384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Теплі підлоги під ламінат і паркет. Порівняння.

Теплі підлоги під ламінат і паркет. Порівняння.

 

Сучасні технології дозволяють забезпечуваті системи обігріву типом тепла підлога не тільки з фінішними покриттями типу керамічна плитка і керамограніт. Найчастіше виникає необхідність обігріти підлогу з покриттями типу ламінат і паркетна дошка.


Системи, які при цьому можуть бути застосовані, можна розділити на традиційні кабельні системи, спеціальні кабельні системи та плівкові підлоги. Якщо ви вже ставите питанням, який варіант підійде вам краще, не будемо докладно зупинятися на принципах дії різних систем, а спробуємо позначити їх основні переваги та недоліки і порівняти їх безпосередньо.


Традиційні кабельні системи обігріву


Традиційні кабельні системи (з кабелем або електричним матом) в стяжку або ровнітель з успіхом застосовують з моменту їх винаходу в тому числі під паркет і ламінат. Термін служби подібних систем ― десятки років, гарантійні терміни не менше 10 років без жодних застережень, а деякі виробники надають і взагалі довічну гарантію.
При цьому, може бути покладена якісна теплоізоляція, наприклад, типу пеноплекс товщиною ― 3 ― 10 см або подібні матеріали із застосуванням армуючої сітки. Якщо це важко ― може укладатися, наприклад, пробка 2 - 6 мм з покриттям останньої фольгою і плівкою ― як для звичайних систем обігріву. Така теплоізоляція дозволить трохи зменшити енергоспоживання системи, що актуально при великих площах обігріву. Можуть бути застосовані гріють кабелі фірми EASY HEAT (США), кабель SVK-20 Thermo (Швеція). З цими виробниками ми тривалий час працювали і впевнені в якості їх продукції. Рекомендована питома потужність складає близько 100 Вт / м. кв., Підлогу підніметься в середньому на 4-7 см залежно від товщини стяжки та обраної теплоізоляції.


Можуть можуть застосовуватися й гріють мати невеликої та середньої потужності і надтонкі кабелі. Добре зарекомендували себе надтонкі гріють кабелі і мати фірм ENSTO (Фінляндія), EASYHEAT (США), THERMO (Швеція), ELEKTRA (Польща). Ці кабелі і мати повинні повністю покриватися шаром вирівнюючого розчину. Товщина покриття звичайно становить порядку 1 див. Теплоізоляція при цьому не вкладається зважаючи на неможливість забезпечення міцності заливального кулі. Зазначені вище параметри рекомендованої питомої потужності в повній мірі відносяться і до цієї категорії кабелів.
При монтажі цих систем обігріву слід дотримуватися всіх правил, які відносяться до укладання гріючих кабелів для традиційних типів фінішного покриття ― плитки і керамограніта. Правила детально викладені в інструкціях з монтажу.


Як і для інших типів обігріву, необхідно переконатися в тому, що вибране вами підлогове покриття (марка паркетної дошки або ламінату) може вікорістовуватіся з цими системами обігріву, а також з'єднання з'ясувати максимальну температуру, яку можна буде виставляти на терморегулятор. Як правило це значення не більше + 27 ° С. У цьому випадку краще придбати терморегулятор з цифровою індикацією виставленої температури і можливістю окремо задати обмеження по максимальній температури, щоб навіть помилково її не можна було перевищити. Одна з таких моделей ― OCD4-1999 (OJ Electronics). Датчик температури необхідно встановлювати з можливістю його заміни якомога ближче до поверхні.


Спеціальні кабельні системи для «сухого» монтажу


Сучасні технології дозволяють використовувати з підлоговими покриттями типу паркетна дошка і ламінат спеціальні кабельні системи обігріву, що не застосування сумішей та облаштування стяжки.
Одним з представників такої продукції є гріючий мат Thermomat LP фірми Thermo (Швеція). Це якісно новий продукт, розроблений за оригінальними технологіями і не має прямих аналогів. Мат виконаний на основі кабелю, що гріє вмонтованого в армовану фольгу.


Такий нагрівальний мат, на відміну від традиційних систем, укладається без стяжки і покривається безпосередньо фінішним покриттям. Його основна перевага ― швидкість установки в поєднані з традиційними перевагами кабельних систем обігріву ― двожильний кабель, немає необхідності в додаткових клемних -провідникова з'єднання об'єднаннях, герметичність, досить широка лінійка матів. (від 1 до 12 кв. м.). Питома потужність мату ― 115 Вт / м. кв. (При 220 В), велика потужність небажана для подібних систем. Ширина стандартна ― 50 див.

Отже, ви вирішили купити і встановити теплу підлогу.


Мат рекомендується укладати на поліетиленову ізоляцію товщиною 3 мм У тих місцях, де немає мату, укладається два шарі ізоляції для вирівнювання поверхні. Поверх мату укладається паркетна дошка або ламінат. Гарантія на виріб ― 7 років.

 


Установка гріючих матів для ламінату та паркетної дошки, здійснюється відповідно до правил відносяться до звичайних матів ― їх не можна укорочувати (обрізати), небажано ставити нізкостоящую стаціонарні меблі, необхідно заміряти і фіксувати опір кабелю і схему укладання, правильно встановлювати датчик і ін. На гріє мате LP вказана верхня і нижня сторона. Це положення необхідно дотримуватися при укладанні.
При монтажі слід враховувати, що на відміну від звичайного мату, мат LP не можна «розплести», зменшити крок між петлями та ін., Як це можна зробити при звичайних матах, тому при цьому складно забезпечити покриття кабелю фольгою.

 

 


Термостати і датчики ― звичайні для систем підлогового обігріву.

Плівкові підлоги та їх переваги


До переваг ІЧ-виробники плівок гордо відносять наявність інфрачервоного живого тепла, паралельне з'єднання єднання теплоелементов, що в десятки разів підвищує надійність при експлуатації, лікувальну іонізацію повітря, антиалергенний ефект, відсутність сушіння повітря і меблів, знищення сторонніх запахів, практична відсутність електромагнітних полів, економічність до 20%. Так і хочеться додати до цього списку «позитивну енергетику» та «поліпшення карми» =).


Тут виникає закономірне питання. Якщо плівкові ІК-полі дійсно настільки гарні, то чому на російському ринку досі не подань жоден західний виробник ІЧ-плівок, в тій годину, як кабельні системи обігріву виробляє безліч найвідоміших європейських концернів зі значним потенціалом в плані розробки нових продуктів. Принаймні ми, працюючи на ринку З-З регіону з такими рішеннями поки не зустрічалися. Якщо вам смороду знайомі, будемо вдячні, якщо ви залишите про них інформацію в коментарях нижче.
Питання про суттєві переваги плівкової теплої підлоги над кабельними в енергоспоживанні є досить спірним. Виробники плівки заявляють, що економія досягається за рахунок того, що в цьому випадку не потрібно прогрівати стяжку. Але ж і тепло стяжка буде тримати довше. Закон збереження енергії ніхто не відміняв, а термостат відключить тепла підлога при досягненні ним необхідної температури. Тому, на наш погляд, цей аргумент більше схожий на маркетингову виверт.


Недоліки плівкових підлог


Зауважимо, що при гарантії на плівкові підлоги 10-15 років, гарантія на комплектуючі, тобто на ізоляцію, з'єднання єднувальні дроти, затискачі ― один рік. Плівкові підлоги досить умовно герметичні. У них відсутня заземлення. Електробезпека таким чином істотно поступається кабельним традиційним системам. Справедливості заради відзначимо, що плівки також зазвичай мають всі необхідні екологічні сертифікати, сертифікати з електробезпеки та ін.
Ніяка плівка не може бути покладена в стяжку, основна причина ― роз'єм їдання плівки розчинами.
До об'єднання єктивних недоліків плівкових підлог віднесемо й те, що підлога ніжний і вразливий, товщина 0,3-0,4 мм складається з декількох шарів, товщина яких ще менше, а будь мікротріщина в одному з шарів при монтажі, транспортуванні і експлуатації може призвести до електричного пробою.


Типи плівкових підлог
До плівковим відносяться інфрачервоні і конвекційні теплі підлоги.
В ІК-підлогах як нагрівальний елемент використовуються смуги вуглецевого полімеру зі спеціальними добавками.


Представники ― CALEO (порядку 60% Російського ринку), SUN-POWER, CALORIQUE, FENIX, Теплофф, Алладін, In-Terma, ТермоДар, Теплишко. Виробники, як правило, з південно-східної Азії та Росії.
У конвекційних плівкових підлогах як нагрівальний елемент використовуються смуги алюмінієвого сплаву. По суті це та ж кабельна система в плівковому виконанні.
Представники ― TEPLOFF, CALESCO, TEPLOFOL.


У CALEO є кілька типів плівкових підлог, що відрізняються додатковими заходами, щодо підвищення надійності та енергоефективністю і відповідно ціною. CALEO LINE ― найдоступніший варіант. CALEO GRID - підлога з антііскровой сіткою ― більш високу якість і надійність. CALEO GOLD ― додатково до антііскровой сітці має ефект саморегуляції, що дозволяє економити електроенергію.
Термостати для плівкових підлог досить різноманітні. Смороду відрізняються номінальною потужністю, можливістю програмування, дизайном. Датчики встановлюються в гофровану трубку, тому деякі фірми пропонують їх дублювати на випадок виходу одного з них з ладу.
Ширина плівки зазвичай 50 см, хоча є плівки шириною 1 м.


Монтаж плівкових теплих підлог


Всі виробники підкреслюють, що монтаж плівкових підлог дуже простий і може бути здійснений самостійно. Багато призводять докладні друковані та відео інструкції. Відзначимо при цьому, що, всі електричні підключення, згідно російським нормативним документам повинні бути здійснені працівником, який має відповідну кваліфікацію. За нашими уявленнями запуск системи залпового вогню і управління баштовим краном теж може бути здійснено будь-якою людиною. Питання, до яких наслідків це призведе.
Гріють плівки укладаються на теплоізолюючу фольговану підкладку. Її, взагалі кажучи, бажано укладати і там, де немає плівки. Поверх гріючої плівки укладається поліетилен, зверху фанера, ковролін, лінолеум або паркет (ламінат). В останньому випадку фанера не потрібна. Слід стежити, щоб використовувані фінішні покриття могли бути використані з системами тепла підлога. Більшість виробників відзначають цей факт, вказуючи максимальну допустиму температуру для них. Як і у випадку з кабельним теплою підлогою, ця температура повинна бути строго обмежена термостатом і датчиком. Його перевищення може призвести до порушень характеристик покриття.
Висловимо думка, що застосування плівкових підлог, як і інших систем обігріву має свої переваги і недоліки. Найчастіше бажано мати т. зв. сухий монтаж ― без ровнітелей, стяжки, клеї і монтаж необхідно виконати в короткі терміни. У цьому випадку застосування плівкових підлог певною мірою виправдано. У тієї ж годину кабельний тепла підлога в стяжку коштує дешевше, а тепла підлога для «сухого монтажу на основі кабелю, що гріє буде коштувати приблизно стільки ж, скільки і плівковий тепла підлога хорошого виробника.
Ціни


Для вартості різних систем теплої підлоги під паркет і ламінат візьмемо площа обігріву в 5 кв. м.
Почнемо з традиційних систем. Ціна гріє кабелю EASYHEAT (США) на момент порівняння становила 3 800 руб, вартість більш іменитого шведського виробника Thermo ― 5500 руб за модель SVK-20. Ціна тонкого мату Thermo TVK 130 складі трохи більше 9 тис руб.
Ціна мату Thermomat LP для «сухого монтажу на 6 м. кв. складі 11 тис. руб.
Перейдіть по посиланню, щоб дізнатися поточні ціни на кабельні теплі підлоги.
Плівкові підлоги на наш подив виявилися найдорожчими. CALEO GRID і GOLD коштують близько 13 тис. Руб.
Висновки


З точки зору надійності виразно виграють традиційні кабельні теплі підлоги. Ціна також здається більш привабливою, але не забудьте врахувати вартість стяжки або вирівнюючого розчину. Ми також не враховували теплоізоляцію, застосування якої для кабельних теплих підлог не завжди потрібно.
Нові системи для «сухого» монтажу стояти вже подорожче, хоча і дещо дешевше пристойних ІЧ-аналогів, при цьому виглядають ніяк не менше надійними і довговічними. Хороший вибір, якщо не хочеться займатися зі стяжкою або ровнітель.


Зате плівкові підлоги забезпечать мінімальний підйом висоти підлоги. У тієї ж годину насторожує відсутність пропозицій подібних підлог у західних виробників. На нашому ринку представлені тільки російські та азійські варіанти.


У будь-якому випадку, який би вибір ви не нікого, сподіваємося, що змогли вам його полегшити, провівши для вас це порівняння.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner