384 відгуків
Співробітництво -30 -40 %Дізнатися

Заказы временно не принимаются. Извините за неудобства!

Ивана Гонты, 1 без перерыва и выходных BODEN, Київ, Україна
+380 (96) 357-80-07
+380 (50) 627-87-84
+380 (63) 875-38-18
BODEN 24\7 вся Украина 0 800 330 437

Чи можна покласти теплу підлогу під лінолеум?

Чи можна покласти теплу підлогу під лінолеум?

 

Під час капітального ремонту або будівництва будинку виникає питання, чи можна покласти теплу підлогу під лінолеум. Чи буде такий вид обігріву безпечний для домочадців. Слід зазначити існування декількох видів теплої підлоги, які встановлюються під лінолеум, ламінат або плиткове покриття. Головне в цій справі, знаті особливості матеріалу, чи можна під лінолеум покласти тепла підлога, як правильно провести підготовчі та монтажні роботи, і чи потрібні професійні навички і знання, щоб якісно і довго служив тепла підлога.

 

Різновид теплої підлоги


Людина постійно прагнути поліпшити власні умови життя і тепла підлога тому не виключення. Сьогодні існують такі різновиди підігріву підлоги.

 

Інфрачервоний плівковий матеріал


Нагрівальним елементом підлоги служити плівка або спеціальний кабель, який підключається до мережі, за допомогою термостата.

Важливо! Тепла підлога інфрачервоного плівкового типу нагріваэ не повітряний простір, а предмет, який знаходиться на його поверхні, наприклад, лінолеум або ламінат.


Такий вид підлоги використовується в магазинах, офісних приміщеннях, на об'єктах промислового призначення або в житлових приміщеннях. Його встановлюють у якості допоміжного або основного обігріву. Це універсальний тепла підлога, який можна встановити під будь-який вид підлогового матеріалу, в тому числі і під лінолеум. Під керамічну плитку фахівці не рекомендують його класти.

Ще один плюс полягає в гнучкості й еластичності термоплівки, що дозволяє обігрівати поверхню в горизонтальному, вертикальному або, навіть у похилому положенні. Такий матеріал практично не піддається механічних пошкоджень.

Встановити теплу підлогу плівкового типу під лінолеум і просто на це не знадобиться багато часу. Для його установки досить буде самостійно вирівняти підлоги, а плівковий матеріал постелити на 75% поверхні підлоги.

 

Електричний підлогу
Класичний вид теплою конструкції, яка постійно модернізується. Вона передбачає використання кабелю і готових нагрівальних секцій, невеликого розміру. Зверху на електричний підлогу можна стелити лінолеум або ламінат, ковролін або вироби з кераміки.

 

Кабель ― основний елемент типу електричної підлоги

 

Водяна підлога під лінолеум
Такий вигляд частіше встановлюють в приватному будинку або котеджі. Щоб у квартирі встановити таке опалення, необхідно подбати про додаткове стояку. Вода, яка проходить по всій системі теплої підлоги, в загальний стояк повертатиметься прохолодною, тому сусіди будуть отримувати не гарячу, а холодну воду. Сьогодні водяні теплі підлоги встановлюють у нових будинках, де для підключення конструкції вже встановлені спеціальні стояки для теплообміну.

Головний плюс такої системи ― це економія електроенергії, а також відсутність шкідливого впливу магнітного та електричного поля. Дотримання всіх правил установки теплої підлоги дозволить виконати роботи без праці.

 

 

 

Як встановити теплу підлогу під лінолеум
Кожна система теплої підлоги передбачає підготовчі та монтажні роботи.

Інструкція підготовки й установки кабельного теплої підлоги під лінолеум
Провести підготовчі заходи. Видалити стару підлогу і стяжку, сміття і пил.

 

Підібрати місце, де буде встановлений термостат. До нього підвести електрику і кабель заземлення.

 

Прокласти гідроізоляційний матеріал з припусками на стіни вище рівня майбутньої стяжки. У місцях, де вона буде стикатися зі стіною, проклеїти стрічку для компенсації", щоб видалити неприємні наслідки розширення суміші.

 

Прокласти теплоізоляційний матеріал, який допоможе максимально знизити втрату тепла статі. Якщо це буде додаткове опалення, в якості теплоізоляційного матеріалу використовують підкладку з спіненого поліетилену. Якщо основний обігрів, тоді теплоізоляційним матеріалом служити пінополістирол, товщиною максимум 5 см. Для балкона знадобитися утеплювач, розміром 10 див.

 

Після утеплення створюється чорнова стяжка з армуванням, на яку укладають фольгу і рулонний утеплювальний матеріал з покриттям з фольги.

 

Установка нагріваючого елемента здійснюється після проведення розрахунків величини кроку укладання. Для закріплення і фіксації проводів використовується спеціальна стрічка.

 

За допомогою з'єднання єднувальних муфт закріплюють силові кабелі терморегулюючого пристрою і опалювальної системи, встановлюється температурний прилад.

 

Нагріваючу магістраль укладають строго за встановленими правилами. Гілки магістралі повинні лежати на відстані один від одного на 7,5 см, вігіні кабелів повинні бути плавними. Відстань до будь-яких предметів не повинно перевищувати 10 см, а до нагрівальних елементів не більше 20 див. У місцях рухомих сполук кабель поміщають у пластикову трубу, щоб запобігти його розрив. Після укладання підлоги проводитись зорова і Тестерна перевірка матеріалу на цілісність.

 

Заливається цементно-піщана стяжка.

 

Для фінішної обробки підлоги використовується керамічна плитка, натуральний або штучний камінь, лінолеум або ламінат.

 

Відео приклад, як виконати роботи з укладання кабельного статі:

 

Інструкція, як правильно встановити водяний підлогу
Поверхню підготовляють і вирівнюють, видаляють стару підлогу і стяжку, залишки бітумного матеріалу та інше сміття. Створюється нова стяжка і здійснюється гідроізоляція.

 

По периметру підлоги наклеюють спеціальну стрічку, компенсуючу можливі розширення в процесі нагрівання бетонного матеріалу.

 

Укладають утеплювальний матеріал в залежності від товщини перекриття, розташування приміщення і типом покриття на підлогу.

 

Водяні труби поміщають на основу, заздалегідь підготовлену, і закріплюють на підлозі хомутами, використовуючи шурупи. Для фіксації труб до армуючої сітки застосовують пластикову стяжку. Щоб не перегинати і не деформувати матеріал, його розмотують поступово, як і згинають. Пошкоджену трубу вже не можна використовувати.

 

Підключення теплої підлоги до колектора здійснюється за допомогою евроконусной системи або обтискними фітингами.

 

Проводитися повна перевірка системи, подачою води на добу під тиском не більше 5-6 бар. Якщо все добре, створюється стяжка з бетону, товщиною максимум 5 див.

Встановлювати теплу підлогу на водній основі під лінолеум слід з максимально тонким шаром стяжки, це дозволить доповнити його сіткою, поклавши її поверх конструкції.

 

У легкості робіт встановлення статі самостійними силами допоможе переконатися відео:

 

Інструкція установки плівкової теплої підлоги
На першому етапі спочатку підготовчих робіт видаляють стару підлогу, якщо фізично він зносилося. Якщо матеріал у відмінному стані, тоді достатня видалити пил і бруд.

В якості утеплювального матеріалу під лінолеум або ламінат фахівці рекомендують настелити теплоізоляційне спінене виріб, товщиною до 3 мм

 

У процесі установки плівкової підлоги під лінолеум передбачено використання підкладки, яку укладають так, щоб металізована сторона була звернена униз на очищену поверхню. Знерухомити утеплювач слід двостороннім скотчем або спеціальним клеєм. Між собою смуги утеплювального матеріалу з'єднання єднують пробачимо скотчем.

 

Температурою теплої підлоги управляє термостат. Його необхідно підібрати відповідно до розрахованої потужністю, орієнтуючись на ті, скільки буде споживати електроенергії один квадратний метр плівки, це приблизно 200 Вт Щоб дізнатися потужність термостата необхідно помножити кількість споживаної енергії одним квадратним метром на загальну площу кімнати, де буде застеляти плівка на підлогу. Терморегулятор контролює і програмує роботу підігріву всього статі.

 

Плівка теплої підлоги укладається тільки на корисну площу в кімнаті. Якщо опалення буде додатковим, тоді досить 50% від загального показника. Якщо конструкція буде виконувати функцію головного обігріву, тоді застеляється 80% від усієї площі обігріваючим матеріалом. Від стіни залишати відступи не більш 20 см, а поруч з меблями або побутовою технікою плівку під лінолеум і зовсім не укладають, щоб запобігти перегріву.

 

Матеріал наноситися безпосередньо на утеплювач, використовуючи білі пофарбований скотч. З точки зору професійного погляду полотно слід укласти уздовж кімнати, щоб зменшити точки підключення проводів. Всі відрізки розкладаються строго за схемою, не допускаючи накладення навіть по краях.

 

На квадрати плівка кріпитися за допомогою двостороннього скотча, щоб попередити зрушення фрагментів.

 

Під полотно встановлюється термодатчик, недалеко від терморегулюючого приладу. Рекомендується зробити поглиблення в теплоізоляційному шарі, щоб уникнути горбів.

 

Всі елементи теплого матеріалу, плівка і дроти, з'єднання єднуються строго за схемою. Полотно пробивається мідним затискачем, який скріплює її з мідною смугою, що є провідниковим елементом. Щоб перевірити міцність затиску, досить злегка його потягнути на себе. Відносно плівкового матеріалу він не повинен рухатися. На затиск закріплюють провід і закривають його, використовуючи бітумний ізолятор з двох сторін, потім, щільно обжимають його.

 

Щоб правильно підключити тепла підлога, терморегулятор і дроти, краще звернути за допомогою до фахівця ― електромонтажнику.

Здійснюється перевірка всієї конструкції теплої підлоги за допомогою тестового режиму. Ізоляція матеріалу повинна бути надійною, місця, де підключаються дроти, перевіряють спеціальним приладом. Після того, як тепла підлога буде з'єднання єднаний з електричною мережею, нагрівання кожної смуги перевіряється окремо.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner