384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Чи можна вкоротити залишки нагрівального кабелю теплої підлоги?!

Чи можна вкоротити залишки нагрівального кабелю теплої підлоги?!

 

Помилка у визначенні довжини кабелю, що гріє (у тому числі і електричного мату ― а мат це теж гріючий кабель, тільки на сітці) достатня поширена. Часто плутається погонна довжина і площа, наприклад, мату, не враховуються особливості приміщення зі складною конфігурацією, просто допускається арифметична помилка і т. д. Як результат ― після того як покладена частина кабелю, що гріє, з'єднання з'ясовується, що залишилося багато зайвого. Що робити в цьому випадку?


Обміняти кабель

 

Повернути назад кабель зі слідами монтажу, швидше за все, не вдасться, адже подібний товар можна здати тільки у випадку, якщо ви зрозуміли помилку ще до початку монтажу. Якщо помилився, наприклад, ваш виконроб або електрик, то він може взяти занадто довгий кабель собі для наступних об'єктів, де він підійде більше, а для вас купити кабель або мат потрібного розміру. Це одне з рішень проблеми.
Зменшити крок укладання

Для гріючих матів і кабелів можливо просто зменшити крок укладання в межах, обумовлених оренду виробником, тобто зменшуючи відстань між витками кабелю. Наприклад, сітка гріючих матів розрізається і зменшується відстань між петлями. Всі зроблені зміни повинні бути задокументовані. Рекомендуємо зробити фотографії, а також не забути намалювати схему укладання.
Укласти тепла підлога під ламінат або ванну

 

Чи можна укласти тепла підлога під ламінат, ванну, пральну машину і т. д.?


Звичайно, в підігріві площі під ванною або меблями зазвичай немає сенсу, в тій же година якщо залишається небагато кабелю, то в деяких випадках, це чи допустима. Багато хто з виробників вказують на таку можливість, обумовлюючи, наприклад, наявність ніжок у меблів ― 10-15 см для тепловідведення. Якщо тепла підлога зробити, наприклад, під пральною машиною або габаритної меблями з маленькими ніжками або взагалі без них, то кабель в цьому місці буде перегріватися, що знизить термін його служби і в кінцевому підсумку може призвести до того, що кабель перегорить.

 


У ванні необхідні ніжки є. Але що робити, якщо ви запланували фартух, наприклад з гіпрока з плиткою? У цьому випадку важко певно сказати, чи буде здійснюватися належний відвід тепла і чи не буде перегріву. При цьому і ремонт кабелю, якщо він вийде з ладу, вельми скрутний, тому доведеться розбирати всю конструкцію і виймати ванну. При наявності подібного фартух, як правило, передбачаються лише технологічне отвір, що закривається панеллю на магнітах, наприклад, для сантехніка.
Укласти залишок кабелю в суміжне приміщення або на стіні

 

Одне з рішень, до яких вдаються в подібних випадках ― це укласти частина кабелю на підлогу в суміжному приміщенні (наприклад, в коридорі або передпокої) або навіть на стіні.


Вкоротити кабель

Вкоротити гріючий кабель, як правило, можна. Альо не більше, ніж на 10% його довжини. Знадобляться спеціальні інструменти і матеріали, та й сама робота повинна виконуватися фахівцем.
Зарубіжні гріють кабелі розраховані на закордонне напуга 230-240 Ст. Наше напругу 220 В. При грамотній закладенні залишається кінця, характеристики кабелю істотно не зміняться. Альо ця закладення повинна здійснюватися компетентним майстром. Вартість роботи ― 2-3 тис. Рублів (рівень цін 2014 року). Уточнити вартість приїзду майстра і установки муфти можна в розділі Ремонт теплих підлог. При закладенні використовуються спеціальні обтискні гільзи, термоусадкові муфти і будівельний фен. Не варто намагатися зробити це самостійно за допомогою універсальних засобів та інструментів, тому в цьому випадку є велика ймовірність, що вам доведеться ремонтувати це місце знову, а для цього вже знадобиться знімати плитку і розкривати підлогу.


У кожному разі, перед тим, як почати які-небудь незворотні дії, рекомендуємо оцінити можливі варіанти і проконсультуватися з фахівцями. Можете просто зателефонувати нам.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner