Укладання теплої підлоги під плитку

Укладання теплої підлоги під плитку
Керамічна плитка є гарним і практичним будівельним матеріалом. Вона ефектно виглядає, при цьому довговічна і невибаглива у догляді. А завдяки високій теплопровідності рідкісній сучасний ремонт обходитися без укладання теплої підлоги під плитку. Вона прекрасно нагрівається, рівномірно віддаючи тепло в приміщення і знижуючи різницю температур по висоті приміщення в порівнянні з класичними батареями, завдяки чому в приміщенні створюються комфортні умови і відсутні протяги.
Віді теплої підлоги для укладання під плитку
Існує три види нагрівального обладнання:
― Водяне;
― пряме Електричне, на основі нагрівальної плівки;
― Електричне у вигляді нагрівальних матів або нагрівального кабелю.
Оскільки керамічна плитка має прекрасною теплопровідністю, то теоретично укладання теплої підлоги під неї може проводитись з використанням будь-якого виду обладнання. Важливо розуміти, що кожен вид має як свої плюси, так і недоліки, виходячи з яких, потрібно вибирати підходящий варіант.
Як зверни терморегулятор для теплої підлоги
Водяна тепла підлога являє собою металопластикову трубу, яка закладається в стяжку і під'єднується до системи гарячого водопостачання. Плюс такої системи ― у відсутності необхідності додаткових платежів при експлуатації, як це відбувається у випадку з електричним обладнанням. Мінусом є можливість зростання гідравлічного опору і зниження температури в системі водопостачання, що загрожує конфліктами з сусідами. До того ж, повторимося: укладання водяного теплої підлоги відбувається не відразу під плитку, а в стяжку. По-перше, це означає, що рівень підлоги може піднятися на кілька сантиметрів, що підходить далеко не всім. По-друге, якщо ви задумали тільки косметичний ремонт, то навряд чи ви захочете заливати стяжку, яка сохне щонайменше місяць. По-третє, в сучасних новобудовах заборонена установка водяних теплих підлог від центральної системи опалення.
Пристрій теплої підлоги під плитку може проводитись за допомогою гріючих кабелів або тонких нагрівальних матів. Кабелі монтуються в стяжку, тобто потрібно буті готуємо до підйому підлоги на кілька сантиметрів, зазвичай на 5-7. Основним мінусом монтажу в стяжку є термін її висихання, який складає від місяця і більше. Якщо терміни ремонту для вас не важливі, і ви можете більше місяця не користуватися приміщенням, де відбувається укладання теплої підлоги під плитку, то сміливо зупиняйтеся на цьому виді обладнання. При такому вигляді теплої підлоги використовується теплоізоляція, яка дозволить зменшити тепловтрати і знизити витрати на електрику в подальшій експлуатації. Теплоізоляція укладається на старе основу підлоги, бетонну плиту, зверху закривається тепловиравнівающім екраном, кріпиться нагрівальний кабель, заливається стяжка. Через місяць теплі підлоги можна включати. Прогрівається такий теплий підлогу досить довго, але і довго остигає, тобто працює як грубка: акумулює тепло і потім його віддає. Якщо ви не готові чекати місяць, то скористайтеся нагрівальними матами. Вони легко монтуються, швидко нагрівають поверхню, а головне ― готові до роботи, як тільки висохне клей. Мати розгортають на рівній підставі, зверху закривають тонким шаром плиткового клею. При цьому рівень підлоги піднімається незначно, 1,5 ― 2 см з урахуванням товщини плитки для підлоги. Пристрій теплої підлоги під плитку на основі нагрівальних матів представляється одним з найбільш вдалих варіантів теплої підлоги під плитку.
Є ще один варіант монтажу теплої підлоги під плитку, де в качествве нагрівальний елемент використовується нагрівальна плівка, багато називають її інфрачервоної. Плівка монтується між двома гіпсоволоконної плитами. Такий спосіб застосовують при влаштуванні сухої стяжки підлоги. Цей варіант пристрою підлоги дозволяє виключити всі мокрі роботи за виключення укладання плитки і значно зменшує навантаження на перекриття.
Вибір плитки для укладання на теплу підлогу
Незалежно від того, який вид обладнання ві будете використовувати, для фінішного покриття підійде будь підлогова керамічна плитка. Однак буде незайвим додатково проконсультуватися безпосередньо в магазині перед її покупкою. Укладання проводитися звичайним способом, але на спеціальний плитковий клей для підлоги з підігрівом.
Особливості монтажу теплої підлоги під плитку
Щоб нагріваюча система служила довго, важливо при її укладанні дотримати ряд правил:
1.Оборудованіе має укладатися на рівну поверхню, без гострих виступів і большия ям.
2.Обов'язково при монтажі теплої підлоги в стяжку використання теплоізоляційних матеріалів, які укладаються під нагріває обладнання. Це дозволяє направляти тепло тільки вгору, не нагріваючи перекриття і не розтрачуючи енергію даремно.
3.Укладання теплої підлоги під плитку починається зі складання плану розташування нагрівальних елементів. Важливо розуміти, де стоятиме важкі меблі або велика домашня техніка. Пам " ятайте, що електричний кабель повинен бути покладений тільки під вільною поверхнею, так як під меблями може відбутися локальний перегрів і вихід системи з ладу.
4.Монтаж електричної теплої підлоги під плитку повинен робитися за допомогою спеціальних кріплень, які не повинні стикатися з струмоведучими частинами обладнання.
Пристрій теплої підлоги під плитку по етапах
Давайте розглянємо, як відбувається монтаж теплої підлоги під плитку на прикладі нагрівальної плівки. Для робіт знадобляться наступні матеріали:
― Нагрівальна плівка;
― Теплоізоляційний матеріал;
― Проводка;
Знадобиться також клей для плит ГВЛ, плитка і клей для неї, саморізи.
Підготовчий етап робіт включає вирівнювання та очищення поверхні підлоги, а також визначення місця встановлення терморегулятора.
Етап монтажу починається з засипки сухого наповнювача на поліетиленову плівку, з наступним вирівнюванням його на необхідному рівні. На шар наповнювача укладаються піти ГВЛ. Потім на поверхні підлоги розмічають місце розташування смуг нагрівальної плівки, місць з'єднання електричних з'єднань, трасування електричних проводів і місце установки датчика. Після по розмітці роблять у ГВЛ заглиблення, щоб заховати рівень всі дроти і місця з'єднання єднань. Розкладають по схемі нагрівальну плівку, з'єднання єднувальні дроти, виконують всі з'єднання єднання і їх ізоляцію. Тепер необхідно перевірити работоспособностоь всієї системи обігріву. Спочатку тестером перевіряється опір нагрівальних смуг, датчика. Потім проводитися пробне включення. Якщо все працює: плівка нагрівається, терморегулятор вмикається / вимикається, то можна приступати до монтажу верхнього шару ГВЛ. Кріплення верхнього шару до нижнього проводитися за допомогою самореозов, тому потрібно уважно стежити, щоб не пошкодити нагрівальну плівку. І завершує процес монтажу ― укладання плитки. Даний спосіб монтажу нагрівальної плівки можна застосовувати для будь-якого підлогового покриття.