Датчик температури теплої підлоги: забули встановити, несправний, встановлений неправильно, неможливо витягнути для заміни

Датчик температури теплої підлоги є однією з найважливіших частин системи теплої підлоги. Як правило, датчик встановлюється в ізольованій гофрованої трубці між петлями гріє кабелю в області обігріву. Датчик реагує на зміну температури теплої підлоги, повідомляючи цю інформацію терморегулятора.
Але що робити, якщо кахельна плитка вже покладена, а датчик встановлений неправильно, він не працює і його не поміняти, або датчик взагалі відсутній, бо його просто забули встановити? Про те, що можна зробити, щоб не ламати плитку і не перестилати всю підлогу, ми розповімо в цій статті.
Для початку розповімо про найбільш частих проблеми з датчиками теплої підлоги, які на перший погляд можуть здатися здаються нерозв'язними.
Проблема 1. Тепла підлога відмінно працював, поки виносний датчик температури підлоги не вийшов з ладу. Як діагностувати вихід датчика з ладу можна дізнатися в нашій статті Як перевірити тепла підлога: вимірювання опору датчика температури. При спробі замінити датчик виявилося, що його витягти неможливо, тому датчик виявився просто замурований в підлозі або втиснутий у ту ж трубу, що і холодний кінець кабелю, що гріє.
Погано гріє нагрівальний кабель теплої підлоги? Причини та рішення.
Проблема 2. Тепла підлога гріє погано, тому терморегулятор відключає його раніше, ніж пів встигає нагрітися до комфортної температури. Ймовірно, датчик і тут встановлений неправильно і лежить занадто близько до кабелю, що гріє.
Проблема 3. Датчик температури взагалі забули встановити, а плиточник вже уклав плитку.
Чи можна щось зробити у всіх цих випадках, які, на жаль, трапляються досить часто, не вдаючись до переробці всього статі? Нижче наведемо кілька можливих рішень цих проблем. Для вибору оптимального рекомендуємо вам звернути до наших фахівців, з вартістю робіт по заміні терморегулятора можна ознайомитися в розділі Вартість ремонту теплої підлоги нашого сайту.
Рішення 1. Застосування терморегулятора в режимі контролю температури повітря або в режимі регулятора потужності.
Найбільш вибачимо рішенням буде використання терморегулятора з вбудованим датчиком температури повітря, який буде вимикати гріючий кабель, коли повітря прогріється до встановленої температури. Якщо у вас саме такий терморегулятор і такий режим роботи вам підходить, вам пощастило!
Але що робити, якщо хочеться використовувати теплу підлогу не для обігріву приміщення, а тільки для підігріву підлоги до комфортної температури?
У цьому випадку виробники систем теплої підлоги рекомендують використовувати терморегулятори з т. зв. режимом регулятора потужності. Бажана потужність виставляється в межах 0-100% (найбільш комфортне значення можна підібрати досвідченим шляхом). Термостат буде працювати в цьому режимі як таймер. Наприклад, при виставленні 80%, протягом 10 хвилин він буде подавати живлення на гріючий кабель 8 хвилин, а 2 хвилини немає.
Новий термостат OCD4 (OJ Electronics, Данія) може працювати в обох цих режимах і рекомендується до покупки, якщо дані рішення вам підходить.
Якщо необхідно більш бюджетне рішення, рекомендуємо звернути увагу на термостат terneo st (DS Electronics), який у разі відсутності датчика температури автоматично працює в режимі таймера (регулювання навантаження), описаному вище.
Рішення 2. Застосування терморегулятора з ІЧ-датчиком температури підлоги.
Деякі моделі терморегуляторів, наприклад термостат OTD2 (OJ Electronics, Данія), мають виносний інфрачервоний датчик для визначення температури підлоги. Датчик як правило живиться від батарейки і може кріпитися до стіни завдяки липучці.