384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Як замінити терморегулятор

Як замінити терморегулятор

 

Однією з мабуть найбільш частих причин поломки електричних теплих підлог є вихід з ладу пристроїв їх управління ― терморегуляторів (вони ж термостатування) та їх датчіків. Нагадаємо, що термостат ― це пристрій керування з корпусом, електронікою, управлінням та індикацією роботи. Терморегулятор розташовується на стіні або в електричному щиті, а датчик ― терморезистор з подовжують дротом, який повинен знаходитися в зоні обігріву. У Росії можна зустріти, без перебільшення, десятки і навіть сотні типів подібних пристроїв. Що ж робити, якщо тепла підлога переставши працювати, і ви підозрюєте терморегулятор? Про ті, як перевірити і при необхідності замінити терморегулятор, ми розповімо в цій статті.


Як зняти терморегулятор


При будь діагностиці теплої підлоги перше завдання ― це зняти лицьову панель терморегулятора, щоб отримати доступ до вихідних клем і датчику. Щоб не зламати термостат, а це дуже ймовірно, якщо діяти «навмання» і без попередньої підготовки і документації, ми рекомендуємо спочатку з'єднання з'ясувати, як саме знімається ця панель, вивчивши інструкцію з експлуатації.


Всі попередні процедури повинні проводитись при відключеному живленні.


Найчастіше кріпильний гвинт знаходиться у електромеханічних термостатів під коліщатком регулювання температури. Коліщатко необхідно акуратно підчепити з двох сторін. У деяких термостатів ця нехитра процедура при зайвої квапливості призводить до поломки штиря до якого воно кріпиться. У багатьох моделей термостатів з однієї або двох сторін є засувки, на які для відкривання необхідно натискати. При тривалій засувки часто зсихаються і, іноді ламаються.

Датчик температури теплої підлоги: забули встановити, несправний, встановлений неправильно, неможливо витягнути для заміни


Якщо термостат знаходиться в одному блоці з розетками та вимикачами, необхідно також зняти загальну рамку, для чого може знадобитися спочатку зняти кришки, розетки і клавіші вимикача.
Панелі сучасних термостатів призначені для монтажу в стандартні настановні коробки і кріплення з стандартним способом ― двома саморізами або гвинтами. У тієї ж годину деякі майстри кріплять термостати за допомогою силікону, різних суперміцних клеїв і навіть цвяхів. Завдання зняти такий термостат зі стіни, не зруйнувавши стіну навколо, буває, часом, досить складною.

 

 


Термостати, встановлювані в електричні щити, як правило, кріпляться на так звану DIN-рейку, аналогічно тому як кріпляться сучасні електричні автоматичні вимикачі. Для їх зняття необхідно просто відтягнути засувку (знизу або зверху), яку бажано не зламати.


Перевірка напруги живлення і напруги на вихідних клемах


Після зняття панелі проводитися перевірка живлячої напруги тестером. Якщо харчування немає, починаємо шукати причину. Це може бути невключення автомата, через який живиться термостат, відсутність контакту на клемах, пошкодження проводу на лінії. Харчування термостата може здійснюватися і прохідним способом ― тобто через сусідній термостат, розетки та ін. При наявності харчування перевіряється напуга на вихідних клемах з яких воно подається на гріючий кабель. Наявність світіння індикатора нагріву в електромеханічних термостатах або значок нагріву на програмованих не завжди означають, що харчування на гріючий кабель дійсно подано. Якщо його немає при включеному термостаті ― значити несправний або він, або датчик.


Для перевірки датчика застосовується мультиметр, яким вимірюється опір датчика, яке, як правило, знаходиться в діапазоні 5-45 кОм. Значення цього опору при нормальній температури наводитися, зазвичай в інструкціях. Детальніше про перевірку датчика можна прочитати в статті Як перевірити тепла підлога: вимірювання опору датчика температури. Датчики різних виробників термостатів, зазвичай несумісні, крім тих випадків коли в під своєю торгівельну маркою виробник системи обігріву використовує термостати спеціалізованих виробників, таких як OJ Electronics.


Заміна датчика температури


Заміна несправностей датчика також може виявитися непростим завданням. Досить часто при установці не враховується вимога всіх виробників про установку датчика в гофровану трубку для можливої заміни. Якщо це ваш випадок, ознайомтеся з рекомендаціями статті Датчик температури теплої підлоги: забули встановити, несправний, встановлений неправильно, неможливо витягнути для заміни.


Заміна терморегулятора


Термостат ― складний пристрій і якщо несправний саме він, його якісний ремонт можливий лише в умовах сервісного центру. Враховуючи відносно невисоку вартість терморегулятора, як правило лагодити його немає сенсу, в гарантійних випадках він просто замінюється. Встановлення терморегулятора здійснюється у зворотному його зняттю порядку.


У сучасному світі все більше і більше операцій вимагає залучення фахівців. Навіть такі звичайні операції, як заміна лампочкек у фарі автомобіля, часом вимагають певного досвіду і спеціальних навичок. Після прочитання цієї статті вам може здатися, що діагностика і заміна термостата виглядає не такою вже складною справою. Це так, якщо ви володієте необхідними навичками та врахуєте наші рекомендації. У тієї ж годину, перш ніж здійснювати ремонт самостійно, подумайте про те, що якісна, що виключає пошкодження пристрою, безпечна процедура діагностики і заміни термостата можлива лише за наявності досвіду і відповідних інструментів та приладів. Іноді доцільно все-таки звернути до допомоги фахівців.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner