384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Що обрати: електричні чи водяні теплі підлоги?!

Що обрати: електричні чи водяні теплі підлоги?!

 

Збираєтеся зробити теплі підлоги у своїй квартирі або заміському будинку? Ніяк не можете визначитися, що більше підходить саме вам?


Так що ж краще і що вибрати? Сантехніки запевняють, що їх водяні підлоги ― найкращі у світі, електрики ― що електричним кабельним підлог немає рівних. А адже ще з'єднання явилися і плівкові інфрачервоні, які теж широко рекламують. Рацію і ті й інші: у всіх варіантів свої плюси і мінуси.
Не претендуючи на повноту картини, висловимо нашу думку на цей рахунок, засноване на значному досвіді роботи на будівельному ринку. У цьому огляді проведемо невеликий аналіз і порівняння водяних і кабельних електричних теплих підлог.


Досить добре відомі переваги теплих підлог. Так приємно ходити босоніж по теплій плитці, випадкові бризки води на підлозі самі засихають. У холодну пору створюється комфортна температура 23-24 З в районі ніг і 19-20 С на висоті 2-2,5 м. Теплі підлоги більш економічні, ніж традиційні спосібі обігріву, в повітрі літає менше пилу, повітря не сохне, вони мають великий термін служби і цілком надійні при професійному монтажі і виборі хороших комплектуючих. Все це застосовно як електричним теплим полам, так і водяним. І все ж при виборі типу підлоги бажано розуміти їх переваги та недоліки і чітко уявляти, для чого і як ви будете використовувати теплі підлоги.

 

 


Для заміських приміщень площею до 30-40 м2, застосування електричних теплих підлог переважніше. У них більше переваг і в умовах міських квартир, в т. ч. при використанні теплих підлог в якості додаткового джерела тепла для підігріву ванних, сан. вузлів, передпокоїв, кухонь, балконів і ін. У багатьох випадках не хочеться істотно піднімати рівень підлоги за рахунок заливки стяжкою, товщина якої може доходити до 5 ― 8 див. У цьому випадку використання електричних матів або тонких кабелів ― єдиний вихід. Більш детальну інформацію про теплі підлоги і кабельних системах обігріву моно знайті на нашому сайті.

Стяжка для системи теплих підлог


Пристрій водяних теплих підлог в умовах міських квартир має деякі недоліки. Їх підключення можливе лише до центрального опалення, при обов'язковому узгодженні з відповідними державними інстанціями. Відомо, що опалення працює не завжди. А навіщо тепла підлога влітку? ― Запитаєте ви. Влітку можна знижувати температуру підлоги, економлячи також електроенергію і насолоджуючись тим, що плитка під ногами не зводить ноги холодом. А в спечу (що, погодьтеся, рідкість для Північно-Заходу, тепла підлога можна відключити однією кнопкою). Необхідно розуміти, що підключення підлог до системи гарячого водопостачання заборонено, також як і використання подібних підлог на балконах і лоджіях і буде дуже неприємно, якщо про це дізнаються ЖЕК і сусіди. Установка водяних теплих підлог для забезпечення теплом різніх приміщень тягне складності з використанням регуляторів тепла і до ускладнення і подорожчання системи.


Якщо ви хочете обігріти цілий заміський будинок загальною площею 200 м2 і більше не довший, теплою підлогою, то це доцільно зробити з переважним використанням системи водяних теплих підлог. Електричний підлогу, незважаючи на істотно більш низькі первинні витрати (2-5 і більше разів), для повного обігріву подібних площ використовувати проблематично, враховуючи те, що для такого будинку буде необхідна досить висока потужність, що при сучасному електропостачанні заміських об'єктів, мало нереально. У цьому випадку водяні теплі підлоги ― оптимальний варіант, навіть незважаючи на деяку складність і громіздкість всього теплообладнання (водяний котел, з тім чі іншім джерелом підігріву, насоси, система автоматики і регулювання температури теплоносія, металопластикові труби в підлозі, датчики контролю температури і т. д.). Це недешеве задоволення, потребуватиме й значних годині на установку, спеціального приміщення і системи вентиляції.

 

Подібні системи, на нашу думку, вимагають і більшого контролю з боку людини. Більшість компаній, що займаються водяними теплими підлогами, гарантують їх довготривалу роботу, що, наскільки ми розуміємо, відноситься, насамперед до системи безпосередньо труб. У тієї ж годину ці системи об єктивно складніше і імєєют більшу кількість компонентів, а значить, і менш надійні.
До речі, хочеться прокоментувати твердження про т. зв. «Шкідливості» електричних теплих підлог внаслідок

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner