384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Теплі підлоги в дерев'яному будинку

Теплі підлоги в дерев'яному будинку

 

Теплі підлоги в дерев'яному будинку

 

Їдучи на дачу, в дерев'яна яний будинок, багатьом хочеться зберегти комфорт міського життя. Близькість з природою не виключає бажання помитися у звичній ванною або душовій кабіні, сходити в цивілізований туалет. Багато хто планує пристрій на дачі теплих підлог, щоб додати приміщенням затишок. Вони також можуть служити і чисто утилітарної мети ― замінювати систему опалення.

Побутує упередження, що будинок з дерева і тепла підлога несумісні. Багато хто боїться загорянь, особливо якщо мова йде про електричному обладнанні. Однак сучасні технології дозволяють зробити деревину стійкою до пожеж. Монтаж нагрівального обладнання в дерев'яному будинку має свої особливості, проте при наявності умілих рук і вільного часу ви зможете провести його самостійно. Якщо ж вам дозволяють фінанси, то дерев'яна яні підлоги з підігрівом можна замовити «під ключ». Цей варіант переважно, оскільки роботи виконають досвідчені майстри. А в разі поломки обладнання ви завжди можете розраховувати на гарантійне обслуговування.

Скільки коштує тепла підлога?

 

Вибір виду теплої підлоги для дачі


Вибір типу підлоги є важливим питанням, оскільки відповідь на нього впливає на вартість обладнання, спосіб монтажу, а також вартість подальшої експлуатації сістеми.Теплие підлоги на дачі можуть бути двох видів: водяні або електричні. Основним критерієм при виборі теплої підлоги для дачі є основне джерело енергопостачання: газ або електрику. Якщо у вас на дачі є магістральний газ, то для вас краще буде водяна тепла підлога, якщо газу немає, то тепла підлога ― електричний. Розглянємо обидві системи трохи уважніше, проаналізувавши достоїнства і недоліки кожної з них.

 

 

 

Водяна тепла підлога являє собою металопластикову трубу, підключену до системи гарячого водопостачання. Перший і найважливіший плюс цього типу обладнання ― економічність, так як джерелом енергопостачання є магістральний газ. Ви заплатите тільки один раз, за обладнання та його монтаж. Приєднання водяної теплої підлоги до центрального опалення будинку не зажадає від вас додаткових витрат на його утримання. Мінусом є деяка складність монтажу, так як традиційно таке обладнання кладуть в товсті бетонні стяжки, створення яких в дерев'яному будинку з дерев'яна яними перекриттями проблематично. Ще одним мінусом цього типу підлог є здатність води замерзати і розривати труби. У разі якщо будинок не використовується в холодну пору, вам потрібно буде ретельно перевіряти, щоб вода була повністю злита з системи. Якщо ж підігрів підлоги в дерев'яному будинку використовується цілий рік, то в разі раптового і тривалого відключення електрики чи газопостачання можливе замерзання води і розрив труб, що спричинить за собою ремонтні роботи. І важливий момент: ремонтопридатність ― ремонт водяної теплої підлоги скрутний.

Електрична тепла підлога монтується із спеціального нагрівального кабелю або ж нагрівальної термоплівки. Розрізняються вони встановленою потужністю і способом монтажу. Плюсом такого обладнання є живлення від електромережі. Якщо будинок без вгазоснабженія ― не рідкість, то зустріти дачу, не підключених до електромережі, доладно. Ще одним плюсом електричної теплої підлоги є простота монтажу. Завдяки цим двом факторам, його найчастіше і використовують в заміських будовах.

 

Вимоги до теплій підлозі в дерев'яному будинку

 


Незалежно від того, хто буде здійснювати збірку обладнання, ви самі або професійні монтажники, важливо дотримуватися ряду правил і заходів безпеки.
1.Нагревательние елементи, кабель і нагрівальна плівка укладають рівномірно по всій вільній від стаціонарних меблів поверхні підлоги. Плівка укладається встик, без накладань, нагрівальний кабель без перетинів.
2.Теплове обладнання укладається тільки в тій частині приміщення, де не буде стояти важкі меблі. Пам " ятайте, що під меблями по іншому проістодіт відвід тепла, що може призвести до перегріву кабелю і плівки, з подальшим виходом обладнання з ладу.
3.В комплект теплої підлоги також повинен входити термостат з обмеженням максимальної температури 40 градусів на рівні установки обладнання під підлоговим покриттям.
Дотримання цих правил допоможе уникнути пошкодження теплих підлог в дерев'яному будинку і забезпечити пожежну безпеку.

 

Монтаж теплої підлоги в дерев'яному будинку


Традиційним місцем для розташування нагрівального обладнання є бетонна стяжка, яка в будовах з деревини відсутня. Тому електричні теплі підлоги в дерев'яному будинку монтуються в повітряну подушку під перекриттями.
Якщо ви зважилися зайнятися монтажем самостійно, то для початку потрібно накреслити план розміщення електричного обладнання. Тепла підлога під дерев'яна яна підлога всередині перекриття монтується за допомогою опорних брусів з сосни та металевої сітки. Бруси кріпляться на відстані 40 см один від одного, потім між ними укладається теплоізоляція і сітка, на яку монтується кабель за допомогою хомутів або монтажної стрічки. Кабель перетинає бруси через спеціальні пропили, які викладені фольгою.

Перед тім як змонтувати фінішне покриття, необхідно перевірити, що система підігріву дерев'яна яної підлоги працює, і потім просушити над нею дошки 2-3 дні. Після чого їх можна зафіксувати і насолоджуватися затишне будинком. Перед вибором такого варіанту теплої підлоги в дерев'яному будинку зверніть увагу на кілька моментів: при постійному підігріві будь статева дошка буде розсихатися, тобто вам додатково буде потрібно зволожувач повітря; невелика встановлена потужність 60 вт / м. кв., що не дозволить таку систему опалення використовувати в якості основної.

 

Для дерев'яна дерев'яних будинків з дерев'яна яними перекриттями можемо запропонувати ще кілька варіантів пристрою електричної теплої підлоги.


Для приміщень, де в якості підлогового покриття ви хотіли б використовувати плитку ми рекомендуємо наступну схему: на ваш дерев'яна яна підлога укладається цементно-стружкова плита (цсп), яка надає підстави необхідну жорсткість і є основою для подальшого укладання плитки; на цю шахраєві розкладається нагрівальний мат або нагрівальний кабель з шагом 8-9 см; закладається датчик температури; клеїться плитка для підлоги. Нагрівальний кабель або мат повинний знаходитися в шарі плиткового клею. Таким нескладним способом можна зробити теплу підлогу у ванній, душовій, передпокою, с / в і інших невеликих приміщеннях дерев'яна кам'яного будинку на дачі.


У великих приміщеннях можна зробити підігрів таких підлогових покриттів як ламінат і паркетна дошка на основі нагрівальної плівки. У цьому випадку на підлозі розкладають підкладку, яка буде компенсувати нерівності підлоги і послужити додатковим утеплювачем. На підкладку без напуску розкочують нагрівальну плівку, підключають її до терморегулятора, ізолюють всі місця з'єднання електричних з'єднань. На нагрівачі плівку для гідроізоляції розкладають звичайну поліетиленову плівку, зверху монтують підлогове покриття, так званий плаваючий пол. Для управління підігрівом підлоги використовують терморегулятори з двома датчиками: температури повітря і температури підлоги.Таку систма обігріву можна використовувати як основний, а в кажестве нагрівальних панелей використовувати стіни, стелі і скоси мансарди.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner