384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Де встановлювати терморегулятор?!

Де встановлювати терморегулятор?!

 

Розташування термостати для теплої підлоги має бути, перш за все, функціонально зручним для використання, тобто він повинен бути розташований в такому місці, щоб їм можна без проблем управляти, прочитувати свідчення, ремонтувати. Це очевидний положення часто повністю ігнорується замовником і монтажником. За роки роботи ми стикалися з абсолютно неймовірними місцями розташування термостатів. У цій замітці ми звернемо вашу увагу на фактори, які буде корисно врахувати при виборі місця для терморегулятора.

Як самостійно встановити терморегулятор теплої підлоги


1. Близькість до зони обігріву


Термостат бажано розташовувати якомога ближче до зони обігріву. По-перше, при цьому мінімізується довжина датчика, який іноді ламається і який буває необхідно поміняти. Виходячи з досвіду мі саме тому рекомендуємо висоту розташування термостатів 30-40 см від підлоги. Таке розташування звичайно менш зручно, ніж рекомендовані більшістю фірм-виробників 90 см, але істотно скорочує довжину кабелю датчика. Якщо в будинку є маленькі діти, термостат доводитися розташовувати вище. При використанні повітряних датчіків необхідно дотримуватися рекомендацій постачальника по висоті і місцем термостата.
По-друге, термостати бажано встановлювати ближче до початку розкладки кабелю (до т. зв. холодом кінців, особливо це актуально для матів). Тут може бути корисно намалювати попередню схему укладання.


2. Можливість установки в одній рамці з вимикачами або розетками


Деякі термостати можуть встановлюватися в одній рамці з розетками і вимикачами. Якщо цей фактор для вас важливий ― уточніть у постачальника з якою електроарматуру сумісні купуються вами регулятори.

 

 


3. Можливість установки в приміщеннях з підвищеною вологістю


Розташовувати термостати всередині таких приміщень як ванна, душова та ін., Як правило, не рекомендується. Причина ― попадання всередину приладу вологи, бризок і навіть струменів води. Якщо все ж варіантів не залишилося, найкраще зупинити свій вибір на моделях, захищених від попадання води. Для цього потрібно звернути увагу на клас захисту пристрою за міжнародним стандартом захищеності IP. Захищені моделі повинні мають клас захисту не нижче IP21. Друга цифра вказує на наявність і ступінь захисту від води. Так 0 ― захисту немає (IP20), 1 ― є захист від влучень вертикальних крапель води (IP21). Так, найбільш популярний простий термостат OTN-1991 (OJ Electronics) має ступінь захисту IP21.


4. Підключення до електричного щита через окрему лінію


Термостати для підлог невеликої потужності ― 200-300 Вт можна живити від найближчої розетки, яка взагалі кажучи, як і будь термостат, повинна бути захищена пристроєм захисного відключення (УЗО). Потужні підлоги вимагають окремої лінії, термостати для них зручніше розташовувати якомога ближче до електричного щита.


5. Встановлення терморегулятора на балконі і лоджії


При застосуванні термостатів на балконах, лоджіях і ін. Необхідно враховувати робочу температуру приладу, що вказується в інструкції. У цьому випадку, краще вибрати місце установки ближче до дверей у кімнату, тому температура взимку в цьому місці буде вище. А при проході через товсті стіни (якщо термостат для балкона розташований всередині приміщення) потрібно не забути забезпечити можливість заміни датчика.


6. Установка термостата в монтажній коробці, прямо на стіні або в електрощиті


Більшість терморегуляторів призначені для установки в стандартну монтажну коробку. При цьому коробка може перебувати в стіні (прихований монтаж) або ставитися на її поверхню (зовнішній монтаж). Прихований монтаж застосовується в переважній більшості випадків, зовнішній же більш характерний для таких приміщень, як балкони і лоджія, в яких і проводка робиться зовнішньої (як правило, в коробі).
Існують і спеціальні моделі термостатів, які не вимагають обов'язково застосування монтажної коробки, наприклад термостат MTU2 (OJ Electronics) для настінного монтажу. У електрично щит можна встановлювати такі моделі, як термостат ETV-тисячу п'ятсот дев'ять дев'яносто одна (OJ Electronics) для монтажу на DIN-рейку

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner