеннях з плиткою;
2.Більш простий монтаж в порівнянні з теплими підлогами в стяжку;
3.Рівень статі піднімається на висоту 1,5-2 см;
4.Поле з матами швидко прогріваються, що дозволяє повноцінно користуватися перевагами програмованих регуляторів.

 

 

При влаштуванні електричної теплої підлоги має сенс встановити терморегулятор, а також обладнання з програмованим режимом. Терморегулятор відповідає за підтримання заданої температури, не даючи підлогового покриття перегріватися або остигати. Він відключає систему, як тільки досягається задана температура і включає обладнання після падіння температури нижче заданої на 0,5 градуса. Програмування відключає нагрівальні елементи в задані відрізки часу, наприклад, вночі або в денні години, коли квартира порожня. Це дозволяє значно економити на електроспоживанні.

 

Пристрій плівкової теплої підлоги


Нагрівальна плівка досить часто використовується при влаштуванні електричної теплої підлоги, особливо в дерев'яна дерев'яних будівлях. Вона швидко монтується під фінішне покриття, швидко нагрівається і економічна. Вона пожежобезпечна і саме тому її використовують для обігріву підлог в дерев'яна дерев'яних будівлях.

Монтаж нагрівальної плівки потрібно проводити обережно, щоб не пошкодити ізоляційний шар. Смуги плівки розкладаються в стик без накладень. Потім смороду з'єднання єднуються між собою, краю ізолюються, під'єднується термодатчик.

 

Пристрій водяних теплих підлог


Водяні підлоги являють собою металопластикову трубу, підключену до системи гарячого водопостачання і покладену в бетонну стяжку. Існують також технології, що дозволяють монтувати трубу під фінішне покриття, наприклад кахельну плитку. При влаштуванні теплої підлоги краще використовувати цільну трубу, ніж монтувати кілька труб, так як це підвищує ризик протікання.

 

Головне гідності водяної системи: низькі платежі в процесі експлуатації. Однак у такого типу підлог є кілька мінусів. По-перше, якщо немає гарячого водопостачання, то немає і теплої підлоги. По-друге, якщо ви живете в багатоквартирному будинку, то температура води може знижуватися після проходження через систему теплої підлоги. Це загрожує з'єднання ясуванням стосунків з сусідами. По-третє, ви не зможете регулювати температуру, якщо тільки не поставите спеціальні змішувальні клапани. По-четверте, якщо ви живете в приватному будинку, то аварія у котельні і зупинка гарячого водопостачання та опалення будинку можуть призвести до замерзання води в трубі з подальшим розривом. На практиці це означає розкриття всієї системи, ремонт та влаштування теплої підлоги заново.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner