384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Яка оптимальна температура теплої підлоги?!

Яка оптимальна температура теплої підлоги?!

 

Питання про оптимальній температури теплої підлоги (до них ми відносимо, насамперед, електричні системи обігріву ― кабельні та плівкові теплі підлоги), не є таким очевидна, як здається на перший погляд.
Щоб теплі підлоги були комфортними і приносили задоволення, а не шкоду (а при їх перегріві можливо і це, адже занадто висока температура повітря може привести до стомлення і перегрівання організму), рекомендуємо мати на увазі наступні моменти.


Нагрівальна жила кабелю, що гріє може нагріватися до 60-70 ° C. Температура самої підлоги при цьому може досягати 35-40 ° C. У тієї ж годину зазвичай не варто нагрівати підлогу до максимально можливої температури. Це пов'язаність язано з фізіологічними особливостями тактильних відчуттів людини. При температури поверхні вище приблизно 31 ° C, тепло перестає відчуватися ступнею, як комфортне.
Згідно СНіП 41-01-2003, п. 6.5.12 рекомендується, щоб середня температура підлоги не перевищувала:
26 ° C для приміщень з постійним перебуванням людей,
31 ° C для приміщень з тимчасовим перебуванням людей і обхідних доріжок плавальних басейнів,
температура поверхні підлоги по осі нагрівального елементу в дитячих установах, житлових будівлях і плавальних басейнах не повинна перевищувати 35 ° C.

Про тимчасові технічних вимогах до кабельних систем обігріву


Для дитячих установ і приміщень з постійним перебуванням дітей, у тому числі дитячих дошкільних установах, згідно Санітарним нормам і правилам (ВСН-49-86), рекомендована температура нагріву підлог ― не вище 24 ° C. Подібні правила діють і за кордоном.

 

 


Саме з метою виключення перегріву підлог, більшість термостатів (терморегуляторів) обмежують верхню температуру 40 ° C. Відзначимо, до речі, що температура відстежувана термодатчиком, відповідає температури в місці його встановлення. При товстої стяжці вона може відрізнятися від температури на поверхні підлоги (температура на поверхні, як правило, трохи нижче). Тому, до речі, рекомендується встановлювати датчик якомога ближче до поверхні підлоги. Використання кабельних систем обігріву без термостатів із застосуванням, наприклад, простих вімікачів, взагалі кажучи, заборонено ВТТКСО.


Якщо у вас виникли сумніви в тому, що температура підлоги відповідає заданій вами на терморегулятор, її можна перевірити за допомогою, наприклад, інфрачервоного термометра. Якщо тепла підлога не гріє або гріє погано (ставши нагріватися значно менше, ніж це було раніше), можлива несправність датчика температури підлоги. Самостійно встановити причину і усунути її вам допоможуть матеріали з розділу ремонт теплої підлоги. Якщо ви не володієте достатніми навичками, радимо звернути за консультацією до нас, див. Ремонт теплої підлоги: несправності і вартість.


Окремим питанням є температура підлоги при покриттях типу паркет і ламінат. Використання теплої підлоги в цьому випадку вимагає більшої обережності і не завжди доцільно, тому Того ж паркет відчувається набагато більш теплим, ніж керамічна плитка. Також необхідно враховувати, що при температури близько 30 ° C у звичайного паркету може відбуватися руйнування лакового покриття і деформація, що ніколи не станеться, якщо ви встановили тепла підлога під плитку. Під ламінат укладати теплі підлоги можна, це відноситься, насамперед до плівковим підлог, обмежуючи їх температуру 27 ― 29 ° С.

При цьому, необхідно обов'язково проконсультуватися у продавця, чи підходять конкретний ламінат або паркетна дошка для використання з теплими підлогами і уточнити максимальну температуру, на яку потрібно орієнтуватися при використанні конкретного підлогового покриття.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner