384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Перевірка теплої підлоги. Перевірка датчика температури

Перевірка теплої підлоги. Перевірка датчика температури

 

Вихід з ладу датчика температури підлоги ― одна з найчастіших причин поломки системи теплої підлоги. У тієї ж годину, ця несправність зазвичай легко усунена, тому датчик може бути замінений.
Про там, як діагностувати несправність датчика ми розповімо в цій замітці.
Для вимірювання опору вам знадобиться тестер (мультиметр) і відповідний інструмент, щоб зняти терморегулятор (наприклад, викрутка).


zakorotitІтак, ваш тепла підлога не працює (наприклад, відключається відразу після включення), і підозра впала саме на датчик. У більшості випадків вам знадобиться зняти терморегулятор (термостат) теплої підлоги для того, щоб дістатися до кабелю датчика температури.

Яка оптимальна температура теплої підлоги?!


Кабель має дві жили, опір між ними ми і будемо вимірювати. Опір датчика теплої підлоги знаходиться зазвичай в межах 5-30 кОм. Більш точне значення можна подивитися в документації на ваш термостат (зазвичай в інструкції з монтажу та експлуатації). Встановимо тестер в режим вимірювання опору і виставимо відповідні межі (як правило, максимальні значення).

 

 


З чим же порівняти виміряне значення опір, чому воно різне при різній температури і який взагалі принцип роботи датчика температури підлоги? Дізнатися відповіді на ці питання можна зі статті Датчики температури підлоги для терморегуляторів системи «Тепла підлога»: принцип дії і характеристики.
Якщо виміряне вами значення сильно відрізняється від паспортного, то датчик підлягає заміні. Запишіть модель терморегулятора і зверніться в спеціалізовані організації, що здійснюють продаж, монтаж і обслуговування кабельних систем обігріву. Заміну можна провести і самостійно, за винятком випадків, коли датчик з різних причин неможливо витягнути, наприклад, якщо датчик не був встановлений в гофровану трубку відповідно до рекомендацій виробника, а намертво закріплений і замурований в розчині, як це показано на картинці вище. Що робити в подібних випадках дивіться у замітці Датчик температури теплої підлоги неможливо витягнути для заміни.


Якщо датчик все ж вдалося витягти, зверніть увагу на те, що датчики різних виробників терморегуляторів, як правило, несумісні, крім тих випадків коли під своєю торгівельну маркою виробник системи обігріву продає термостати компаній, які спеціалізуються на їх розробці і виготовленні (наприклад ― OJ Electronics , Данія).
Відповідний для заміни датчик температури можна підібрати в розділі Супутні товари.


Якщо ви просто хочете, щоб ваш тепла підлога знову запрацював, не вникаючи в технічні тонкощі, зверніться в Теплосветло ― див. Розділ ремонт теплої підлоги. Ми будемо раді швидко і професійно відновити його працездатність.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner