Встановлення водяної теплої підлоги своїми руками

Встановити теплу підлогу своїми руками ― завдання хоч і не найлегша, але вирішуване. Від точності розрахунків і грамотності монтажу залежить подальша робота всієї системи підлогового опалення. Але якщо Ви володієте професійними навичками і впевнені у своїх силах, тут Ви можете ознайомитися з пристроєм теплої підлоги, технологією монтажу водяної теплої підлоги своїми руками, і деякими правилами і нюансами робіт.
Перш ніж приступити до монтажу водяної теплої підлоги своїми руками, необхідно вирішити, де і з якою метою Ви встановлюєте тепла підлога, основним або додатковим джерелом тепла виступатиме підлогове опалення, в яких приміщеннях буде змонтований теплих підлогу (найбільш часто тепла підлога зустрічається у ванних кімнатах , басейні, кухні та передпокою). Це допоможе більш точно виконати попередній розрахунок системи. Також потрібно пам " ятати, що укладання теплої водяної підлоги піднімає рівень підлоги на 6 ― 15 см (цей аспект важливий, якщо у Вас низькі стелі або вже підготовлені дверні відчини і пороги).
Після складання попереднього розрахунку системи можна приступати до монтажу водяної теплої підлоги своїми руками. Найпоширеніший варіант пристрою водяної теплої підлоги своїми руками ― монтаж з використанням бетонної стяжки.
Етапи монтажу водяної теплої підлоги своїми руками
Приміщення ділиться на ділянки відповідно до контурами опалення
Укладаються теплоізоляційні матеріали
Встановлюються колектори теплих водяних підлог
Укладаються контури труб для теплої водяної підлоги
Встановлюються елементи управління водяним теплою підлогою
Проводяться гідравлічні випробування системи підлогового опалення (опресовування)
Заливається бетонна стяжка
Запускається система підлогового опалення
Ділення приміщення на ділянки відповідно до контурами опалення
Кількість ділянок визначається геометрією і площею приміщення. Приміщення площею більше 15 м2 вімагає укладання більш 1 контуру, щоб обмежити розрахункову втрату тиску в системі. У приміщеннях площею менше 5 м2 (найчастіше це приміщення для тимчасового користування) для зручності прокладається один загальний контур з суміжним приміщенням. Однак ванні кімнати повинні мати окремий контур, незважаючи на невелику площу.
Важливо зауважити, що довжина петлі при розбивці на контури (при укладанні труби 20х2.0 мм) не повинна перевищувати 80 м, включаючи повну довжину всього контуру і відстань до колектора.
При площі приміщення більше 40 м2 необхідно розділити його деформаційними швами. Це обмеження вводитися для запобігання пошкодження стяжки і покриття підлоги, яке може відбутися в результаті їх теплового розширення при нагріванні.
Деформаційні шви, що розділяють стяжку на всю товщину до ізоляційного шару, повинні мати на підставі зазор шириною 10 мм,
Перед укладанням труб робиться попередня розмітка, яка повинна бути виконана таким чином, щоб виключити або мінімізувати перетин труби з деформаційними швами і виключити накладення труб один на одного. При складанні розмітки необхідно звернути увагу на ті, щоб забезпечити спрямування подаючого потоку води до зовнішніх стін або іншим потенційно холодним зонам.
Укладання теплоізоляції теплої підлоги своїми руками
Перед укладанням теплоізоляційних матеріалів готується поверхню чорнової підлоги ― вона максимально вирівнюється і очищається від сміття.
За укладання теплоізоляції необхідно встановити демпферну стрічку по всьому периметру гріючої поверхні і у всіх місцях, де можливе теплові розширення бетонної стяжки. Демпферна стрічка закріплюється за допомогою самоклеючої поверхні, передбаченої на внутрішній стороні, і приклеюється безперервно на стіну впритул до бетонної підстави. На стрічці, наклеюваної уздовж дверних прорізів, стін, колон або ступенів, повинні бути відсутніми розриви.
Укладання теплоізоляції теплої підлоги своїми руками
Укладання демпферної стрічки
Укладання теплоізоляції теплої підлоги своїми руками
Укладання теплоізоляційних
матів
Укладання теплоізоляції теплої підлоги своїми руками
Кріплення труби ТВП за допомогою
арматурної сітки
Теплоізоляційний матеріал переважно укладати у поздовжньому напрямку по всій площі приміщення, навіть якщо труби теплої підлоги займатимуть лише її частина. При укладанні необхідно унікати зазорів, як між плитами, так і між плитами і демпферної стрічкою щоб уникнути тепловтрат. Стики плит проклеюються спеціальною клейкою стрічкою або сантехнічним скотчем. В якості теплоізоляції можна використовувати як матеріали, рекомендовані фірмами-виробниками (Kermi, Uponor, Oventrop), так і вітчизняний пінополістирол (наприклад, Піноплекс).
Поверх теплоізоляційних матеріалів бажано укладати звукоізоляційний матеріал (мультіфольга). Цей шар утворює поверхню, яка перешкоджає утворенню акустичних мостів і запобігає проникненню в теплоізоляційний шар цементного розчину.
В якості розділового шару для захисту ізоляції від матеріалів гідроізоляції підлоги, що містять бітум і розчинники, використовується поліетиленова плівка товщиною 200 мкм.
Укладання теплоізоляції теплої підлоги своїми руками
Кріплення труби ТВП за допомогою
кріпильного пістолета
Укладання теплоізоляції теплої підлоги своїми руками
Кріплення труби ТВП за допомогою
кріпильних траків
Укладання теплоізоляції теплої підлоги своїми руками
Кріплення труби ТВП за допомогою
матів з бобишками
Для закріплення труб теплої підлоги найчастіше використовується арматурна сітка (рекомен-дованих розмір осередку 100х100 мм). Фіксація труби здійснюється за допомогою кріпильної дроту або стягуючих хомутів.
Рідше труби підлогового опалення фіксуються до теплоізоляційних матів кріпильними скобами (анкерами). Анкера кріпляться спеціальним прошивальним пристроєм (кріпильному пістолетом), завдяки чому не відбувається перекосу або пошкодження труб. Цей метод частіше застосовується при використанні фірмових матів з нанесеною розміткою.
Також труби можуть закріплюватися фіксуючими траками (тільки для труб 14х2 мм і 16х2 мм). На нижній стороні траків тобто клеєння смужка, що забезпечує міцне і надійне скріплення траків з Мультіфольга.
Ще один спосіб кріплення труб ― з використанням матів з бобишками (тільки для труб 14х2 мм і 16х2 мм). Монтажні мати щільно з'єднання єднуються внапуск по кнопковому способом, а труби надійно кріпляться між бобишками.
Установка води теплої підлоги своїми руками
Установка води теплої підлоги своїми руками
Встановлення колектора
теплої підлоги
Колектор встановлюється, як правило, в центрі приміщення, для зручності підключення всіх контурів опалення. Колектор зазвичай монтується на рівні 50 см від рівня підлоги на настінний кронштейн. У підстави стіни під колектором кріпиться кутовий фіксатор для труби теплої підлоги. Для збереження естетики приміщення, колектор може бути поміщений у вбудований або зовнішній колекторний шафа.
Укладання труб теплої підлоги своїми руками
Труби укладаються згідно зі схемою укладання труб. При укладанні контурів забороняється перехрещувати труби. Петлі труб підлогового опалення не повинні проходити по деформаційних швах. Перетин можливо тільки сполучними трубопроводами і виключно в одній площині. У ділянках перетину труби з деформаційних швом, труби опалення повинні бути додатково обладнані захисною гофрованою трубою.
Що з себе являє інфрачервона гріюча плівка Dayol, принцип роботи систем інфрачервоного обігріву
Укладання труб теплої підлоги своїми руками
Укладання труб теплої підлоги
на маті з бобишками
Укладання труб теплої підлоги своїми руками
Проходження труби теплої підлоги
через деформаційний шов
Приєднуючись до колектора, труба кріпиться в кутовий фіксатор і підключається за допомогою різьбових адаптерів (євроконусом).
Установка автоматики теплої підлоги своїми руками
Установка автоматики теплої підлоги своїми руками
Установка автоматики теплої підлоги
Елементи автоматичного регулювання теплого водяного статі можуть бути дротяними (використовуються частіше на етапі нового будівництва) і бездротовими.
Система автоматичного регулювання підлогового опалення складається з кімнатного термостата, який служити для регулювання температури повітря в приміщенні, контролера, передавального інформацію від термостата на сервоприводи, і сервоприводів, які відповідають за відкриття / закриття клапанів.
Кімнатний термостат встановлюється на висоті 1,5 м від підлоги. Бажано унікати установки термостатів в безпосередній близькості від камінів, дверей, вікон, щоб виключити можливість спотворення показань датчиків. У провідний системі для підключення кімнатного термостата від контролера необхідно прокласти кабель 3х1.0 мм.
Контролер розташовується поруч з колектором і вимагає підключення до електричної мережі 230 В, тобто необхідно встановити або електричну розетку поруч з контролером, або підвести до нього провід живлення.
Сервоприводи встановлюються на зворотний колектор і підключаються до контролера.
Обпресування системи теплої підлоги
Гідравлічні випробування трубопроводів систем підлогового опалення (опресовування) провадяться відповідно до діючих норм. Перед проведенням гідравлічних випробувань контури труб повинні бути повністю заповнені водою, а повітря витіснений. Випробування потрібно проводити перед початком робіт з укладання стяжки. Під час виконання робіт по заливці розчином, труби повинні знаходитися під тиском не менше 0,3 МПа (3,0 бар). Випробування на герметичність слід проводити тиском, що перевищує робоче в 1,5 рази, але не менше 0,6 МПа (6,0 бар).
Попередньо проводитися візуальний огляд з'єднання єднань, необхідно упевнитися, що запірні елементи перед колекторами і за них закриті.
При випробуванні повітрям необхідно годину, достатній для повернення температури стисненого повітря до температури навколишнього середовища. Всі використовувані манометри повинні давати надійні свідчення з точністю до 0,1 бару (10 кПа).
При гідровипробувань вся система піддається впливу випробувального тиску, підтримуваного підкачкою протягом перших 30 хвилин, після чого цей тиск реєструється, і випробування триває протягом 30 ― 120 хвилин без додаткової підкачки. Випробування вважається пройденим, якщо падіння тиску складі менше 0,6 бару (60 кПа) через наступні 30 хвилин (попереднє тестування, враховується повернення системи в початковий стан, вирівнювання температури) і менше 0,2 бара (20 кПа) через наступні 120 хвилин ( основне випробування), причому видимих витоків бути не повинно.
Це означає, що гранично допустимий падіння тиску протягом 2-годинного випробування становить 0,2 бару (20 кПа).
Заливка бетонною стяжкою теплої підлоги своїми руками
Товщина стяжки над трубами винна становити від 30 мм до 80 мм, зазвичай вона становить 60 мм над трубою. Перед заливанням стяжки очистіть заливатиметься поверхню від бруду та пилу, наприклад, пилососом. Під час укладання стяжки в трубах слід підтримувати тиск не менше 0,3 МПа (3 бару). Систему і стяжку слід оберігати від замерзання.
Заливка бетонною стяжкою теплої підлоги своїми руками
Заливка бетонною стяжкою
Заливка бетонною стяжкою теплої підлоги своїми руками
Заливка бетонною стяжкою
Температура рідкої стяжки не повинна опускатися нижче 5 ° C протягом періоду, що становить не менше 3 діб. Твердіючих стяжка повинна бути захищена від протягів, передчасного висихання і несприятливих впливів. Дотримуйтесь інструкції виготовлювача цементного розчину.
Теплові випробування підлогових систем опалення слід здійснювати після того, як бетон остаточно затвердіє, тобто через 21 ― 28 діб. Випробування слід починати з температури теплоносія 25 ° С з щоденним збільшенням температури на 5 ° С до тих пір, поки вона не буде відповідати необхідним параметрам.
Запуск системи
При запуску системи виконуйте наступні інструкції:
Закрийте всі клапани на зворотному колекторі, і відкрийте кульові крани, що стояти на подаючому і зворотному колекторі.
Збезповітріть подаючого і зворотного колекторів. Видалення повітря може проводитись через воздухоотводчики на торцеві наконечниках колекторів. У будинках з декількома поверхами починайте з відалення повітря з колекторів, що знаходяться на нижньому поверсі будівлі.
Зазвичай система ставитися під тиск 1.0 ― 2.0 бару (100 ― 200 кПа). Увімкніть насос і котел. Відкрийте на колекторі один контур. Тепер температура повинна повільно зростати. Через деякий час Ви зможете відчути, як гаряча вода знову надходить у труби. Повторіть цю операцію на всіх контурах. На великих системах зручно відкривати за один раз одна колектор, а потім один контур на колекторі. Як правило, слід обладнати шаровими кранами кожен колектор.
Проведіть балансування кожної петлі. Якщо ця операція не буде виконана ретельно, то вся теплові навантаження будинку піде на покриття лише одного або двох контурів.
При управлінні клапанами вручну необхідно контролювати температуру води в котлі з тим, щоб уникнути надмірного підвищення температури. У тих випадках, коли температура подачі води регулюється якимось централізованим пристроєм, які вживають, наприклад, сигнали про температуру зовні, запрограмуйте на пульт опалювальний графік цієї будівлі для того, щоб забезпечити експлуатацію системи в рамках діапазону, встановленого для опалювальних систем.
При регулюванні температури в приміщеннях за допомогою системи автоматики важливо, щоб регулює обладнання на джерелі теплопостачання та датчики температури в приміщеннях (термостати, датчики температури підлоги) працювали належний чином і були правильно відрегульовані, особливо в тих випадках, коли в якості покриття підлоги служити паркет.