Погано гріє нагрівальний кабель теплої підлоги? Причини та рішення.

Електрична тепла підлога ― чудовий спосіб забезпечити будинки комфорт і затишок. У тієї ж годину, як і у всякій справі, тут можуть бути свої нюанси.
Що потрібно врахувати, щоб результат виправдав ваші очікування, як переконатися, що тепла підлога функціонує нормально і що можна зробити, якщо отримана температура підлоги не нижчою, ніж та, на яку ви розраховували підлогу або взагалі не гріє (переставши нагріватися, або взагалі ніколи не працював, а на нашій практиці бувало й таке ...)?
Як перевірити теплу підлогу?! Вимірювання опору нагрівального кабелю.
Що робити, якщо теплі підлоги не гріють? У деяких випадках ситуацію можна врятувати. Про ті, як це зробити, ви можете дізнатися з цієї статті. Ви також можете звернути за консультацією до наших фахівців за вказаним вище телефоном.
Причина 1. Неправильний вибір кабелю, що гріє, недостатня теплоізоляція
Досить часто причиною недостатнього нагріву електричної теплої підлоги є неправильний вибір типу і потужності кабелю, що гріє (див. Вибір кабелю, що гріє), відсутність належної теплоізоляції у випадках, коли вона необхідна. Це особливо актуально при самостійному виборі та встановленні теплої підлоги. Загальна рекомендація тут тільки одна: користуйтеся послугами спеціалізованих фірм і професіоналів, які знають всі тонкощі монтажу своєї продукції. Це допоможе уникнути «сюрпризів» і швидше за все, вийде дешевше, ніж залучення «багатопрофільних» фахівців. Теплосветло здійснює безкоштовний монтаж систем теплої підлоги нашим клієнтам з весни 2011 року.
Кілька слів про об'єднання єктивні способи оцінки температури теплої підлоги.
Після включення і нагріву (може займати від 30 до 90 хвилин в залежності від товщини поверхні, що обігрівається ― стяжки і плиткового клею, потужності теплої підлоги і т. д.), температура поверхні підлоги в місці установки термодатчика повинна зрівнятися з тією, що встановлена на терморегуляторі . Про ті, яку температуру рекомендується виставляти для приміщень з теплими підлогами, можна прочитати у відповідній статті про оптимальній температури теплої підлоги. Після досягнення необхідної температури, нагрів підлоги (харчування) відключиться, про що повідомить тієї ж терморегулятор: перестане горіти відповідна лампочка або індикатор.
Причина 2. Неправильний монтаж
Іноді має місце вимикання терморегулятора при слабо нагрітому теплом полі. Чому це відбувається? Можлива причина ― неправильна установка термодатчика ― він встановлений або занадто близько до кабелю, що гріє, або взагалі лежить на ньому.
При правильно виконаному монтажі, встановлена температура з точністю до 1-2 градусів відповідає бажаної, в чому можна додатково переконатися за допомогою ІЧ-термометра, миттєво вимірює температуру поверхні. Якщо ж індикатор нагріву горить постійно і стати не нагрівається до необхідної температури, наступним кроком буде з'єднання ясування причини несправності.
Причина 3. Механічне пошкодження кабелю
Якщо тепла підлога не гріє зовсім, насамперед, потрібно перевірити цілісність і справність кабелю, що гріє: він міг бути пошкоджений після укладання, наприклад, при укладанні плитки або заливанні стяжки. Для цього кабель відключається від попередньо відключеного терморегулятора і заміряється опір між його гріючими жилами. Опір повинен відповідати значенням, зазначеним у паспорті теплої підлоги з невеликим (у межах 5%) допуском.
При відсутності інформації за паспортним опору кабелю (ця інформація часто не заповнюється або відсутній в гарантійних талонах), можна самостійно визначити опір за формулою -
Опір кабелю (Ом) = напуга (220 В або ін.) У квадраті / потужність кабелю Вт
Також перевіряється опір між гріючої житлової та опліткою кабелю (т. зв. опір ізоляції). Нормальне значення опору ізоляції ― від 1 МОМА.
Якщо заміри опору дозволили виявити пошкодження кабелю, що гріє, необхідно шукати місце механічну несправність і при його виявленні провести ремонт теплої підлоги.
Причина 4. Поломка терморегулятора або датчика температури
Якщо цілісність кабелю, що гріє сумнівів не викликає, перевіряємо правильний монтаж і справність термостата (терморегулятора). Всі сполучні клеми (гріє кабелю, харчування і термодатчика) повинні бути добре і щільно затягнуті. Перевіряємо напуга на висновках гріє кабелю ― воно має бути рівним напрузі харчування при включеному регуляторі температури.
Потрібно перевірити і опір датчика температури підлоги, якщо він є (залежить від типу терморегулятора). Значення опору в залежності від температури наводяться в інструкції або паспорті терморегулятора.
При несправності терморегулятора або датчика виробляється їх заміна, що при професійно виконаному раніше монтажі робиться досить швидко і просто.
Причина 5. Низька напуга живлення
У окремих будинках напуга живлення, що подається теплій підлозі значно нижче того, на яке розраховане це виріб, що і викликає його знижену ефективність. Більш того, потужність теплої підлоги зменшується сильніше, ніж падає напуга живлення (див. Формулу вище), тобто при зменшенні напруги всього на 10%, потужність падає аж на 19%!
У випадку, якщо існує ймовірність того, що у вашому будинку живити напуга нижче норми (вона висока, наприклад, для заміського будинку), рекомендуємо враховувати це при виборі кабелю, що гріє, віддаючи перевагу тим, які забезпечать хороший запас питомої потужності для ваших умов. Адже, як говоритися, запас кишеню не тягне.
Якщо передбачити подібну ситуацію не вдалося, і тепла підлога дійсно погано гріє при зниженій напрузі, можна спробувати застосувати пристрої для підвищення напруги. Найчастіше виправдане застосування стабілізаторів напруги на весь будинок або квартиру. На жаль, ці пристрої досить дорогі і громіздкі. Деякі стабілізатори дозволяє забезпечити напуга навіть більший номінального (220 В), що також може вікорістовуватіся для збільшення потужності електричних теплих підлог, за умови відповідності максимально допустимим значенням напруги для конкретних гріючих кабелів.