384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Як самостійно встановити терморегулятор теплої підлоги

Як самостійно встановити терморегулятор теплої підлоги

 

Установки терморегулятора теплої підлоги повинен займатися кваліфікований фахівець. Ми вкрай не рекомендуємо довіряти цю роботу багатопрофільним майстрам, якщо у вас немає підтверджень того, що вони дійсно можуть здійснювати електротехнічні роботи, навіть якщо ті запевняють, що робили це багаторазово. На жаль, немає гарантій, що монтаж здійснювався правильно, і проблем згодом не виникало. Наша практика ремонтів систем теплої підлоги показує, що проблеми у подібних випадках якраз виникають досить часто, і ціна помилки майстра може бути досить висока, тому ремонт теплої підлоги може бути досить трудомістким.


Також не варто братися за цю справу самостійно, якщо ви не володієте навичками майстра-електрика і відповідною освітою.


У тієї ж годину, якщо і з навичками і з утворенням у вас все гаразд, дана стаття вам у пригоді, оскільки ми зупинимося на не зовсім очевидних моменти, знання яких дозволить заощадити час уникнути найбільш частих помилок при монтажі і підключенні терморегулятора теплої підлоги своїми руками .


Перш за все, як би банально це не звучало, уважно ознайомтеся з інструкцією по установці і експлуатації. Розберіться з тим, як знімається панель управління терморегулятора (лицьова панель). Наприклад, в одного з найбільш популярних термостатів OTN тисяча п'ятсот дев'ять дев'яносто одна (OJ Electronics, Данія) і багатьох інших, для цього необхідно зняти коліщатко управління, підчепивши його ножем або викруткою і відкрутивши регулювальний гвинт. У термостатів OCC2 і OCD4 тієї ж фірми збоку на панелі управління є засувки на які треба акуратно натиснути маленькою викруткою.

Якщо ви не розумієте, як знімається кришка, не намагайтеся докладати зусиль для її зняття, постарайтеся спочатку розібратися за схемою в документації до виробу. В іншому випадку пластикові кріплення можуть досить легко зламатися, і доведеться купувати новий терморегулятор.

Як замінити терморегулятор


Нагадаємо, що всі процедури, при яких можливе зіткнення з струмоведучими проводами, повинні обов'язково проводитись при повному відключенні напруги. Для цього обов'язково відключайте напругу в квартирі або на живильної термостат лінії.


Розберіться з проводами харчування, підведеними до настановної коробці. Згідно з міжнародними і російськими правилами чорний (коричневий) провід повинний відповідати фазі, синій (блакитний) робітникові нулю, а жовто-зелений взагалі забороняється використовувати крім як для цілей захисного заземлення. Проте обов'язково переконайтеся в тому, що кольори дротів у реальності відповідають загальноприйнятій практиці. За допомогою індикатора необхідно визначити фазний провід, за допомогою тестера переконатися в наявності напруги 220 в між нулем і фазою.

 

 


Використання теплих підлог без захисного заземлення і застосування ПЗВ (пристрої захисного заземлення) неприпустимо. У разі якщо у вашій квартирі не зроблено заземлення, і ви приймаєте рішення про використання такої системи, то взагалі кажучи, ви ризикуєте.


Обкусив дроти живлення і дроти кабелю, що гріє, так що б вони стирчали з настановної коробки на 4-5 см, зачистите їх. Бажано при цьому не пошкодити всю ізоляцію. Для термостатів фірм ENSTO, EBERLY і деяких інших, де використовується безгвинтове (втичні) кріплення проводів довжина зачистки вказується на корпусі. Повинна бути виключена можливість зіткнення зачищених проводів між собою. Провід захисного заземлення і оплетка кабелю, що гріє повинні бути з'єднання єднані між собою за допомогою клеми або пайки.
Підключіть дроти до термостата, тричі перевіряючи правильність їх підключення. Схема підключення вказується на кришці і в інструкції з монтажу.

Затягування гвинтів виробляєте викруткою з відповідним шліцом. Фазний провід живлення повинен бути підключений до відповідного контакту термостата, зазвичай означуваному як L, нульовий провід до клеми, що позначається N. На деяких термостатах до другої клеми з позначенням N підключається один з кінців кабелю, що гріє. Датчик температури підключається до клем, зазвичай позначається як sensor. Переконайтеся в тому, що датчик температури теплої підлоги знаходиться в гофрованої труби і може бути згодом витягнутий для заміни. Якщо датчик ще не вставлений в трубу, зробіть це, контролюючи довжину кабелю датчика до перегину між підлогою і стіною і довжиною до обігрівається зони, де закінчується трубка, звірившись з планом укладання теплої підлоги.


Акуратно вставте термостат в настановну коробку, робіть це дуже обережно, не поспішайте. Якщо не йде, постарайтеся розібратися, що заважає, перед тім, як прикладати силу. Наприклад, це може бути стирчить гофрована трубка або невдало виведені дроти. Спробуйте делікатно усунути причину.


Закріпіть панель термостата за допомогою кріпильних гвинтів, добившись за допомогою рівня, щоб терморегулятор був розташований рівно.


Закрийте кришку термостата і подайте харчування на термостат, включивши автомат. Після включення автомата і харчування терморегулятора може загорітися екран термостата або індикатор роботи теплої підлоги. Далі можна виставляти необхідну температуру або налаштовувати час включення і виключення для програмованих моделей. Перед тим, як залишити тепла підлога працювати, навіть якщо мова йде про короткому часі, обов'язково переконайтеся в тому, що з моменту укладання плитки пройшло достатня години (зазвичай не менше 28 днів).

Якщо включати тепла підлога раніше, існує значна ймовірність утворення повітряних порожнин між кабелем і розчином, які згодом можуть призвести до місцевого вигоряння кабелю і виходу з ладу кабельної системи обігріву. Категорично забороняється включати тепла підлога «для перевірки працездатності» до повного висихання розчину. Для того, щоб перевірити цілісність кабелю після укладання плитки та інших робіт, досить виміряти опір ізоляції і опір між гріючими жилами ― див. П. 3 пояснень можливих проблем у статті тепла підлога не гріє.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner